ایروان یکی دیگر از شهرهایی است که شما می‎توانید برای مصاحبه حضوری اخذ ویزای آمریکا به کنسولگری آن مراجعه کنید. این کنسولگری در خیابان امریکایی American Aveقرار دارد و تمام روزهای هفته به جز روزهای شنبه و یکشنبه پاسخگوی متقاضیان است. با توجه به توصیه خود وزارت امور خارجه، حداقل مدت زمانی که می‎بایست قبل از تاریخ سفر برای ویزا اقدام شود ۲ ماه می باشد. مزیت وقت سفارت آمریکا در ارمنستان این است که مسئولان کنسولگری آمریکا در ایروان به زبان‎های فارسی، ارمنی و انگلیسی مسلط هستند و شما به راحتی می‎توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

از نکات مهمی که باید در اخذ وقت سفارت به آن توجه کنید.  آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله تقاضا با اولین وقت موجود در هر زمان متغیر است بنابراین بهتر است حداکثر زمانی را که ممکن است منتظر بمانید در نظر بگیرید تا در تهیه مدارک و انجام دیگر کارهای مربوط به ویزای آمریکا دچار مشکل زمان‎بندی نشوید. با توجه به محدود بودن تعداد ویزاهای هر ماه و اینکه ممکن است درخواست برای گرفتن وقت سفارت یک ماه به طول بیانجامد، و با در نظر گرفتن اینکه اکثر مراجعه کنندگان بعد از مصاحبه سفارت امریکا نیاز به مراحل اداری اضافی از طرف وزارت امور خارجه خواهند داشت، توصیه می نمائیم حداقل 6 ماه قبل از تاریخ سفر برای درخواست وقت سفارت اقدام شود.

در سیستم جدید برای هر متقاضی وقت سفارت آمریکا  بر روی سایت سفارت آمریکا یک حساب کاربری در نظر گرفته می‎شود که از ابتدا تا انتها_که همان دریافت ویزا می‎باشد_شما می‎توانید تمام مراحل را بررسی کنید. مزیت این این سیستم این است که شما می‎توانید در جریان تمام مراحل قرار بگیرید و این تا حد زیادی از میزان استرس شما می‎کاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *