ویزای یونان

ویزای یونان

اگر قصد دارید به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید؛ یونان می‌تواند مقصد خوبی برای شما باشد. کشور یونان که به‎عنوان مهد تمدن اروپا معروف است، با جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده و تاریخ غنی و کهنش، توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. اگر عاشق تاریخ و باستان‌شناسی باشید قطعاً سفر به یونان برایتان هیجان‌انگیز خواهد بود. پس چمدانتان را ببندید و آماده‌ی سفر به دل تاریخ شوید. اما یک لحظه صبر کنید! یک سوال مطرح است:” آیا سفر به یونان ویزا می‎خواهد؟” جواب این سوال مثبت است. برای ورود به این کشور باید ویزای یونان دریافت کنید که در ادامه درمورد انواع ویزای یونان و چگونگی دریافت آن با جزئیات بیشتری صحبت می‌کنیم.

انواع ویزای یونان

مثل سایر کشورها بسته به این‌که هدفتان از سفر چیست یکی از انواع مختلف ویزای یونان به شما تعلق می‌گیرد. این ویزاها را در ادامه با هم بررسی می‌کنیم:

ویزای توریستی یونان

به‎صورت کلی ویزاهای توریستی برای یک سفر گردشگری و تفریحی مناسب هستند که نهایتاً 90روزه یا همان سه ماهه صادر می‌شوند. دقت کنید که این ویزا برای افرادی که با تور یونان به این کشور سفر می‌کنند یا کسانی که قصد دیدار اعضای خانواده‌شان را دارند؛ صادر می‌شود. بنابراین اگر بخواهید برای مقاصدی غیر از این‎ها از این نوع ویزا استفاده کنید، قطعاً ریجکت خواهید شد.

ویزای کاری یونان

افراد زیادی هستند که برای اقامت در کشورهای دیگر از طریق ویزای کاری اقدام می‌کنند. این یک انتخاب هوشمندانه است؛ به این ترتیب هم شغل و درآمد دارند و هم می‌توانند در کشوری که به شرایط زندگی در آن علاقه‌مند هستند؛ زندگی کنند. یعنی با یک تیر دو نشان زده‌اند.

برای ویزای کاری یا ویزای تجاری یونان مثل دیگر ویزاها باید یک کارفرما در یونان داشته باشید. شغلی که در یونان به شما پیشنهاد داده می‌شود اول باید 3ماه در این کشور آگهی شده باشد، اگر نیرویی جذب نشد 3ماه دیگر در کشورهای حوزه شینگن باید آگهی شود. اگر باز هم فرصت شغلی خالی باقی بماند، آن‌وقت می‌توانید برای استخدام در آن درخواست دهید.

این فرآیند غیرممکن به نظر می‌‌رسد! نگران نباشید چون راه حل دیگر هم وجود دارد: شما می‌توانید ویزای جست‌وجوی کار یونان بگیرید که مدت اقامتش 6ماه است. وقتی وارد این کشور شدید دنبال شغل مورد نظرتان می‌گردید و مسکن مناسب هم اجاره می‌کنید. حتی می‌توانید خانواده را هم همراه خودتان ببرید. البته سخت‌گیری‌های سفارت یونان برای صدور ویزا را فراموش نکنید.

مدارک لازم برای ویزای کاری یونان

 1. دعوتنامه از یک شرکت معتبر یونانی
 2. گواهی اجازه کار از کارفرمای یونانی
 3. فرم قرارداد استخدام فرد متقاضی کار در یونان
 4. تفاهم‎نامه و اساسنامه
 5. نامه تمکن مالی فرد

مدارک لازم برای درخواست کار در یونان

 1. پاسپورت فرد متقاضی کار در یونان که مدت اعتبار آن کمتر از ۶ ماه نباشد.
 2. گواهی سلامت فرد متقاضی کار در یونان
 3. فرم استخدام فرد متقاضی کار در یونان
 4. گواهی عدم سو پیشینه فرد متقاضی کار در یونان

ویزای تحصیلی یونان

به‌جز ویزای کاری، ویزای تحصیلی هم یکی دیگر از ویزاهای پرطرفدار یونان است. برای تحصیل در یونان یک شرط ساده را باید رعایت کنید؛ آن هم این است که یکی از زبان‌های یونانی یا انگلیسی را بلد باشید. چون واحدهای درسی به یکی از این دو زبان تدریس می‌شوند.

دلیل محبوبیت یونان بین دانشجویان بین‌المللی این است که تحصیل در یونان رایگان است. تحصیل رایگان بهترین خبری است که به یک دانشجو می‌توان داد. البته هزینه تحصیل در یونان برای دانشجویان اروپایی به زبان یونانی رایگان است و غیراروپایی‌ها باید شهریه پرداخت کنند. رشته‌هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی، علوم انسانی، داروسازی، وکالت، معماری، فیزیک و شیمی و… جزء رشته‌های ارائه شده‌ی آنها هستند.

دانشگاه آتن یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور یونان است. به‌غیر از آن دانشگاه‌های ستالونیکی، کرت و تراکیس هم جزء دانشگاه‌های معتبر این کشور به حساب می‌آیند. مقاطع تحصیلی در این دانشگاه‌ها 4ساله هستند و برای رشته‌هایی مثل پزشکی ممکن است 5یا6 سال زمان ببرد. یک سال تحصیلی در این کشور شامل دو ترم می‌شود که آغار آن از اول ماه سپتامبر است و تا آخر ماه آگوست ادامه دارد. برای مقطع کارشناسی 3تا4سال و برای کارشناسی ارشد 2سال زمان لازم است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی یونان

 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی
 • مدارک و سابقه شغلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • تمکن مالی
 • پاسپورت و شناسنامه

ویزای ازدواج یونان

یکی از راه‌هایی که برای دریافت اقامت یونان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اخذ ویزای ازدواج یونان است. یونان هم مثل سایر کشورها برای ازدواج با شهروند یونانی قوانین خاص خودش را دارد. برای گرفتن ویزای ازدواج باید بتوانید ثابت کنید که توانایی مالی کافی برای تشکیل یک زندگی مشترک را دارید. مثلاً باید بتوانید یک خانه به مساحت معقول تامین کنید.

مصاحبه‌ای هم که در زمان وقت سفارت یونان انجام می‌دهید، اهمیت زیادی در ویزا شدنتان دارد. سوالاتی مثل زمان آشناییتان و خلاصه‌ای از زندگی او ممکن است از شما پرسیده شود. شما باید مدارکی ارائه دهید تا آشناییتان را اثبات کنید. مدرک زبان یونانی یا انگلیسی هم باید داشته باشید.

مدارم لازم برای ویزای ازدواج یونان

ترجمه گواهی تولد و پاسپورت

ترجمه مدارکی که نشان‌دهنده مجرد بودن شما می‌باشد.(مثل مدارک طلاق همسر و یا مدارک فوت همسر)

ویزای ترانزیت یونان

ویزای ترانزیت یکی از ویزاهای کوتاه مدت است که برای اشخاص متقاضی این اجازه را صادر می‌کند که در فرودگاه یا شهرهای میانی برای تایمی کوتاه توقف داشته باشند تا بتوانند به مقصد اصلیشان برسند. ساده‌تر بگوییم، از یک کشور واسطه برای رسیدن به مقصد اصلی کمک می‌گیرند. اعتبار این ویزا می‌تواند از چند ساعت تا 10روز متغیر باشد.

ویزای کودکان زیر 18سال

والدین(یا شخصی که حق حضانت فرزند را دارد) برای هر فرزندی که سنش از 18سال کمتر باشد باید یک فرم درخواست جداگانه پر کنند. یک موافقتنامه هم نیاز است که در محتوای آن باید ذکر شود افرادی که حق حضانت فرزند را دارند با خروج او از کشور موافق هستند. این مدرک نباید از 6ماه قدیمی‌تر باشد و باید به‌صورت رسمی ترجمه شده باشد.

ویزای شینگن یونان

ویزای یونان نیز ویزای شینگن محسوب می‎شود. هر سال گردشگران زیادی با تورهای یونان به این کشور تاریخی سفر می‌کنند تا بتوانند از این طریق سفری در طول تاریخ را تجربه کنند. سواحل این کشور هم با آب‌وهوای ملایمی که دارند، جای خوبی برای تفریح و آفتاب گرفتن هستند. هزینه‌های مربوط به ویزای یونان هم در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شینگن کمتر است و مقرون‌به‌صرفه‌تر محسوب می‌شود.

اما وقتی به آمار سفارت یونان نگاهی بیاندازید، متوجه می‌شوید که اکثر کسانی که برای ویزای این کشور اقدام کرده بودند با یک کلمه مواجه شده‌اند:”ریجکت”! در حال حاضر ویزای یونان یکی از سخت‌ترین ویزاهای حوزه‌ی شینگن است و هیچ کس هم نمی‌داند دلیل این‌همه سخت‌گیری چیست! البته گفته می‌شود چون شرایط پناهندگی در این کشور مهیا است این همه سخت‌گیری وجود دارد.

سال 97 کادر سفارت یونان در تهران تغییر کرد. این کادر جدید روند دریافت ویزای یونان را با جدیت زیادی پیگیری می‌کنند.

ویزای شینگن یونان

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن یونان

اولین قدم این است که وقت سفارت یونان بگیرید. برای این‌کار باید ابتدا فرم درخواست ویزا سفارت یونان را با دقت پر کنید. برای هر نفر باید این فرم به صورت جداگانه پر شود. بهتر است برای پر کردن این فرم از مشاوران با تجربه آژانس سالیان سفر کمک بگیرید. بعد از آن باید پاسپورت معتبر الانتان را همراه با پاسپورت‌های قبلی که ویزای شینگن در آن‌ها درج شده است، همراه داشته باشید.

شناسنامه‌تان را هم باید ترجمه کنید. عکس رنگی جدید با سایز 3.5 *4.5 هم مورد نیاز است. برای کارمندان گواهی اشتغال به تحصیل نیاز است. رزرو بلیط و رزرو هتل هم یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ویزا شینگن یونان است. بیمه مسافرتی هم فراموشتان نشود.

با همراه داشتن این مدارک برای مصاحبه به صورت حضوری به سفارت مراجعه می‌کنید. کودکان زیر سن قانونی هم همراه والدینشان باید به سفارت بروند. بعد از مصاحبه مرحله‌ی انگشت‌نگاری را باید بگذرانید؛ برای اشخاص بالاتر از 12سال انگشت‌نگاری انجام می‌شود.

مدت زمان صدور ویزای یونان

بهتر است که سه ماه قبل از تاریخ سفرتان برای امور مربوط به ویزا اقدام کنید. از روزی که مدارکتان را به سفارت تحویل دادید، حداقل دو هفته زمان لازم است تا مدارک بررسی شود و نتیجه به شما اعلام شود.

هزینه زندگی در یونان

واحد پول رایج در این کشور یورو است. به‌طور کلی در مقایسه با سایر کشورهای شینگن هزینه‌های زندگی در یونان 30درصد کمتر است. اما خب به همین نسبت درآمد مردم هم کمتر است. با این حال افرادی که با درآمد متوسط در این کشور ساکن هستند، زندگی راحتی دارند. هزینه‌های مربوط به موادغذایی در یونان ارزان محسوب می‌شود. هزینه‌ی اجاره‌ یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 286یورو است. این درحالی است که برای خرید آپارتمان در مرکز شهر باید به ازای هر مترمربع حدود هزار و 432 یورو بپردازید.

درمورد حمل‌ونقل باید بگوییم اگر از تاکسی استفاده کنید، برای یک ساعت باید مبلغی حدود 11.10یورو بپردازید. طبیعی است که اگر از مترو استفاده کنید از این هزینه کاسته می‌شود؛ قیمت بلیط یک طرفه مترو1.40یورو است. برای خرید یک لیتر بنزین باید 1.59یورو خرج کنید.

هزینه زندگی در یونان

اطلاعات سفارت یونان در تهران

آدرس: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳

شماره تماس: ۲۲۰۵۰۵۳۳_۲۲۰۵۳۷۸۴

شماره فکس: ۲۲۰۵۷۴۳۱

کد پستی سفارت یونان: ۱۹۶۷۹۱۵۶۸۱

روزهای کاری: از روز شنبه تا پنجشنبه، ساعت ۱۰ الی ۱۷ بعد از ظهر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وقت سفارت یونان به صفحه آن مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

Call Now Button