پس از تأسیس دفتر VFS global در تهران و امکان اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از متقاضیان ویزای انگلیس، مراحل اخذ ویزا را از تهران پیگیری می‌کنند؛ شاید تعجب کنید، اما این دقیقاً دلیلی‌ست که عده‌ای دیگر را وادار به اخذ وقت سفارت از کشورهای اطراف ایران می‌کند! شلوغی دفتر VFS تهران و عدم امکان اخذ وقت فوری، آن دسته از متقاضیان ویزا را که برای طی کردن مراحل ویزای‌شان عجله دارند، به دردسر می‌اندازد.

همان‌طور که گفته شد، این دسته از گردشگران مجبور به گرفتن وقت سفارت انگلیس از کشورهای اطراف ایران می‌شوند و به همین دلیل، باید دو سفر خارجی را برای اخذ ویزا تجربه کنند. سفر اول برای تحویل حضوری مدارک و انگشت‌نگاری و سایر مراحل اخذ ویزا، و سفر دومی برای مهر کردن پاسپورت‌شان، پس از صدور جواب مثبت ویزا!

انجام سفر اول ضروری است و همه متقاضیان ویزا باید رنج آن را تحمل کنند؛ اما با استفاده از خدماتی خاص می‌توان از سفر دوم معاف شد! این خدمات خاص که معروف به پیکاپ ویزا هستند، یکی از دشوارترین و پرهزینه‌ترین مراحل اخذ ویزا را تا حدود زیادی آسان می‌کنند.

پیکاپ ویزا چیست؟! سؤالی که بسیاری از متقاضیان ویزا آن را از مشاوران سالیان سفر می‌پرسند و در مورد کارکردهای آن دچار شبهاتی هستند؛ پیکاپ ویزا در واقع حلال یکی از دشوارترین بخش‌های اخذ ویزاست. پس از گرفتن وقت سفارت انگلیس و تحویل مدارک، معمولاً زمانی ۲ هفته‌ای برای صدور جواب از سفارت انگلیس زمان لازم است و این یعنی متقاضیان ویزا مجبورند کشور واسط را ترک کنند. دفتر VFS هم پاسپورت متقاضیان را به آن‌ها باز می‌گرداند. این در حالی‌ست که پس از صدور جواب ویزای انگلیس، باید برچسب ویزا به پاسپورت متقاضی الصاق شود. مشکل اینجاست که سفارت انگلیس، پاسپورت پست‌شده را نمی‌پذیرد و حتی خود این سفارت هم اقدام به پست کردن پاسپورت نمی‌کند. لذا متقاضیان مجبورند که شخصاً و یا از طریق نماینده‌ای که وکالت‌نامه‌ای رسمی از آن‌ها دارد، پاسپورت خود را به سفارت برسانند.

خدمات پیکاپ ویزا در واقع نقش همان نماینده را بازی می‌کنند و پاسپورت متقاضی را با هزینه‌ای بسیار کمتر از هزینه سفر مجدد او به کشور واسط، باز می‌گردانند.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

  • اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
  • ایمیل جواب سفارت
  • رسید بارکد دار سفارت انگلیس
  • فرم وکالت‌نامه پیکاپ ویزای انگلیس

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از ابوظبی

هزینه پیکاپ برای همکاران

410 درهم + هزینه سفارت

هزینه پیکاپ برای مسافر

440 درهم + هزینه سفارت

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از دبی

هزینه پیکاپ برای همکاران

170 درهم امارات

هزینه پیکاپ برای مسافر

190 درهم امارات

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از آنکارا

هزینه پیکاپ برای همکاران

50 دلار آمریکا

هزینه پیکاپ برای مسافر

60 دلار آمریکا

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول

هزینه پیکاپ برای همکاران

50 دلار آمریکا

هزینه پیکاپ برای مسافر

60 دلار آمریکا

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس از ایروان

هزینه پیکاپ برای همکاران

50 دلار آمریکا

هزینه پیکاپ برای مسافر

60 دلار آمریکا

توجه شود که برای پیکاپ پاسپورت انگلیس از استانبول و آنکارا، ارائه ۲ مدرک زیر هم ضروری است:

  • رسید بارکد دار سفارت انگلیس
  • اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *