آمار بسیار بالای سفر با تورهای خارجی و تورهای داخلی توسط ایرانیان، این حقیقت را آشکار می‌کند که بالاخره ایرانیان هم به مسئله سفر و تأثیرات آن بر روان آدمی ایمان آورده‌اند! نوروز یکی از بهترین زمان‎ها برای سفر ایرانیان است. تعداد زیادی از خانواده‎های ایرانی یکی دو ماه قبل از نوروز به‎دنبال یافتن یک تور خارجی یا داخلی مناسب برای سفر در نوروز هستند.

تورهای نوروز ۹۹ چند ویژگی بسیار مهم دارند که یکی از بارزترین آنها، افزایش نرخ قیمت‌ها در این ایام است. شلوغی هتل‌ها و پروازها، موجب می‌شود که قیمت پروازهای چارتری و هتل‌های معروف افزایش یابد و این مشکل بسیاری از گردشگران را از انتخاب تورهای خارجی باز می‌دارد.

پکیج های تورهای نوروزی

اگر به‎ دنبال سفر با تورهای نوروز ۹۹ هستید؛ بهتر است که با یک برنامه‌ ریزی مناسب، حداقل ۴۰ روز پیش از تاریخ سفرتان، نسبت به رزرو تورها اقدام کنید. اما کدام تورها در نوروز ۹۹ جزو بهترین تورها محسوب می‌شوند؟!

محبوب ترین مقاصد نوروزی

تورهای خارجی در نوروز ۹۹

در سال‌های اخیر در میان تورهای خارجی، ایرانیان به تورهای ترکیه، ارمنستان و امارات توجه بیشتری داشته ‎اند و در واقع این ۳کشور ایرانیان زیادی را به خود جذب کرده است. رشد چشمگیر فعالیت تورهای خارجی در نوروز، شامل این ۳ تور نیز می ‎شود.

درصورتی‌ که به تجربه سفری گرم و پرجنب و جوش علاقه دارید؛ تور دبی نوروز ۹۹ می‌تواند گزینه بی‌نهایت مناسبی باشد. گرمای زودرس کشور امارات که همانند جزایر جنوبی ایران، از یک ماه پیش از بهار آغاز می‌شود؛ شرایطی را فراهم می‌کند که گردشگران بتوانند در سواحل خلیج فارس آب‌تنی کنند و این ویژگی، یکی از جاذبه‌ های اصلی تور دبی در نوروز محسوب می‌شود.

کشور‌های ترکیه و ارمنستان می‎توانند  ۲گزینه دیگر برای تورهای نوروز ۹۸ باشند. این تورها بیشتر مناسب آن دسته از گردشگرانی است که به گشت‎ و گذار در شهر و بازدید از جاذبه ‎های تاریخی علاقه دارند. البته فراموش نکنید که این کشورها در تعطیلات نوروزی سرد هستند و همین نکته موجب ارزان‌تر بودن آنها به نسبت تور دبی می‌شود.

نوروز 99 با سالیان سفرالبته در برخی از شهرهای ترکیه مانند آنکارا آب ‎و هوا در بهار نیز مناسب است اما اگر قصد شرکت در تور استانبول نوروز ۹۹ و یا تور نوروز ۹۹ آنتالیا را دارید؛ پالتو و بارانی را فراموش نکنید.

جدا از این ۳کشور، درمیان  تورهای خارجی نوروز ۹۹ گزینه ‎های دیگری نیز می‎توانند قرار بگیرند. درواقع تورهای خارجی دیگری نیز هستند که تعطیلات نوروز زمان مناسبی برای سفر به آنها محسوب می‎ شود.

یک گزینه مناسب دیگر برای تور نوروز ۹۸، تور تایلند است! آب ‎و هوای تایلند در ابتدای بهار بسیار مطبوع است و رو به گرمی می‌رود. اما ذکر این نکته حیاتی ا‌ست که تورهای نوروزی تایلند، جزو گران‌قیمت‌ترین تورهای این کشور هستند و گردشگران باید حداقل ۳۰درصد بیش از سایر زمان‌های سال، برای تجربه تور تایلند در نوروز ۹۸ بپردازند.

با اینکه فصل زمستان، مناسب‌ترین زمان برای تجربه تور مالزی است؛ اما سفر به این کشور در اوایل بهار هم خالی از لطف نیست. می‌توان آب‌وهوای مالزی را در زمان تعطیلات نوروزی ایران، به آب و هوای جزیره کیش در همین زمان تشبیه کرد. البته فراموش نکنید که این تورها هم جزو تورهای گران‌قیمت محسوب می‌شوند و تنها آن ‎دسته از گردشگران توانایی تجربه تور مالزی در نوروز ۹۸ را دارند که بودجه زیادی را برای سفرشان در نظر می‌گیرند.

تورهای داخلی نوروز 99

درمیان مقاصد داخلی نیز، گزینه ‎های زیادی برای سفر در نوروز وجود دارد. تورهای داخلی نوروز ۹۹ بسیار متنوع است اما یقینا معروف‎ترین آنها را می ‎توان مشهد، کیش و قشم دانست. این ۳شهر در تعطیلات نوروز نیز مانند همه ایام سال طرفداران زیادی دارند اما؛ از آنجا که تعطیلات نوروز فرصت بسیار مناسبی است تا کسانی که کل سال را کار می‎کنند و وقتی برای سفر ندارند؛ بتوانند سفر کنند؛ گردشگران زیادی به‎ سوی این شهرها روانه می‎شوند و بنابراین قیمت تور نوروز ۹۹ از سایر ایام سال گران‎تر است.

تور نوروز۹۹ کیش  و همچنین تور قشم به ‎دلایل زیادی می‎توانند یک سفر کاملا عالی باشند. اولین دلیل آب‎ و هوای فوق ‎العاده این ۲جزیره در این ایام است. دومین دلیل این است که به مناسبت ایام نوروز فستیوال‎ها و جشن‎ های زیادی در این جزایر خصوصا در جزیره کیش برگزار می ‎شود و شما می‎توانید با شرکت در این جشن ‎ها سفر خود را هیجان ‎انگیزتر کنید. سومین دلیل وجود تفریحات آبی بسیار زیاد در این جزایر است که بهار فصل مناسبی برای استفاده از این تفریحات است.

تور مشهد نیز یکی دیگر از تورهایی است که در تعطیلات نوروز مورد توجه خیل زیادی از گردشگران قرار می‎گیرد. وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در این شهر باعث شده در همه ایام سال مشهد پر از مسافر باشد. همچنین عده بسیار زیادی از مردم دوست دارند هنگام تحویل سال در حرم امام رضا باشند؛ این عامل نیز باعث استقبال بیشتر گردشگران از این تور در ایام نوروز شده است.

به‎ برنامه ‎ریزی طور کلی در خصوص تورهای نوروزی چه تورهای داخلی و چه تورهای خارجی برنامه ‎ریزی از مدتی قبل لازم است. زیرا همانطور که در بالا ذکر شد در این ایام مقاصد گردشگری در شلوغ‎ترین حالت خود هستند و بنابراین ممکن است شما نتوانید بدون برنامه ‎ریزی درست سفر دل خواهتان را داشته باشید.

Call Now Button