تمام ویژگی‌های وقت سفارت انگلیس در استانبول و آنکارا یکسان است! در کل کشور ترکیه گزینه بسیار مناسبی برای گرفتن وقت سفارت انگلیس به شمار می‌رود؛ چرا که امکان اخذ وقت فوری در این شهرها وجود دارد و معمولاً کارشناسان ویزا این شهرها را به کسانی که وقت اندکی برای اخذ ویزا دارند، توصیه می‌کنند.

طبیعی است که با وجود امکان اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران، اخذ وقت در کشورهای خارج از ایران، غیرطبیعی به نظر می‌رسد؛ اما کارشناسان وقت سفارت و ویزای سالیان سفر، معمولاً برای آن دسته از متقاضیانی که مسأله اصلی‌شان زمان صدور ویزاست، از دو شهر استانبول و آنکارا وقت می‌گیرند.

از طرف دیگر، مزیت استانبول نسبت به آنکارا در مورد وقت سفارت انگلیس این است که برخلاف آنکارا، پروازهای استانبول به صورت روزانه و مداوم از ایران انجام می‌شوند و متقاضیان ویزا می‌توانند در روز انگشت‌نگاری به استانبول سفر کنند و پس از انجام مراحل تحویل مدارک، در همان روز به ایران بازگردند؛ با توجه به امکان گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس در استانبول و پروازهای روزانه به این شهر، می‌توان امیدوار بود که تمامی مراحل اخذ وقت سفارت و انگشت‌نگاری و صدور جواب ویزا، در کمتر از۲ هفته انجام شوند و هزینه‌های مربوط به آن هم تا حد زیادی کاهش یابد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

 

فرم سفارت انگلیس

تعرفه قیمت های ویزای انگلیس

تعرفه واریزی سفارت انگلیس

سفارت انگلیس در استانبول همه روزه به جز شنبه ها و یکشنبه ها باز میباشد
آدرس سفارت در استانبول :

WORLD BRIDGE, Abide-i HürriyetCaddesi, GeçitSokak Akin Is Merkezi No.

۱۰, Sisli, Istanbul (0090312)4682820-21 , 4683357 0090213 5138230