3- مهم ترین مرحله در فرآیند صدور ویزای آمریکا تعیین وقت مصاحبه میباشد.برای برنامه ریزی و انجام مصاحبه در استانبول یا آنکارا میبایستی شما از برنامه ی کاری و ساعات مصاحبه و تعیین وقت سفارت آمریکا آگاهی داشته باشید که ما این کار را بنا بر زمانبندی شما انجام میدهیم.هزینه های تعیین وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزای آمریکا باید از طریق کارتهای معتبر بانکی بین المللی و در وجه سفارت آمریکا در ترکیه واریزشود.هزینه های تعیین وقت و انجام مصاحبه را میتوانید در جدول زیر ببینید.

cost-usa-visa-none-immigration

البته همه ی افراد مجبور به انجام مصاحبه و پرداخت این هزینه نیستند.در جدول زیر افرادی که ازاین هزینه ها مستثنی هستند آورده است.

age-usa-visa-none-immigration

قبل از اینکه به ادامه ی مبحث بپردازیم لازم است نکاتی را در رابطه با مصاحبه بدانید:

* حین انجام مصاحبه برای وقت سفارت آمریکا باید به تمام سوالاتی که در رابطه با آینده ٬ برنامه ها و نقشه هایتان است صادقانه پاسخ دهید
* بعضی از درخواست ها نیازمند طی فرایند طولانی تری میباشد.اگر چنین موردی در مورد شما نیزصادق باشد مسئول کنسولی شما را متوجه این نکته خواهد کرد که درخواست شما نیازمند بررسیطولانی تری میباشد.بنابراین توصیه ی ما این است که با کارشناسان ما حتما در این زمینه مشورت کنید تا از بایدها و نبایدهای جلسه ی مصاحبه آگاه شده و با آمادگی بیشتری در جلسه حاضر شوید.

4- گذرنامه ی معتبر: برای ورود به آمریکا گذرنامه ی شما میبایستی تا حداقل شش ماه قبل از ورود به خاک آمریکا معتبر باشد.اگر اعتبار پاسپورت شما کمتر از شش ماه میباشد قبل از اقدام به انجام ثبت نام و تعیین وقت پاسپورت خود را تمدید کنید. تا به اینجای کار مدارک معمولی برای ورود به آمریکا آورده شده بود اما برای مردان بیشتر از 11 سال و همچنین افرادی که قصد شرکت در سمینار و یا کنفرانس مشهوری را دارند مدارک زیر نیز نیاز میباشد.

5- کارت پایان خدمت یا معافیت موقت یا مادام العمرهمراه با ترجمه ی انگلیسی آن

6- گذرنامه های قبلی برای افرادی که تا به الان چندین گذرنامه تعویض کرده اند

7- نامه ی دعوت برای آندسته از افرادی که قصد شرکت در کنفرانس و یا سمیناری معتبر را دارند.

اقدامات مربوط به پیکاپ ویزای آمریکا

بعد از اینکه درخواست شما توسط دفاتر کنسولی بررسی شد ٬ و کارهای اجرایی شما به طور کامل انجام گرفت شما باید گذرنامه ٬ مدارک و رسید پیکاپ خود را توسط پست ترکیه ( PTT ) به سفارت آمریکا در آنکارا ارسال کنید.معمولا 5 الی 7 روز طول میکشد تا ویزای شما صادرو بر روی گذرنامه قرار گیرد.برای تحویل گرفتن پاسپورت و مدارک ارسالی باید به یکی از دفاتر پستی کشور ترکیه مراجه کنید.دقت کنید که این دفتر پستی همان دفتری است که قبلا در حین انجام فرایند اپلای انتخاب کرده اید.البته جای هیچ گونه نگرانی ای در این زمینه وجود ندارد زیرا کارشناسان ما در ترکیه تمام این مراحل را برای شما انجام داده و شما میتوانید پاسپورت خود را از دفاتر سالیان سفر درایران دریافت کنید.

ویزای غیرمهاجرتی مخصوص مسافرانی است که قصد دارند برای مدت کوتاهی درآمریکا اقامت داشته باشند.این ویزا این اجازه را به شما میدهد تا از طریق هوایی دریایی و یا زمینی به آمریکا وارد شوید.البته ویزا این تضمین را به شما نمیدهد که حتما بتوانید به آمریکا بروید.تشخیص اینکه شما مجوز ورود به خاک آمریکا را دارید یا نه ٬برعهده ی آژانس امنیت ملی آمریکاست.ویزای غیرمهاجرتی شامل انواع مختلفی به شرح زیر میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان سالیان سفر مشورت کنید.

visa-amrica-none-mohajerationالبته اگر شما تابعیت دوگانه دارید و شهروند یکی از کشورهای اشاره شده در جدول زیر میباشید برای رفتن به آمریکا احتیاجی به ویزا ندارید و تا 900 روز میتوانید بدون ویزا در آمریکا اقامت داشته باشید.

countries-visa-usa-none-immigeration

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزا

1- یک عدد عکس پشت زمینه سفید با اندازه ی 5*5 و ویزگی هایی که در توصیر زیر به آنها اشاره شده است.

visa-usa-none-immigration

2- در قدم بعدی شما میبایستی فرم تقاضای آنلاین DS-160 را پر کنید.از آنجا که تسلط بر زبان انگلیسی برای پرکردن این فرم الزامیست توصیه ی ما اینست که حتما با در این زمینه مشورت کنید زیرا دادن هرگونه اطلاعات اشتباه در این زمینه باعث هدر رفت هزینه ها شده و عملا اقدامات بعدی شما کان لم یکن تلقی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button