فرودگاه آتاتورک استانبول

فرودگاه آتاتورک ، برترین فرودگاه ترکیه در استانبول

کشور ترکیه به خصوص شهر استانبول، یکی از مقاصد محبوب و پر رفت و آمد برای گردشگران محسوب می شود. از کشورهای همسایه خودش مثل ایران گرفته تا آن سوی آب های مدیترانه و سیاه، افراد زیادی به قصد گردش یا تجارت پا به این کشور زیبا می گذارند.
ولی کدام فرودگاه را مبدا خودشان برای این کشور می دانند؟
در ترکیه فرودگاه های زیادی وجود دارد ولی یکی از مشهورترین و اصلی ترین فرودگاه ترکیه، فرودگاه آتاتورک در استانبول است.
سالیان سفر اطلاعات کافی در مورد این فرودگاه بزرگ در اختیار شما قرار می دهد.

فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

فرودگاه بین المللی آتاتورکشهر استانبول دارای 2فرودگاه بین المللی به نام های فرودگاه صابیحا گوکچن و فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول است، اما فرودگاه اتاتورک، بزرگ ترین و مشهورترین فرودگاه در حال حاضر ترکیه محسوب می شود.
چرا این فرودگاه اصلی ترین و مشهورترین فرودگاه ترکیه است؟
این فرودگاه از سال 1924 در بخش اروپایی و توریستی در استانبول شروع به کار کرد و خود را به دو ترمینال مسافربری برای پرواز های داخلی و خارجی مجهز کرد.
این مکان، خانه اصلی هواپیمایی ترکیه است و توسط شرکت ترکی TAV اداره می شود.

 

اطلاعات کامل در مورد فرودگاه آتاتورک ترکیه


دلیل انتخاب مسافران برای فرود هواپیماهایشان در این فرودگاه، امکانات متنوع (رفاهی، دسترسی، خدماتی) آن نسبت به سایر فرودگاه های ترکیه است.

امکانات فرودگاه Istanbul Ataturk Airport

رستوران فرودگاه

اینترنت وای فای و برقراری تماس: شما می توانید به مدت 2 ساعت از امکانات اینترنت WIFI در تمام محوطه فرودگاه به صورت رایگان استفاده کنید.

سالن استراحت عمومی: در زمان تاخیر هواپیما یا در زمان وقفه بین دو پروازتان شما می توانید برای استراحت به سالن استراحت عمومی فرودگاه مراجعه نمایید.

فروشگاه ها و مراکز خرید بدون احتساب مالیات: این فرودگاه حداقل 20 مرکز خرید 24ساعته را در خود جای داده تا بتوانید انواع محصولات مورد نیازتان را بدون احتساب مالیات خریداری کنید.

رستوران ها و کافه ها: برای خوردن غذا و نوشیدنی هم می توانید به رستوران های واقع در فرودگاه بروید. البته فراموش نکنید که قیمت غذاها و نوشیدنی هایشان از فرودگاه فرانکفورت هم تقریبا 2 برابر بیشتر است.
رستوران گرین پورت، سیمیت سرا، کاف نرو و کافه استارباکس در Ataturk Airport هستند.

دستگاه های خودپرداز ATM و باجه تبدیل ارز و خدمات ارزی: نگران جیب خود نباشید چون شما در این مجموعه به حدود 30 دستگاه خودپرداز و 5 مرکز تبدیل ارز دسترسی دارید.

خدمات پزشکی: این مجموعه به یک مرکز خدمات پزشکی پورت کلینیک (Port clinic) مجهز است که انواع خدمات پزشکی و درمان های اورژانسی ارائه می دهند.

هتل های موجود در فرودگاه آتاتورک

این فرودگاه علاوه بر این که مقصد تجاری و گردشگری باشد، فرودگاه ارتباطی آسیا و اروپا هم محسوب می شود. بسیاری از مسافرات در سالن های استراحت احساس راحتی ندارند، پس می توانند از هتل های این فرودگاه استفاده کنند.
– هتل فرودگاه بین المللی (International Airport Hotel): هزینه اقامت برای سه ساعت استراحت در این هتل حدود 110یورو است و تنها با ارائه بلیط پرواز خارجی می توانید در اتاق هایش استراحت کنید.

– هتل فرودگاه واو (Wow Hotel): این هتل نیازی به رزرو ندارد و می توانید از اتوبوس های رایگان گیت B ترمینال پروازهای خارجی برای رسیدن به این هتل استفاده کنید.

 

فرودگاه آتاتورک تا میدان تقسیم

قبل از این که بخواهید از فرودگاه خارج شوید حتما فراموش نکنید که پول کافی همراه خودتان داشته باشید.
در فرودگاه مقصد نهایی خودتان را مشخص کنید سپس به سمت سرویس های حمل و نقل شهری بروید. شما می توانید هم از تاکسی های فرودگاه استفاده کنید، هم از شاتل های فرودگاهی و اختصاصی استفاده کنید.

سرویس های فرودگاه

تاکسی

بسیاری از مسافران برای رفتن به میدان تقسیم یا سلطان احمد از تاکسی استفاده می کنند ولی باید در نظر داشته باشید که تعرفه فرودگاه تا میدان تقسیم حدود 110لیر است که این هزینه خیلی بالا است.

شاتل فرودگاهی

نگران نباشید، شما قدرت انتخاب دارید و تمام راه ها برای شما باز است. اتوبوس هایی به نام havaist در فرودگاه مستقر هستند که شما را به میدان تقسیم می رسانند، فقط کافی است اتوبوس هایی که روی آن ها نوشته : «فرودگاه جدید استانبول-بشیکتاش-تقسیم» را سوار شوید.
حداقل 70 دقیقه زمان سفر شما تا میدان تقسیم با این اتوبوس است که آن هم به ترافیک بستگی دارد و کرایه اتوبوس در حال حاضر 18لیر است.

شاتل اختصاصی

یکی از بهترین گزینه های حمل نقل را شاتل اختصاصی دارد، زیرا هم به صرفه است و هم می توانید دقیق درب هتلتان پیاده شوید.
سرویس های شاتل اختصاص به اتوبوس های کوچک با 3نفر ظرفیت تا مینی بوس های بزرگ با 19نفر ظرفیت مجهز هستند و شما می توانید با مراجعه به سایت (kiwi taxi) این سرویس را رزرو کنید.

آدرس سایت فرودگاه اتاتورک استانبول

آدرس وبسایت فرودگاه بین المللی آتاتورک را در دسترستان قرار می دهیم که در صورت نیاز مراجعه نمایید.

تلفن: 00902124633000

آدرس: یاشیل‌کوی، 34149 باقرکوی/استان استانبول، ترکیه

 

نقشه داخلی فرودگاه آتاتورک

می توانید نقشه های داخلی فرودگاه آتاتورک را دز قسمت پایین مشاهده کنید.

نقشه داخلی فرودگاه

Call Now Button