نکات امنیتی در سفر

5 نکته‌ی امنیتی در سفر

02/03/1397
نکات سفر

سفر دارای لذت‌های زیادی است و عاشقان سفر همیشه بهترین مقاصد را برای سفر انتخاب می‌کنند. اما این سفر هیجان‌انگیز و لذت‌بخش می‌تواند خطراتی نیز داشته باشد  که خود را باید در برابر آن‌ها محافظت کنیم. در این مقاله قصد داریم 5 نکته‌ی امنیتی در سفر را معرفی می‌کنیم.

  • از وای‌فای عمومی استفاده نکنید

وای‌فای عمومی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای هکرها می‌باشد که اطلاعات شخصی شما را در موبایل‌، لپ‌تاپ و یا تب‌لت به سرقت ببرند. با وجود این بسیاری از گردشگران در مکان‌های عمومی همانند هتل‌ها و رستوران‌ها از وای‌فای رایگان استفاده می‌کنند. اما این سوال ممکن است در ذهن توریست‌ها ایجاد شود که چگونه بدون استفاده از وای‌فای عمومی، کارهای شخصی همانند اطلاعات حساب بانکی خود را چک کنیم؟ در این شرایط توصیه می‌شود که از روتر قابل حمل و یا از سیم‌کارت محلی استفاده کنید. به عنوان نمونه اکثر رستوران‌ها و هتل‌ها در تور استانبول و یا تور تفلیس وای‌فای رایگان را به گردشگران ارائه می‌دهند که همین امر ممکن باعث هک شدن اطلاعات شخصی شما شود.

  • برنامه‌های کاری را در رسانه‌های اجتماعی پست نکنید

یکی از اشتباهات رایجی که گردشگران در هنگام سفر انجام می‌دهند این است که برنامه‌های کاری خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود که سودجویان مکان شما را شناسایی کنند که این احتمال افزایش سرقت را افزایش می‌دهد.

  • برای اپلیکشن‌های موبایل خود را پسوورد بگذارید

در موبایل شما اطلاعات شخصی مختلفی اعم از ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و یا حتی اطلاعات بانکی وجود داشته باشد که شما می‌توانید با قراردادن پسوورد اپلیکشن‌ها می‌توانید امنیت آن را افزایش دهید. همچنین توصیه می‌شود که در هنگام سفر لوکشن موبایل خود را نیز خاموش کنید تا ردیابی نشوید.

نکات امنیتی در سفر
نکات امنیتی در سفر
  • بیمه‌ی مسافرتی داشته باشید

یکی از عواملی که منجر به افزایش امنیت در سفر می‌شود، استفاده از بیمه‌ی مسافرتی می‌باشد. بیمه‌ی مسافرتی ابزار مناسبی برای حفظ سلامتی و ایمنی در مقابل اتفاق‌هایی که در حین سفر ممکن است برای شما رخ دهد و مزیت‌های زیادی را برای گردشگران به‌همراه دارد. شما می‌توانید از بیمه‌ی مسافرتی در اکثر کشورهای دنیا استفاده نمایید و پوشش کامل لغو رزرو هتل و تاخیر در پروازها را داشته باشید. به عنوان نمونه فردی در تور باکو قصد سفر و اقامت چند روزه را در این کشور دارد و چمدان خود را در فرودگاه گم می‌کند، بیمه‌ی مسافرتی متعهد می‌شود هزینه‌های مسافر را پرداخت کند.

  • مراقب اموال خود باشید

همیشه مقدار کمی پول نقد به‌همراه خود داشته باشید و برای افزایش امنیت و هک نشدن کم‌تر از کارت‌های بانکی استفاده کنید. همچنین بهتر است چندین کپی از پاسپورت و ای‌کارت خود داشته باشید و زمانی که مدارکتان به‌سرقت رفت و یا گم شد از آن‌ها استفاده کنید. به‌یاد داشته باشید که اطلاعات سفارت‌خانه‌ی کشور خود را داشته باشید که می‌توانید از تور لیدرها کمک بگیرید.

  • به ‌تنهایی به گشت‌وگذار نروید

درصورتی که برای اولین بار به مسافرت می‌روید، به هیچ وجه تنهایی به گشت‌وگذار نروید و اگر گم شدید از پلیس بخواهید که به شما کمک کند. همچنین در اماکن عمومی به‌خصوص در محیط‌های خیلی شلوغ مواظف وسایل شخصی مثل دوربین، کیف‌پول خود باشید زیرا احتمال دزدی زیاد است.

Call Now Button