آمار بسیار بالای سفر با تورهای خارجی توسط ایرانیان، این حقیقت را آشکار می‌کند که بالاخره ایرانیان هم به مسئله سفر و تأثیرات آن بر روان آدمی ایمان آورده‌اند! در سال‌های اخیر معمولاً تورهای اطراف ایران و ۳ مقصد اصلی آن‌ها یعنی ترکیه، ارمنستان و امارات، بیشترین تعداد متقاضی را به نام خود ثبت کرده‌اند. در این میان تعطیلات نورورزی مجال مناسبی برای گسترش این تورهای چند روزه است و رشد چشمگیر فعالیت تورها در نوروز، این نکته را به خوبی اثبات می‌کند. تورهای نوروز ۹۸ چند ویژگی بسیار مهم دارند که یکی از بارزترین آن‌ها، افزایش نرخ قیمت‌ها در این ایام است. شلوغی هتل‌ها و پروازها، موجب می‌شود که قیمت پروازهای چارتری و هتل‌های معروف افزایش یابد و این مشکل بسیاری از گردشگران را از انتخاب تورهای خارجی باز می‌دارد.

پکیج های تورهای نوروزی

اگر علاقمند به سفر با تورهای نوروز ۹۸ هستید، بهتر است که با یک برنامه‌ریزی مناسب، حداقل ۴۰ روز پیش از تاریخ سفرتان، نسبت به رزرو تورها اقدام کنید. اما کدام تورها در نوروز ۹۸ جزو بهترین تورها محسوب می‌شوند؟!

در صورتی‌ که علاقمند به تجربه سفری گرم و پر جنب و جوش هستید، تور دبی نوروز ۹۸ می‌تواند گزینه بی‌نهایت مناسبی باشد. گرمای زودرس کشور امارات که همانند جزایر جنوبی ایران، از ۱ ماه پیش از بهار آغاز می‌شود، شرایطی را فراهم می‌کند که گردشگران بتوانند در سواحل خلیج فارس آب‌تنی کنند و این ویژگی، یکی از جاذبه‌های اصلی تور دبی در نوروز محسوب می‌شود.

کشور‌های ترکیه و ارمنستان که ۲ مقصد مهم دیگر برای تورهای نوروز ۹۸ و سایر زمان‌های سال هستند، بیشتر مناسب گردشگرانی می‌باشند که در سفرهای نوروزی علاقمند به گشت و گذار در شهرهایی اروپایی و بازدید از جاذبه‌های تاریخی هستند. البته فراموش نکنید که این کشورها در تعطیلات نوروزی سرد هستند و همین نکته موجب ارزان‌تر بودن آن‌ها به نسبت تور دبی می‌شود. در این میان برخی از تورهای ترکیه برای تعطیلات نوروزی مناسب‌تر هستند؛ مثلاً تور آنکارا به جهت فاصله شهر آنکارا از دریا، آب و هوای معتدل‌تری دارد، اما اگر علاقمند به سفر با تور استانبول و یا تور آنتالیا هستید، پالتو و بارانی را فراموش نکنید.

گزینه بسیار مناسب تورهای نوروز ۹۸، تور تایلند است! آب و هوای تایلند در ابتدای بهار بسیار مطبوع است و رو به گرمی می‌رود. اما ذکر این نکته حیاتی‌ست که تورهای نوروزی تایلند، جزو گران‌قیمت‌ترین تورهای این کشور هستند و گردشگران باید حداقل ۳۰ درصد بیش از سایر زمان‌های سال، برای تجربه تور تایلند در نوروز ۹۸ بپردازند.

با اینکه فصل زمستان، مناسب‌ترین گزینه برای تجربه تور مالزی است، اما سفر به این کشور در اوایل بهار هم خالی از لطف نیست. می‌توان آب و هوای مالزی را در زمان تعطیلات نوروزی ایران، به آب و هوای جزیره کیش در همین زمان تشبیه کرد. البته فراموش نکنید که این تورها هم جزو تورهای گران‌قیمت محسوب می‌شوند و تنها آن دسته از گردشگران توانایی تجربه تور مالزی در نوروز ۹۸ را دارند که بودجه زیادی را برای سفرشان در نظر می‌گیرند.

کانال تلگرام