وقت سفارت کاناداهمانطور که می‎دانید آن دسته از متقاضیان ایرانی که می‎خواهند برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند؛ به‎دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران برای طی کردن مراحل اخذ ویزا باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند. مانند تمام شهرهایی که برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب می‌شوند؛ وقت سفارت کانادا در استانبول هم متقاضیان زیادی دارد؛ با این تفاوت که استانبول مزیت‌هایی هم به نسبت سایر شهرها دارد و متقاضیان ویزای کانادا به دلیل همین مزیت‎هاست که ترجیح می‌دهند که این شهر را برای طی کردن مهم‌ترین بخش از روند اخذ ویزا انتخاب کنند.

همانطور که می‌دانید، وقت سفارت کانادا در استانبول به منظور طی کردن مراحل چهره‌نگاری و انگشت‌نگاری اخذ می‌شود و تمام این خدمات در دفتر VAC که در منطقه sisli شهر استانبول واقع شده است؛ ارائه می‌شود. از طرفی سفارت کانادا در استانبول به همین انگشت‌نگاری و بررسی مدارک اکتفا می‌کند و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت جهت انجام مصاحبه حضوری نیست.

در این رابطه می توانید مطلب ” کدام سفارت کانادا بهتر است؟ ” را مطالعه نمایید.

وقت سفارت کانادا از استانبول

درمیان تمام شهرهایی که می‎توان برای اخذ وقت سفارت کانادا به کنسولگری این کشور در آنها مراجعه کرد؛ استانبول یکی از محبوب‎ترین‎هاست زیرا انتخاب این شهر مزایای زیادی برای متقاضی دارد. مزیت بزرگی که اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول دارد؛ امکان پرواز روزانه به این شهر است؛ توجه کنید که تمام مراحل انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری در دفتر VAC در کمتر از ۱ ساعت پایان می‌یابد و در صورتی که متقاضیان بتوانند از پرواز روزانه استفاده کنند؛ می‌توانند در اولین ساعات صبح راهی استانبول شوند و پس از انجام انگشت‌نگاری و گشت‎وگذار در شهر استانبول، بعد از ظهر همان روز به ایران بازگردند و از اقامت در استانبول معاف شوند. این ویژگی در مورد وقت سفارت کانادا در آنکارا وجود ندارد بنابراین؛ متقاضیان مجبور به اقامت دو روزه در آنکارا خواهند بود.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارتروش گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول مانند اخذ وقت سفارت کانادا در آنکارا می‎باشد. متقاضی هم می‎تواند به‌صورت حضوری و هم به‎صورت آنلاین اقدام به اخذ وقت سفارت و رزرو وقت انگشت‎ نگاری سفارت کانادا در استانبول کند. برای اخذ وقت اینترنتی ابتدا به سایت سفارت کانادا در استانبول مراجعه کرده، یک حساب کاربری بسازید و وارد قسمت رزرو وقت شوید.؛ سپس مدارک لازم را اسکن و سپس در سایت سفارت بارگذاری کنید. در مرحله بعدی فرمهای مربوط به سفارت کانادا در استانبول را پر کرده و در آخر نیز هزینه‎های مربوط به وقت انگشت‎نگاری سفارت کانادا در استانبول را واریز کنید. برای وقت سفارت حضوری نیز باید برای انجام این مراحل حضورا به سفارت کانادا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا در استانبول

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا استانبول با مدارک لازم در کنسکولگری کشورهای دیگر مانند آنکارا و هیچ تفاوتی ندارد و در واقع متقاضی باید برای همه کنسولگری‎ها همان مدارک را تهیه و همراه با ترجمه آنها به سفارت مورد نظر ارائه دهد. شما می‎توانید برای آگاهی از این مدارک اینجا را بخوانید. همچنین می‎توانید لیست مدارک وقت سفارت کانادا آنکارا را با کانتر مربوط به ویزای کانادا در آژانس مسافرتی سالیان سفر چک کنید.

تور استانبول برای مراجعه به سفارت کانادا

اگر قصد سفر به استانبول به منظور طی کردن مراحل انگشت نگاری در دفتر وک را دارید؛ میتوانید از خدمات تور استانبول ویژه انگشت نگاری، استفاده نمایید.

سالیان سفر بهترین هتل های نزدیک به سفارت کانادا در استانبول را برای مسافران این تورها درنظر گرفته است. خدمات ویژه ای که در تورهای انگشت نگاری آنکارا ارائه میشود شامل ترانسفر رفت و برگشت از هتل به دفتر VAC و ارسال نماینده آژانس برای راهنمایی مسافر در امور مربوط به سفارت می شود.

تعطیلات سفارت کانادا در استانبول ۲۰۱۹

HOLIDAYS  ۲۰۱۹DAYDATE
New Year’s DayTuesday۰۱ January
Family DayMonday۱۸ February
Easter MondayMonday۲۲ April
Victoria DayMonday۲۰ May
Ramadan Feast Eve Tuesday۰۴ June
Ramadan FeastWednesday ۰۵June
Ramadan Feast Day 2Thursday۰۶ June
 Sacrifice Feast Day 2 Monday ۱۲ August
ThanksgivingMonday۱۴ October
Republic DayTuesday۲۹ October
Remembrance DayMonday۱۱ November
Christmas DayWednesday۲۵ December
Boxing DayThursday۲۶ December

آدرس سفارت کانادا در استانبول (دفتر وک)

Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

جهت اطلاع از مدارک، شرایط و هزینه ها به صفحه وقت سفارت کانادا مراجعه کنید.

مطالب مرتبط با مهاجرت به کانادا

2 thoughts on “وقت سفارت کانادا در استانبول

 1. Soutiam HEMMATI
  19/05/1399
  پاسخ

  Hi it is Soutiam Hemmati
  i wanted to book an appointment for 21 august i really need it at this time and i already sent my application online which is for study permit and submitted everything there and to the last stage which is this i will be happy if you arrange a time for me at 21 august.
  best regards.

 2. رادمهر
  24/06/1399
  پاسخ

  میخواستم وقت سفارت کانادا رو رزرو کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button