محبوب ترین و جذاب ترین جشنواره های ارمنستان را بشناسید

پرطرفدارترین و جذاب ترین جشنواره های ارمنستان را بشناسید

09/09/1398
ایروان

بهانه ای زیبا برای گردهمایی فرهنگ های مختلف…

فستیوال و جشنواره های ارمنستان یکی از راه های به نمایش گذاشتن آیین و فرهنگ به جهانیان…

محبوب ترین جشنواره های ارمنستان از دید گردشگران


جشن هایی پر انرژی و شاد با غذاهای متنوع، رقص های محلی زیبا و صنایع دستی بی همتا، در کشوری پر از جاذبه های طبیعی و مصنوعی گردشگری که مسافران زیادی را از سرتاسر جهان به سمت خودش کشانده است.

اگر به دنبال کشوری هستید که علاوه بر داشتن جاذبه های گردشگری مهیج و زیبا، در آن جشنواره و فستیوال های متنوع هم برگزار شود ما به شما کشور ارمنستان را پیشنهاد می کنیم؛ در اینجا مطلب شما را با بهترین و زیباترین فستیوال های ارمنستان آشنا می کنیم.

جشنواره کباب ارمنستان

جشنواره کباب ارمنستان

جشنواره ای خوشمزه برای آن دسته از افرادی که دوست دارند در محیطی دوستانه و طبیعتی باشکوه، کباب های ارمنی را تجربه کنند. سرآشپزهای حرفه ای و آماتور با بیش از ۴۰ نوع کباب ، همه ساله دور هم جمع می شوند تا همراه با ترانه ها٬ رقص های محلی و اجرای تئاتر رویدادی زیبا و جذاب رقم بزنند. البته برای افرادی که در آشپزی سررشته ای دارند فرصتی است که مهارت خود را در بخش حرفه ای به نمایش بگذارند.

جالبه بدانید این مسابقه در سه بخش بهترین طعم٬ بهترین طراحی و بهترین ایده برگزار می شود و به برندگان هر بخش جوایز نفیسی اهدا می گردد.

زمان و مکان برگزاری: 12 الی 13 سپتامبر در آخاتالیا می باشد.

دو سالانه یک ملت ٬ یک فرهنگ ارمنستان

دو سالانه یک ملت ٬ یک فرهنگ ارمنستان

یکی از مهم ترین جشنواره های ارمنستان که هر دو سال یک بار برگزار می شود. دو سالانه یک ملت ، یک فرهنگ در ارمنستان؛ فلسفه ی این جشن به نوعی تلاش و همکاری برای اتحاد دوباره ی ارامنه پس از نسل کشی و تبعیدهای پیاپی می باشد.

تفاوت این جشن با سایر جشن ها، غلبه ی غرور و روحیه ی ناسیونالیستی ارامنه بر سایر جنبه هاست. همین امر باعث شده که تک تک ارامنه با ذوق و شوق بی پایان تمام تلاش خود را برای هر چه باشکوه برگزار کردن این جشن به کار ببرند. از سالن های سینما و کلوب های شبانه گرفته تا رستوران ها و کافه های شهر به این مناسبت، به بهترین نحو و با ارزان ترین قیمت خدمات رسانی می کنند. اگر به دنبال توری ارزان، مهیج و با کیفیت در ماه مارس هستید تور ارمنستان و شهر ایروان بهترین گزینه خواهد بود.

زمان و مکان برگزاری: ماه مارس در ایروان می باشد.

جشنواره دلمه ارمنستان

جشنواره دلمه ارمنستان

یکی دیگر از بهترین جشنواره های ارمنستان به نام جشنواره دلمه، گردشگران و ارمنی ها را به دور هم جمع می کند؛ همه ساله در سارداراپات و منطقه ی آرماویر این فستیوال خوشمزه با معرفی غذاهای ارامنه، به خصوص دلمه های ارمنی به گردشگران ارمنستان برگزار می شود. سر آشپزهای شرکت کننده در این جشنواره با پخت ده ها تن از انواع مختلف دلمه٬ هنر خود را در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار می دهند.

هر چند این یک مسابقه ی حرفه ای است ولی انتخاب سرآشپز نمونه قطعا کار بسیار دشواری است زیرا هر آشپز بنابه تجربیات و دستورالعملها و نکات ظریفی که در چنته دارد آشپزی خواهد کرد. شرکت کنندگان در این رویداد می توانند دلمه ی آماده شده توسط تمام سرآشپزها را امتحان کرده و در پایان با ارزیابی صادقانه خویش از انواع دلمه ها سرآشپز برتر را انتخاب کنند.

ولی قطعا شما هرگز نمی توانید یک انتخاب قاطعانه بین دو نوع دلمه داشته باشید. تلفیق این مراسم با آهنگ های محلی، رقص و سنت های محلی باعث زیبایی دوچندان این فستیوال دیدنی شده است.

زمان و مکان برگزاری: 16 می در سارداراپات می باشد.

جشنواره شاتوت و نوشیدنی های وابسته ارمنستان

جشنواره شاتوت ارمنستان

یک جشنواره خوشمزه به نام شاتوت که همه ساله در گوریس (۱۰۰ کیلومتری جلفا) برگزار می شود و شرکت کنندگان در این مراسم جالب، می توانند مستقیما در فرآیند چیدن توت و تبدیل آن به نوشیدنی های مشهور و لذیذ ارمنی شرکت کنند.

دیگ پر از عصاره ی شاتوتی را در نظر بگیرید که تمام توت های آن را خودتان از درختان چیده اید و حالا می توانید هر چه قدر که خواستید از آن بنوشید. البته این جشنواره تنها محدود به نوشیدنی های حاصل از توت نیست.

جالبه بدانید شما می توانید تمام نوشیدنی های معرکه ی ارامنه از آب انگورهای مشهور گرفته تا دیگر آبمیوه های خوشمزه را بچشید. در کنار تمام این نوشیدنی های خوشمزه، غذا، رقص و آوازهای محلی را هم باید اضافه کرد. هرآنچه را که باعث شادی شما می شود را می توانید در تور ارمنستان تجربه کنید.

زمان و مکان برگزاری: 4 جولای درگوریس می باشد.

جشنواره قالیچه های دستباف ارمنستان

فستیوال قالیچه ارمنستان

دیلیجان منطقه های بسیار زیبا و خوش آب وهوا در ۱۰۰ کیلومتری ایروان است که چشمه های آب معدنی درمانی آن شهرت بین المللی داشته و برخی از آنان قابل مقایسه با داووس سوییس و ویشی فرانسه هستند.

کوه های اطراف دیلیجان توسط جنگل ها و مراتع کوهستانی احاطه شده و به باور ارامنه اگر در بهشت جنگل، کوه و چشمه های معدنی وجود دارد پس بهشت نیز مانند دیلیجان است. طبیعت بکر، آفتاب ملایم، آب وهوای سالم، چشمه های معدنی و وفور نعمت باعث جذب بسیاری از گردشگران ارمنستان به این منطقه بی نظیر شده است.

وجود اساتید بزرگ طراح و صنعت دیرینه ی فرش بافی ارمنستان در این منطقه دلیل عمده ی برگزاری جشنواره ی فرش در این منطقه است. اما بهترین و جالب ترین فرصت تور ارمنستان برای آن دسته از هموطنانمان است که کسب و کار آنها مربوط به فرش بوده زیرا دیلیجان حتی ورود شما را هم به این منطقه خوش آمد گفته و شما می توانید فرشهای خود را در این جشنواره به نمایش بگذارید.

به غیر از این جشنواره ی سنتی و خرید فرش های نفیس ٬ تور ارمنستان فرصتی استثنایی برای لذت بردن از شاهکارهای هنری ارامنه است.

زمان و مکان برگزاری: 15 آگوست در دلیجان می باشد.

جشنواره بین المللی فیلم زردآلوی طلایی

فستیوال بین المللی فیلم زردآلوی طلایی

جشنواره بین المللی فیلم ایروان یا همان (Golden Apricot) از ابتدای آغاز به کارش در سال ۲۰۰۴ همواره مورد توجه فیلم سازان مستقل بوده است. این جشنواره با گلچینی از بهترین فیلم های مستقل از سراسر جهان بهانه ای برای گردهمایی بازیگران، سینماگران و فیلم سازان مطرح خاورمیانه و اروپا شده و با شعار [ایروان چهارراه فرهنگ ها و تمدن ها] به یکی از جدیدترین پدیده های دنیای هنر هفتم تبدیل شده است.

اگر شما هم از طرفداران سینما هستید، این رویداد باعنوان ویترین سینمای ارمنستان به یکی از ارزشمندترین تجارب شما در زمینه ی سینمای معاصر تبدیل خواهد شد.

تور ارمنستان با فاکتورهای متنوع خود در تمام زمینه های ورزشی، فرهنگی، هنری و گردشگری بهترین و به صرفه ترین تور ممکن برای تمامی ایرانیان است.

زمان و مکان برگزاری: ماه جولای در ایروان می باشد.

جشنواره موسیقی ارمنستان

فستیوال موسیقی ارمنستان

روزی بی نظیر و به یاد ماندنی با هنرمندان، هنردوستان و موسیقی دانان سبک جاز که همه ساله در مجموعه کاسکاده شهر ایروان به دور هم جمع می شود و با نواختن موسیقی جاز آن روز را به بهترین خاطره می گذرانند.

یکی از فستیوال های ارمنستان به نام جشنواره جاز ایروان که به کمک Mezzo Production اجرا می شود، جالبه بدانید که همزمان با ارمنستان، این جشن در کشورهای دیگر هم برگزار می شود و هنرمندان و هنردوستان ملت های مختلف با یک زبان مشترک موسیقی، با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

زمان و مکان برگزاری: 30 آوریل در کاسکاد ایروان یا هزار پله

Call Now Button