تور دبی یکی از تورهای محبوب درمیان ایرانیان و سفر دوستان سرتاسر جهان است. این شهر پر از تفریحات فراوان است که هر توریستی را هیجان‎زده می‎کند. این تفریحات و همچنین دیگر امکانات لاکچری شهر دبی در همه جهان معروف است بنابراین؛ عده زیادی از مردم جهان دوست دارند این شهر را از نزدیک ببینند. قیمت تور دبی نسبتا گران است بنابراین اگر بتوانید از تور لحظه آخری دبی برای سفر به این شهر استفاده کنید؛ هزینه‎های شما تا حد قابل ملاحظه‎ای کاهش می‎یابد.

شرایط و قیمت اخذ ویزای دبی

ویزای توریستی امارات که اخذ آن جزو آسان‌ترین ویزاها برای ایرانیان است؛ بسته به نیاز گردشگران و مدت اقامت‌شان در امارات، در انواع مختلفی صادر می‎شود. دریافت ویزای دبی آن‌قدر آسان است که به جای سفارت‌خانه امارات، اداره مهاجرت و کار ویزاهای توریستی دبی را صادر می‌کند.

این موضوع به‎شدت به نفع گردشگران است؛ چرا که از مصاحبه‌ها و رفت‌وآمد‌های غیر ضروری به سفارت‌خانه معاف می‌شوند و می‌توانند بدون دردسر و دغدغه و بدون مراجعه حضوری به سفارت‌خانه و حتی به‎صورت گروهی، ویزای ورود به امارات را دریافت کنند.

ویزاهای ۴روزه امارات معمولاً برای گردشگرانی صادر می‌شود که قصد سفری کوتاه مدت به دبی را دارند. گردشگران برای دریافت این ویزا هیچ نیازی به مراجعه حضوری ندارند و کارگزار تور موردنظر، موظف است که مراحل اخذ ویزای دبی را پیگیری کند. با اینکه این ویزا یک ماه اعتبار دارد اما؛ گردشگران فقط حق اقامت ۱۴روزه در کشور امارات را دارند. ویزاهای دیگری هم برای  سفرهای توریستی طولانی‌تر به امارات وجود دارند که در مدت‌های ۱ماهه و ۲ماهه صادر می‎شوند و این امکان را به گردشگران علاقمند به سفرهای طولانی‌تر می‌دهد تا مدت بیشتری در دبی بمانند.

قیمت ویزای دبی

ویزای دبیقیمت ویزای دبی مانند سایر نقاط جهان به‎نسبت مدت زمان ویزای درخواستی متغیر و به شرح زیر است:

 • ویزای ۱۴ روزه توریستی ، ۳۰۰ درهم
 • ویزای ۱ ماهه توریستی ، ۳۳۰ درهم
 • ویزای ۱ ماهه توریستی (مولتی) ،  ۸۰۰ درهم
 • ویزای ۳ ماهه توریستی ۸۴۰ درهم
 • ویزای ۳ ماهه توریستی (مولتی) ، ۱۸۵۰ درهم

به جز ویزای ۱۴روزه توریستی که ۱ماه اعتبار دارد، سایر ویزاها اعتبار ۶۰ روزه دارند. ویزاهای مولتی هم ویزاهایی هستند که امکان چند بار ورود و خروج به امارات را مهیا می‌کنند و بهتر است که بسته به نیاز گردشگران و یا کسانی که سفرهایی کاری به امارات دارند، انتخاب شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی

مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی هم تنها اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن صفحه اول شناسنامه و اسکن پشت و روی کارت ملی هستند که به راحتی قابل دسترسی و تهیه می‌باشند. البته اماراتی‌ها این شرایط راحت را برای پرمخاطب‌شدن دبی در نظر گرفته‌اند و در این امر نیز بسیار موفق بوده‎اند.

معمولا صدور ویزای دبی ۱۰روز زمان می‎برد. اما هیچ‌گونه نگرانی درمورد این ویزا وجود ندارد و مسافران تور دبی می‌توانند به‎راحتی آن را دریافت کنند. توصیه می‎شود به‎منظور کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و ضوابط تور، حتماً از مشاوره کارشناسان سالیان سفر استفاده کنید.

پکیج ها و تورهای لحظه آخری دبی

چرا تور دبی؟

تور امارات آن‌قدر درمیان ایرانیان محبوب است که دیگر احتیاجی به معرفی ندارد. شاید درصد کمی از مخاطبان سالیان سفر، این سؤال را بپرسند که چرا امارات؟ در پاسخ به این دسته اندک باید خاطرنشان کرد که این کشور مملو از ویژگی‌هایی استثنایی‌ست و تمام جاذبه‌های گردشگری در سطوح بالای جهانی، در این تور وجود دارد!

امارات جزو آن‎دسته کشورهاست که ورودی‌اش به‎روی تمام گردشگرانی که علاقمند به حضور در این کشور هستند؛ باز است و حتی برای مهمان‌هایش تدارکات ویژه‌ای را ترتیب داده است که بتواند رضایت خاطر همه را جلب کند.از این رو  کسانی که خود را با تور دبی به این کشور رسانده‌اند؛ تفریحاتی را تجربه می‌کنند که شاید تا چهل پنجاه سال گذشته، وجودشان در محیط خشک و بی‌آب و علف دبی به شدت دور از ذهن بود.

اما امروز کشور امارات و شهرهای مطرح آن توانسته‌اند با تکیه بر دلارهای نفتی و بندرگاه‌های بسیار پررونق، دست به کار بزرگی بزنند و تمام تفریحات اعجاب‌آور جهان را (حتی آنهایی را که در تضاد با شرایط جوی امارات بودند) در امارات گرد آورند.

در اکثر روزهای سال جشن‌های فراوانی در دبی برپاست که تور دبی را به محلی شاد و پرنشاط برای مهمان‌هایش تبدیل می‌کند.

بر هیچکس پوشیده نیست که تورهای دبی از گذشته‌های دورتر جایگاه خود را در میان ایرانیان داشته است و مخاطبان زیاد این تور هم دلیل واضحی برای اثبات این ادعاست؛ تور دبی در بهترین شرایط تورهای اطراف ایران، از نظر سطح تفریحات قرار دارد.

بهترین زمان سفر به دبی

بدون شک اواخر زمستان و فصل بهار، زمان مناسبی برای همراهی تورهای امارات است. در این زمان‌ها هوای دبی همانند جزیره‌های جنوبی ایران، بسیار مطبوع می‌شود و گردشگران از سراسر جهان به امارات سرازیر می‌شوند. با این حال زمان‎هایی که فستیوالی در دبی برقرار است و یا فصل حراج و خرید کردن است نیز سفر به این شهر خالی از لطف نیست.

قیمت تور دبی

قیمت تور دبی باوجود امکانات ویژه‌اش، اندکی از سایر کشورهای همسایه ایران گران‎تر است. البته وجود هتل‌های ارزان دبی، این فضا را به کارگزاران تورها می‌دهد که تورهای متنوعی را به‎عنوان آفر تور دبی به گردشگران عرضه کنند که درمیان آنها، تورهای ارزان لحظه آخری دبی نیز وجود دارند.

نباید فراموش کرد که تور دبی جزو تورهای گران‌قیمت اطراف ایران است زیرا بخش بزرگی از تفریحات این تور ارزان نیستند. ممکن است گردشگران مجبور شوند برای چند ساعت تفریح در پارک‌های آبی این شهر، مبلغ زیادی بپردازند. اما باید توجه کرد که تمام تفریحات دبی در بالاترین سطوح جهانی طراحی شده‌اند و این هزینه‌ها به هیچ وجه غیرمنطقی به‎نظر نمی‌رسد.

فرودگاه‎های دبی

مهم‎ترین و اصلی‎ترین فرودگاه امارات را باید فرودگاه بینالمللی دبی دانست. جالب است بدانید این فرودگاه از نظر جابه‎جایی مسافر، پر رفت‎وآمدترین فرودگاه جهان می‎باشد. این فرودگاه همچنین قطب اصلی شرکت هواپیمایی امارات و فلای دبی است. ۲نکته جالب دیگر درمورد فرودگاه بین‎المللی دبی این است که این فرودگاه دومین سازه بزرگ جهان از نظر مساحت و همچنین بزرگ‎ترین پایانه فرودگاه در جهان نیز هست.

هتل‎های دبی

هتل های دبیهتل‌های دبی هم در دسته‌بندی‌های بسیار متنوع و پرشماری به مهمان‌ها سرویس می‌دهند. بین ارزان‌ترین هتل‌های دبی و گران‌ترین آنها، زمین تا آسمان فاصله است! بهتر است که برای یافتن امکانات هتلی موردنظرتان، به آفرهای تور دبی مراجعه کنید؛ چرا که ممکن است بتوانید، هتل ویژه‌ای را با قیمتی ارزان انتخاب کنید.

نکته‎ای که درباره هتل‎های دبی وجود دارد این است که دولت امارات صنعت هتل‎سازی را به‎عنوان یک مساله جدی دنبال می‎کند. بسیاری از طراحی‎های برتر هتل که در جشنواره‎های طراحی انتخاب می‎شوند توسط دولت امارات خریده می‎شود و این دولت چشم‎اندازی طولانی مدت برای ساخت آنها دارند. از همین روست که در دبی هتل‎هایی وجود دارد که به‎خودی خود یک جاذبه گردشگری محسوب می‎شوند. بسیاری از توریست‌‎ها تنها به‎منظور بازدید از این هتل‎هاست که راهی دبی می‎شوند.

در هر صورت انتخاب هتلی مناسب در سفر به دبی اهمیت زیادی دارد زیرا تورهای دبی از مکان‌های دیدنی کمتری بهره می‌برند و معمولاً اکثر وقت تور در مراکز تفریحی و خرید و هتل می‌گذرد و بهتر است که در انتخاب هتل بسیار دقت شود.

در دبی چه غذایی بخوریم؟

برنج، ماهی و گوشت ۳ماده غذایی مهم در دبی است. در هر جای شهر چه رستوران‎های لوکس و لاکچری و چه غذاخوری‎های معمولی غذاهایی که با این مواد درست شده‌‎‎اند بیشتر از سایر موارد یافت می‎شوند. رستوران‎های عالی زیادی در دبی وجود دارد که شما می‎توانید وعده‎های غذایی خود را در آنها امتحان کنید. اگر به دنبال پایین آوردن هزینه‎های سفر خود هستید بهتر است بیشتر این وعده‎های غذایی را در رستوران‎های معمولی بگذرانید.

دیدنی‎های دبی

بیشتر جاذبه‎های توریستی دبی مصنوعی و ساخته دست بشر هستند اما این چیزی از جذابیت این دیدنی‎ها کم نمی‎کند. بلندترین برج دنیا، صحراهای طلایی، جزیره پالم جمیرا، مسجد جمیرا، خانه شیخ سعید، موزه دبی، آکواریوم دبی و… بخشی از این جاذبه‎ها هستند که بازدید از آنها در تور دبی خالی از لطف نیست.

برخ خلیفه و آبنمای موزیکال ۲نمونه دیگر از دیدنی‎های دبی هستند. کم‌تر کسی در دنیا وجود دارد که نام برج خلیفه را نشنیده باشد. این آسمان خراش غول پیکر دارای کاربردهای مختلف و زیادی است که در ۱۶۳ طبقه گردهم آمده است. آبنمای موزیکال دبی هم در نوع خود بی‌نظیر است. سالانه هزاران توریست برای تماشای این سازه‌ درخشان راهی دبی می‎شوند.

تفریحات تور دبی

شهر دبی در چندسال گذشته در حوزه‌های مختلف اعم از حوزه‎های اقتصادی و فرهنگی رشد زیادی کرده و امروزه به یک قطب گردشگری در دنیا تبدیل شده است. به‎طور کلی در این شهر با هر سلیقه‌ای می‌توانید تفریحات مورد علاقه‌ی خود را داشته باشید.

معمولاً ایرانیان تور دبی را برای انجام تفریحات شگفت‌انگیزش انتخاب می‌کنند؛ از سوی دیگر، تفریحات آبی نقش ویژه‌ای را درمیان جاذبه‌های دبی ایفا می‌کنند. پارک‌های آبی دبی جزو معروف‌ترین‌ها در جهان هستند و امکاناتی استثنایی را در اختیار گردشگران می‌گذارند.

سواحل دبی

سواحل از مهم‎ترین جاذبه‎های دبی هستند. دولت امارات بهترین طرح‎های موجود در دنیا را به سواحل مصنوعی تبدیل کرده است. سواحل دبی بیشتر محبوبیتشان را از تفریحات و امکانات رفاهی موجود در خود می‎گیرند. اگر چه ورود به اکثر سواحل دبی برای عموم آزاد است اما تفریحاتی که در این سواحل وجود دارد معمولا گران هستند بنابراین بدیهی است که آن‎دسته از کسانی که می‎خواهند ارزان سفر کنند نمی‎توان همه این تفریحات را امتحان کنند. ساحل الممزار (Al Mamzar Beach)، ساحل کایت دبی (Kite Beach)، ساحل جی بی آر(JBR Open Beach)، ساحل غروب آفتاب (Sunset Beach) از جمله مهم‎ترین و محبوب‎ترین سواحل دبی است. لازم به ذکر است جدا از هزینه تفریحات، برخی از سواحل دبی برای ورود به ساحل نیز هزینه ورودی دریافت می‎کنند.

خرید در دبی

مرکز خرید دبیمراکز خرید دبی بسیار متنوع و جذاب هستند. در این مراکز برندهای مشهور جهان در کنار بهترین فروشگاه‌های خرید در خاورمیانه همانند هایپرپاندا (Hyperpanda) و کارفور (Carrefour) گردهم آمده‌اند. از این جهت بسیاری از توریست‌ها از نقاط مختلف جهان برای خرید به این شهر سفر می‌کنند. مراکز خرید دبی تنها برای خرید ساخته نشده‌اند بلکه هدف شیخ‌نشینان ساخت نمونه‌ کوچکی است که در کنار خرید، بازگو کننده‌ فرهنگ عرب نیز باشند.

در بین مراکز خرید دبی شاید مطرح‌ترین و نام‌آشناترین آنها “دبی مال” باشد که در آن بوتیک‌های شیک، سالن‌های مد، رستوران، گالری هنری و… وجود دارد و تجربه‌ای شاد و بی‌نظیری را برای گردشگران رقم خواهد زد.

علاوه بر مراکز خرید، هرساله در مقاطعی از سال به‎ویژه در ماه ژانویه جشنواره‌ خرید در شهر زیبای دبی برگذار می‌شوند که فروشندگان کالاهای خود را با تخفیف نجومی به مشتریان عرضه می‌کنند و در آن برنامه‌های ویژه‌ای برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است.

شهر دبی به “پایتخت خرید” در خاورمیانه شهرت دارد. بنابراین اگر اهل خرید و گشت‌وگذار در مارکت‌‌ها و پاساژهای مجلل هستید، انتخاب تور دبی یک گزینه‌ی عالی به‌حساب می‌آید.

نکاتی که باید قبل از سفر بدانید

 • حمل و مصرف داروهای کدئین دار در دبی ممنوع است و ممکن است شما را راهی زندان کند.
 • همه ادیان در دبی می‎توانند آزادانه دین خود را تبلیغ کنند اما هرگونه توهین به هرکدام از این ادیان پیگرد قانونی دارد.
 • اختلاف ساعتی دبی با تهران ۳۰دقیقه است.
 • تلفن‎های ضروری:
  • پلیس موارد اضطراری:۹۹۹
  • پلیس موارد غیراضطراری: ۹۰۱
  • آمبولانس: ۹۹۸
  • آتش‎نشانی:۹۹۷
  • گارد ساحلی: ۹۹۶

مطالب مرتبط با دبی

Call Now Button