آخرین اخبار از بازگشایی مرزها

باز شدن مرزهای توریستی هند


تور هند در هر فصل و زمان های متفاوت محبوبیت های خاص خودش را دارد و مسافران زیادی را در تمام طول سال به سمت خودش جذب می کند. هند یعنی هنر، فرهنگی بی نظیر در کشوری تاریخی که سال هاست انتخاب گردشگران جهان شده است.

هند کشور سرزمین زیبایی ها با مناظر متنوعش است، از دشت های سرسبزش تا بیابان های بی آب و علفش، از هیمالیای پوشیده از برفش تا سواحل شبه جزیره اش. هند یعنی بومرنگ زیبایی از نقاشی های خداوند، ترکیب بی نظیر از رنگ ادویه ها، طبیعت، گرما و طراوتش. پس تنها نروید، بیایید در کنار هم با تور هند پا به این کشور شگفت انگیز بگذاریم، جاذبه هایش را با هم بگردیم و در یک مهمانی غذاهای تندش را امتحان کنید.

پکیج ها و تورهای لحظه آخری هند

بهترین زمان سفر به هند

بهترین زمان سفر به هندهند مانند جورچینی است که هر قسمتش آب و هوای مخصوص به خودش را دارد.

اما…

بهترین زمان برای سفر به هند اوایل پاییز تا اواخر زمستان است؛ آب و هوایی عالی برای سفر به مثلث های طلایی؛

با یک تیر سه نشان طلایی بزنید.

سفر به دهلی طلایی ترین مثلث، آگرا نماد عشق در دنیا و شهر صورتی جیپور.

البته فراموش نکنید که شبه قاره هند سه فصل اصلی دارد.

  • تابستان (اوایل اسفند تا اوایل خرداد- از ماه مارس تا ماه می)
  • فصل باران های موسمی (اوایل خرداد تا اوایل مهر- از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر)
  • زمستان (اوایل مهر تا اوایل اسفند – از ماه اکتبر تا ماه فوریه)

کشوری توریستی برای تمام فصول که هر قسمتش رنگ و بوی خودش را دارد و زمان سفرتان به مقصد شما بستگی دارد؛

تور هند در بهار

با شروع فصل بهار و پایان فصل زمستان، هند جلوه زیبایی به خودش می گیرد و به خاطر رنگارنگ بودن فصل بهار، فستیوال هولی یا جشن رنگ هند را در این فصل برگزار می کنند. هندوستان یکی از مشهورترین و هیجان انگیزترین فستیوال های رنگ را به خودش اختصاص داده که خیلی از گردشگران برنامه سفرشان را در این زمان هماهنگ می کنند.

در فصل بهار می توانید به تمام شهرهایش سفر کنید ولی بخاطر فستیوال رنگش، ایالت اوتار پرادش و بیهار را فراموش نکنید.

این فصل دلنشین بهانه ای می شود برای خاطره سازی و خوش گذرانی های بی نظیر در این کشور هیجان انگیز و دیدنی…

تور هندوستان در تابستان

هند یعنی زیبایی، کشور رنگین کمان ها
تابستانش بوی کوهنوردی و طبیعت می دهد، حال و هوای این فصل برای گردشگران بی نظیر است…

فصل تابستان هوای گرمش را به دنبال دارد؛ ولی نگران نباشید، تفرجگاه های کوهستانی مکانی بکر برای فرار از گرمای تابستان هستند که به یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری در این فصل تبدیل می شوند.

فصل باران های موسمی در هندوستان

فصل بارانی خاص برای باران دوستان، باران گردان و عاشقان باران در تور هند، البته نقاط مختلف هند، آب و هوای متفاوتی دارند اما اگر به دنبال هوای بارانی اش هستید، راهتان را به سمت شهرهای کرالا، گوا، کاناتاکا و مهاراشتا کج کنید و از بارش دلپذیر و بادهای موسمی اش لذت ببرید.

این فصل با بارش های بارانش، طبیعت خیره کننده و آب و هوای مطلوبی را به کشورش هدیه می دهد. جالبه بدانید بر خلاف بقیه کشور ها که در پاییز کمتر توسط گردشگران انتخاب می شوند، هندوستان یکی از پربازدیدترین کشورها در این فصل است.

تور هند در زمستان

جالبه بدانید که زمستان را در مناطق جنوبی اش نمی بینید، پس اگر آب و هوای برفی  و زمستانی را می خواهید، به سمت نواحی شمالش سفر کنید.

ولی…

برخی از شهرهای هند به دلیل داشتن بیابان های تار و داغ بیش از حد، تابستان و بهار فصل مناسبی نیست و زمستان بهترین فصل برای سفر به شهرهای پرطرفدار جیپور، جیسالمر، پوشکار و گجرات است.

البته سفر به مثلث طلایی در این فصل هم خالی از لطف نیست و بهترین فصل سفر به مناطق طلایی هند یا مثلث طلایی پاییز و زمستان است.

جاذبه های گردشگری در تور هند

هند را کلکسیون مکان های دیدنی می نامند، در هر نقطه اش قدم می گذارید مکان دیدنی دارد، هرجا چشمتان را می چرخانید شاهد منظره ای جذاب هستید و وقتی با مردمانش هم کلام می شوید فرهنگشان را درک می کنید، پس چه زیباست سفر به هفتمین کشور جهان و گردش در معابدش.

جاهای دیدنی هند

کاخ دریاچهکاخ هوا محل: یک ساختمان 5طبقه در جیپور که با سیلی صورتش را سرخ نگه داشته است. معماری خیره کننده و بی نظیر، طوری طراحی شده که یک سیستم خنک کننده طبیعی است و باد را در خودش به چرخش در می آورد؛ به همین دلیل لقب کاخ بادها را به نام خودش ثبت کرده است.

پارک ملی بنداوگر: دیدنه پلنگ، گوزن، خرس شنی و حتی ببر های بنگال و هزاران حیوان دیگر را از دست ندهید. شما می توانید به بهانه تفریح سافاری به این پارک مهیج بروید و طبیعت حیوانات وحشی را از نزدیک تماشا کنید.

کاخ دریاچه: دریاچه پیچولا، قصر سلطنتی تابستانی زیبایی را در خودش جای داده که امروزه به عنوان “مجموعه هتل ها و کاخ های تفریحی تاج” فعالیت می کند. این کاخ یک قایق دارد که مسافرینش را از اسکله به این قصر زیبا می آورد. برای رسیدن به این کاخ در ساحل شرق دریاچه قایقی قراردارد که مهمانان را از اسکله به این قصر شگفت انگیز می رساند.

سواحل هند

سواحل هند

جزیره هولاک: دل را به دریا بزنید و با خیال راحت در یکی از بهترین سواحل آسیا شنا کنید. یکی از بهترین سواحل برای پیاده روی، آب این ساحل به قدری آرام است که این آرامش را به شما هم هدیه می کند.

ساحل وارکالا: استراحتی بی نظیر را برای خوددر این ساحل رقم بزنید و از شنا و آفتاب گرفتن لذت ببرید. این ساحل در کرلا قسمت جنوبی هند قرار دارد و گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب می کند.

ساحل پالولم: ساحلی دنج و مدرن در جنوبی ترین بخش گوآ. دریایی آرام و معتدل، صخره های خیره کننده و متعدد در اطراف ساحل و رستوران های خوشمزه و هتل های مناسب، این ساحل را مکانی برای تفریحات شبانه بدیل کرده است.

معابد و قلعه های هند

معابد و قلعه های هند

تاج محل: آگرا را به تاج محل می شناسند و تاج محل را یکی از عجایب هفتگانه جهان. مجموعه ای از بنایی بی نظیر، باغ های زینتی، حوض های زیبا و سنگ های مرمری که لقب “اشکی بر گونه ی ابدیت” را به خودش اختصاص داده است.

معبد راناکپور: معماری بی نظیر که 1444ستون منحصر به فرد و 29سالن و 80گنبد را در خودش جای داده و حکاکی های مرموزش خبر از زیبایی غیرقابل توصیفش می آورد.

معبد آمون میناکشی: یکی از معابد قابل توجه هندو ها است. حکاکی های ظریف و پیچیده اش و وجود 33000 مجسمه و نقاشی های گرانبهایش مجذوبیتش را دو چندان کرده است.

فستیوال های بزرگ هند

فستیوال های بزرگ هند

کشور رنگین کمان ها…

کشور هند مجموعه ای از فرهنگ ها، زبان های گوناگون و باورهای متفاوت است. مردمان خونگرم و مهربان که برای شادی دست به هرکاری می زنند، به همین خاطر فستیوال ها و جشن های زیادی به بهانه های مختلف در این کشور برگزار می کنند.

هند معروف ترین فستیوال ها را در خود جای داده به طوری که گردشگران هنردوست هم برنامه های خود را هماهنگ می کنند تا در فستیوال های هند شرکت کنند.

هندی ها یکی از بهترین راه ها برای آشنایی جهانیان، با فرهنگ و آداب و رسوم مختلف کشورشان را برگزاری فستیوال ها و جشنواره ها می دانند.

 

 

ردیفنام فستیوالتوضیح مراسمتاریخ
1دیوالیفستیوال بزرگ نورها که خانه ها با فانوس های سفالی، شمع و برگ درخت آشوکا تزئین می شوند.ماه اکتبر
2هولیفستیوال پرشور رنگ از محبوب ترین جشن های هند. مردم به دور هم جمع می شوند و رنگ های خشک و تر را به هم می پاشند.ماه مارس
3دوسهرامشهورترین فستیوال به مناسبت مرگ شاه خبیث به دست خدای راما که در آن به آتش بازی می پردازندماه اکتبر
4ناواراتری9روز روزه داری ،عبادت و پرستش که به شیوه های مختلف جشن گرفته می شود. رقص های شاد و پرانرژی و پوشیدن لباس های زیبا و رنگارنگ یکی از برنامه هایی است که در این فستیوال زیبا انجام می شود.ماه سپتامبر
5کریشنا جانماشتامیتولد قادر شر، از مهمترین فستیوال های مذهبی هند.دیدار از معابد، عبادت، رقص و آوازخوانی در نیمه شب، بخشی از این مراسم بی نظیر است.ماه اوت

معروف ترین غذاهای هندی

خیلی ها برای طعم خوشمزه و تند غذاهای هندی دست و پا می شکنند. هنر آشپزی خاص در این کشور خود را در صدر جدول جای داده و به یکی از پرطرفدارترین غذاهای جهان تبدیل شده است.

شما را با چند نوع از محبوب ترین غذاهای هندی آشنا می کنیم.

مرغ کره ای | Butter Chicken

مرغ کره ای | Butter Chickenیکی از بهترین و معروف ترین غذای هندی، مرغ کره ای است. غذایی که اکثر گردشگران را مجذوب خودش کرده و به یکی از پرطرفدارترین غذا در بین  مردم هند و بازدیدکنندگان تبدیل شده است.

ادویه های رنگارنگی که در این غذا استفاده می شود یکی از دلایل طعم خوب مرغ کره ای یا باتر چیکن است.

جالبه بدانید در روش سنتی، این غذا در تنوز هیزمی پخته می شده اما امروزه به صورت گریل شده، کبابی و سرخ شده هم طبخ می شود که همان طعم خوشمزه همیشگی را دارد.

 

 

چیکن تندوری | Tandoori Chicken

چیکن تندوری | Tandoori Chickenاگر شما هم مثل من غذاهای سرخ شدنی را دوست ندارید حتما چیکن تندوری را امتحان کنید. ادویه های رنگارنگ و سیر و ماست با هم دست به دست هم داده اند و تکه های مرغ را به خوشمزه تر از آن چه که هست تبدیل کرده اند.

این غذا متعلق به نواحی شمال هند است که اگر در تور هند به دهلی سفر کنید می توانید طعم اصلی آن را امتحان کنید.

 

 

 

چیکن تیکا ماسالا | Chicken Tikka Masala

چیکن تیکا ماسالا | Chicken Tikka Masalaغذایی که با داشتن اسم عجیب و غریبش طعم به یاد ماندنی را برای شما به یادگار می گذارد. طعم تند فلفل سیاه که به مرغ طعم بی نظیری داده به همراه سس مخصوصش که تندی فلفل هالیپینو را به دوش می کشد، با این غذا طعم غذای هندی را به معنای واقعی متوجه می شوید.

روگان جوش | Rogan Josh

روگان جوش | Rogan Joshگوشت بره را در روگان جوش یا روغن جوش میل کنید. غذایی با تندی ملایم با اصالت کشمیر هند و طعمی بی نظیر و خوشمزه که با ادویه های معطر تهیه می شود.

وقتی با رنگ قرمز و آتشین این غذا روبرو می شوید تصور می کنید که این غذا خیلی تند است؛ اما غذاهای تندتری هم در هند وجود دارد که روی طعم تند این غذا را کم کرده اند.

 

 

 

چوله یا کاری نخود | Chole

چوله یا کاری نخود | Choleاگر فقط غذای گیاهی میل کنید حتما به سراغ این غذا که عمدتا با نخود تهیه می شود بروید. این غذا بیشتر در نواحی شمالی هند طرفدار دارد که برخلاف ترکیبات ساده اش، طعم فوق العاده ای دارد.

البته باید بدانید در خانه این غذای خوشمزه را نمی توانید درست کنید، چون ادویه های هندی این طعم را بی نظیر کرده است.

یکی از هنرهای هندی ها، آشپزی آن ها است و باعث شده غذاهای خوشمزه زیادی داشته باشند. حتما در تور هند علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی، غذاهای هندی را هم امتحان کنید.

 

 

بهترین هتل های هند

هندی ها یکی از مهمان نوازترین مردمان جهان هستند و به همین خاطر برای مهمانان کشورشان سنگ تمام می گذارند.

ما به شما بهترین هتل های معتبر هند را معرفی می کنیم تا با تور هند بتوانید در محیطی آرام و مناسب به استراحت بپردازید.

بهترین تور هند

هتل های زیادی در تور هند وجود دارد که پاسخگوی نیاز رفاهی شما در این سفر خاطره انگیز است. اما مشاورین سالیان سفر شما را یک قدم به جلو می برد؛چرا؟؟ آن ها به شما اطلاعات کامل در مورد قیمت تورهای هند سال 98، بهترین هتل های هند و جاذبه های گردشگری این کشور را می دهند.

حتما فراموش نکنید که سوالی در مورد تور مثلث طلایی هند از آن ها بپرسید، چون اطلاعات جذابی در این مورد به شما می دهند.

و این را بدانید که با انتخاب تور مثلث طلایی، با یک تیر سه نشان طلایی زده اید.

نکات کلیدی سفر به هندوستان

بهتر است قبل از سفر به هندوستان چند نکته در مورد این کشور زیبا و مهیج بدانید:

  1. از پیش برای گشت و گذارتان برنامه بچینید.
  2. برای نگاه ها و سوال ها آماده باشید و عکاسی را فراموش نکنید.
  3. همانند مردم محلی باشید.
  4. به هرکسی اعتماد نکنید.
  5. چانه زدن را یاد بگیرید.
  6. لباس مناسب و پوشیده بپوشید.
  7. تور هند را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین گشت و گذار را در هند داشته باشید و در دنج ترین هتل هند استراحت کنید.

سوالات متداول

تور مثلث طلایی، سفر به کدام شهر هاست؟

تور مثلث طلایی شامل سه شهر دهلی، آگرا و جیپور می شود.

تور مثلث طلایی در چند شب برگزار می شود؟

این تور هفت شب می باشد که شامل سه شب در دهلی، دو شب در آگرا و دو شب در جیپور می شود.

فاصله شهرها در تور مثلث طلایی چقدر است و ترانسفر چگونه انجام می شود؟

فاصله شهرهای دهلی، آگرا و جیپور از هم حدود 3 ساعت است و ترانسفر به صورت زمینی انجام می شود.

ویزای هند به چه صورت است؟

ویزای هند به صورت الکترونیکی انجام می شود که هفت روز کاری زمان می برد، گفتنی است برای دریافت این ویزا نیازی به حضور مسافر نیست.

برای دریافت ویزای هند به چه مدارکی نیاز داریم؟

اسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار، دو قطعه عکس رنگی 5 در 5، کپی از صفحات شناسنامه، تکمیل فرم سفارت

آیا تور هند گشت شهری دارد؟

بله، در همه شهرهای تور گشت شهری انجام می شود، توجه شود که ورودیه ها به عهده مسافر می باشد.

Call Now Button