وقت سفارت آمریکا

یکی از اصلی‎ترین چالش‎ها برای کسانی که تصمیم به اخذ ویزای آمریکا دارند؛ این است که آمریکا در ایران سفارت‎خانه ندارد. این مساله کار را برای متقاضیان سخت خواهد کرد.  آنها مجبور خواهند بود؛ برای طی کردن مراحل اخذ ویزای خود از انگشت‎نگاری گرفته تا تحویل گرفتن پاسپورت به کنسولگری آمریکا در یکی از کشورهای اطراف ایران مانند امارات، ترکیه و ارمنستان مراجعه کنند. گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان یکی از رایج‎ترین‎ وقت‎هایی است که آژانس‎های مسافرتی و متخصصان امر برای متقاضیان ویزای آمریکا می‎گیرند.

متقاضیان می‎توانید برای مصاحبه حضوری اخذ ویزای آمریکا بدون هیچ مشکلی به کنسولگری شهر ایروان مراجعه کنید. این کنسولگری در خیابان امریکایی American Aveقرار دارد و تمام روزهای هفته به جز روزهای شنبه و یکشنبه پاسخگوی متقاضیان است.

تعیین وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

همانطور که ذکر شد؛ کشور ارمنستان یکی از کشورهایی است که ایرانیانی که قصد اخذ ویزای آمریکا را دارند برای طی کردن مراحل اخذ ویزا می‎توانند به آن مراجعه کنند. یکی از مزایای انتخاب ارمنستان برای طی کردن مراحل اخذ ویزا این است که افسرهای سفارت آمریکا در ارمنستان علاوه بر اینکه به زبان‎های فارسی، ارمنی و انگلیسی تسلط دارند؛ مدارک ایرانیان را به خوبی می‎شناسند بنابراین شاید به نفع ایرانیان باشد که برای مصاحبه حضوری و حتی گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا در ارمنستان به این کشور مراجعه کنند. از همین روست که وقت مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان 2019 ، در این چند ماهی که از سال گذشته با استقبال زیادی از جانب ایرانیان رو‎به رو شده است.

مدارک لازم برای سفارت آمریکا در ارمنستان

مدارک لازم برای وقت سفارت آمریکا در ارمنستان با مدارک لازم در کنسکولگری کشورهای دیگر  هیچگونه تفاوتی ندارد. شما می‎توانید برای آگاهی از این مدارک  اینجا را کلیک کنید. همچنین می‎توانید این لیست را با کانتر مربوط به آمریکا در آژانس مسافرتی سالیان سفر چک کنید.

هزینه وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای فرصت مطالعاتی و ویزای دانشجوبی با کانتر مورد نظر در آژانس مسافرتی سالیان سفر تماس بگیرید.

نکاتی که باید هنگام مراجعه به سفارت آمریکا در ارمنستان بدانیم

با توجه به توصیه خود وزارت امور خارجه، حداقل مدت زمانی که می‎بایست قبل از تاریخ سفر برای ویزا اقدام شود ۲ ماه می باشد. سعی کنید تاریخ دعوتنامه، ترجمه مدارک و… را با این دو ماه تطبیق دهید.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در اخذ وقت سفارت به آن توجه کنید؛ آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله تقاضا با اولین وقت موجود در هر زمان متغیر است بنابراین بهتر است حداکثر زمانی را که ممکن است منتظر بمانید در نظر بگیرید تا در تهیه مدارک و انجام دیگر کارهای مربوط به ویزای آمریکا دچار مشکل زمان‎بندی نشوید. با توجه به محدود بودن تعداد ویزاهای هر ماه و اینکه ممکن است درخواست برای گرفتن وقت سفارت یک ماه به طول بیانجامد؛ و با در نظر گرفتن اینکه اکثر مراجعه کنندگان بعد از مصاحبه سفارت امریکا نیاز به مراحل اداری اضافی از طرف وزارت امور خارجه خواهند داشت، توصیه می نمائیم حداقل 6 ماه قبل از تاریخ سفر برای درخواست وقت سفارت اقدام شود.

استفاده از تقویم وقت سفارت آمریکا ممکن است برای شما کار سختی باشد. بنابراین بهتر است کار گرفتن وقت سفارت آمریکا را به یک فرد متخصص بسپارید.

در سیستم جدید برای هر متقاضی وقت سفارت آمریکا  بر روی سایت سفارت آمریکا یک حساب کاربری در نظر گرفته می‎شود که از ابتدا تا انتها_که همان دریافت ویزا می‎باشد_شما می‎توانید تمام مراحل را بررسی کنید. مزیت این سیستم این است که شما می‎توانید در جریان تمام مراحل قرار بگیرید و این تا حد زیادی از میزان استرس شما می‎کاهد.

دانلود فرم DS 160 سفارت آمریکا در ارمنستان

متقاضیان اخذ وقت ویزای آمریکا می‎توانند فرم سفارت را از لینک زیر دانلود کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button