6 مکان دیدنی استانبول

6 مکان دیدنی استانبول

استانبول یکی از شهرهای توریستی و زیبا در ترکیه است که میلیون‌ها گردشگر از نقاط مختلف دنیا از جمله کشور خودمان از آن بازدید می‌کنند. این شهر در موقعیت ویژه‌ای قرار گرفته است و در مسیر دو قاره‌ی اروپا و آسیا قرار گرفته است. استانبول یک شهر مدرن محسوب می‌شود و تلفیقی از فرهنگ مدرنیته وسنتی را در دل خود گنجانده است. بسیاری از گردشگران به‌دلیل خرید و بازدید از مراکز خرید مجلل و شیک از این شهر بازدید می‌کنند. بسیاری از برندهای مطرح دنیا به‌ویژه در حوزه‌ی پوشاک در این شهر شعبه دارند و در مواقع خاصی از سال بروی کالاهای خود تخفیف‌های ویژه‌ای درج می‌کنند که این امر هیجان بازدید از استانبول را در تور ترکیه دو چندان کرده است. اما استانبول فقط برای خرید کردن نیست و جاذبه‌های گردشگری زیادی در آن قرار گرفته است که نباید آن‌ها را از دست بدهید. در این مقاله 6 مکان دیدنی استانبول را معرفی می‌کنیم.

  • مسجد آبی (مسجد سلطان احمد)

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

بدون شک یکی از شاهکارهای معماری ترکیه مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد است که هرساله گردشگران زیادی را به خود می‌کشاند. این مسجد از 5 گنبد اصلی و 6 مناره‌ی زیبا تشکیل شده است. دکوراسیون مسجد آبی در نوع خود منحصر به‌فرد است و نقاشی‌های زیبایی در آن قرار گرفته است. خانم‌ها در طی بازدید از مسجد باید پوشیده باشند و روسری بر سر کنند. قدمت ساخت این مسجد به سال‌ 1609 میلادی بازمی‌گردد و آرامگاه بانی آن احمد اول است که امروزه به یک جاذبه‌ی گردشگری در تور استانبول تبدیل شده است.

  • آب‌انبار باسیلیکا

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

این مخزن آب زیرزمینی برخلاف تمامی آب‌انبارهایی است که تا کنون مشاهده کرده‌اید. آب‌انبار باشکوه مربوط به دوره‌ی بیزانس است و زمانی که استانبول در محاطره بود ساخته شده است. دالان‌هایی که در این آب انبار ساخته شده سبب وجود تراس‌هایی د رمکان‌های مرتفع مرتفع برای این آب‌انبار شده است. در گذشته مردم بومی استانبول از داخل خانه‌های خود چاه‌هایی حفر می‌کردند تا بتوانند با دسترسی به سرداب‌های آب‌ انبار برای خودشان آب استخراج کنند.

  • قصر توپکاپی

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

قصر توپکالی برای قرن‌ها خانه‌ی بسیاری از شاهان و همسران آن‌ها بوده و فرهنگ غنی ترکی را در دل خود قرار داده است. در این مکان گنج‌های مختلفی به همراه عتیقه‌جات با ارزش پیدا شده است. ساخت این بنا بروی یک شبه جزیره‌ی کوچک ساخته شده است و در سمت شمالی آن دماغه طلایی و در جنوب آن نیز دریای مرمر واقع شده است. این قصر مجلل جلوه‌ی زییایی را ایجاد کرده است و در قرن 15 مرکز سیاسی عثمانی به‌شمار می‎رفته است. به‌یاد داشته باشید که در تور آنکارا نیز مکان‌های باستانی زیادی قرار گرفته است که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست.

  • میدان تقسیم

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

میدان تقسیم یکی از دیدنی‌ترین میدان‌های استانبول است که دقیقاً در مرکز شهر قرار گرفته است. در اطراف این میدان رستوران‌های مجلل، مراکز خرید شیک، هتل‌های استانبول و… قرار گرفته است. میدان تقسیم سمبلی از جمهوری مدرن و سکولار ترکیه است که به واسطه مصطفی کمال یا همان آتاتورک شکل گرفت. این مکان جایی است که افراد بزرگ برای نشان دادن احترام خود با تاج گل به سراغ آن می‌آیند و رخدادهای مهم کشور نیز در میدان تقسیم صورت می‌گیرد.

  • بازار بزرگ استانبول

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری استانبول بازار بزرگ آن است که سوغاتی‌های محلی ترکیه از جمله قالیچه، بدلیجات و بسیاری از شیرینی‌های محلی به‌فروش می‌رسد و لحظات شادی را در ذهن شما به ثبت می‌رسرد. این بازار بسیار سنتی است و قدمت آن به قرن 5 میلادی بازمی‌گردد. این بازار بزرگ دارای 60 راه‌رو و بیش از 3000 مغازه را در خود قرار داده است و روزانه بازدید کنندگان زیادی از آن دیدن می‌کنند.

  • پل گالاتا

6 مکان دیدنی استانبول
6 مکان دیدنی استانبول

پل گالاتا یکی از منحصر به‌فردترین پل‌های ترکیه می‌باشد که بروی خلیج شاخ طلایی محل تلاقی تنگه بسفر بین اروپا و آسیا قرار گرفته است. اگر علاقه‌مند به غذاهای دریایی هستید، این مکان را از دست ندهید. در کنار پل رستوران‌های دریایی مختلفی قرار گرفته است که غذاهای باکیفیت خوبی را در اختیار مهمانان قرار می‌دهند. همچنین این پل مملو از ماهیگیران محلی می‌باشد که برای فروش ماهی خود به آن‌جا می‌آیند و نکته‌ی قابل توجه تماشای منظره‌ی افق بسیار زیبا از آن منطقه است. شایان ذکر است افرادی که علاقه‌مند به تماشای افق زیبا و قدم زدن در کنار ساحل زیبا هستند تور آنتالیا انتخاب ایده‌آلی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

Call Now Button