تورهای لحظه آخری شیراز

دلا رفیق سفر، بخت نیک‌خواهت بس  *   نسیم روضه شیراز، پیک راهت بس    (حافظ)

همه مخاطبان این سطور می‌دانند که توصیف شیراز و زیبایی‌هایش، احتیاج به ممارست و شاید نگارش چندین مجلد دارد و از عهده هر کسی برنمی‌آید؛ شهر شیراز و مناطق اطراف آن، به واسطه تجربه تاریخی پر جنب و جوش، در کشور ایران سرآمد است. تنها بیان همین نکته کافی‌ست که در جای‌ جای  ادبیات تاریخی ایران، نام شیراز به چشم می‌خورد و قرن‌ها و هزاره‌هاست که این شهر در کانون توجه ایرانیان و جهانیان بوده است. همین تاریخ استثنایی سبب می‌شود که گردشگران زیادی از سراسر دنیا، برای مطالعه و جست‌وجو و گشت‌وگذار، شیراز را به عنوان مقصد مسافرت‌های‌شان انتخاب کنند و تور شیراز -خصوصاً در فصل بهار- مسافران زیادی را با خود همراه کند.

تجربه‌ای که گردشگران پس از سفر به شیراز به دست می‌آورند، جدای از نشاطی که طبیعت بسیار حیرت‌آور این شهر به آن‌ها هدیه می‌کند، خصوصی‌سازی تمدن ایران در اندیشه‌های‌شان است و گردشگران می‌توانند سیر تاریخی ایران در تمام دوران و در تمام زمینه‌ها را به چشم ببینند. ادبیات، موسیقی، معماری، نقاشی و بسیاری از هنرهای دیگر ایران، مدیون آبادی شیراز است و دانشمندان و هنرمندانی که از این منطقه به تاریخ ایران زمین اضافه شدند، جزو اصیل‌ترین و تأثیرگذارترین آن‌ها هستند.

از این‌ها گذشته، شهر شیراز در تمام دوران‌های تاریخی اقامت‌گاه‌هایی  برای تاجران و گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کردند، ترتیب داده بود و این سیر تاریخی، خود را به هتل‌های شیراز رساند. در حال حاضر هتل‌ها و مراکز اقامتی بسیار مطلوبی در شیراز وجود دارد که می‌توانند بپاسخگوی نیاز همه سلیقه‌ها باشند. بلیط  شیراز هم در تمام طول سال موجود است و پروازهای این شهر از سراسر کشور انجام می‌شوند.

با اینکه شیراز در تمام فصول، جذابیت خاص خود را دارد، اما در فصل بهار، این شهر به طبیعتی بی‌نظیر بدل می‌شود که می‌تواند همه مهمان‌هایش را شگفت‌زده کند. حتی فضاهای شهری هم در این فصل زیبایی‌های فراوانی را به دیدگان گردشگران هدیه می‌کنند که به جرات می‌توان گفت این ویژگی‌ها در کشور ایران یگانه هستند. سفر به شیراز در فصل بهار می‌تواند به خاطره‌ای شیرین و به‌یادماندنی تبدیل شود و گردشگرانی که به شیراز سفر کرده‌اند، این موضوع را به خوبی می‌دانند.

سالیان سفر -مجری تخصصی تورهای داخلی- بنا به درخواست همراهانش، صفحه شیراز را راه‌اندازی کرده است و از این پس با تورهای شیراز در تمام طول سال به گردشگران خدمت‌رسانی خواهد کرد. تمام این تورها با نرخ پایه پرواز و امکانات کامل رفاهی در نظر گرفته شده‌اند و بهتر است که گردشگران برای اطلاع از شرایط هر کدام از تورها با کارشناسان سالیان سفر تماس بگیرند.

Call Now Button