تمکن مالی کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی چیست؟

ارائه‌ی تاییدیه‌ی بانک برای سفر به برخی کشورها و اخذ پذیرش بعضی از دانشگاه‌ها ضروری می‌باشد. این تاییدیه مبنی بر این است که شخص شرایط مالی مناسب و قابل قبولی را برای دریافت روادید آن کشور دارا می‌باشد. گواهی تمکن مالی کانادا که اغلب در تمامی شعب بانک‌ها صادر می‌شود، سندی معتبر و رسمی‌ست که موجودی انواع حساب‌‌های شخص و نرخ آن به ارز مورد نظر در آن ثبت می‌شود. این گواهی معمولاً بنا به درخواست فرد به دو یا چند زبان ارائه می‌گردد.

تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا شامل مانده حساب فرد به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب درخواست‌کننده، مبالغ خروجی از حساب درخواست‌کننده و گردش حساب می‌باشد. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد نظر سفارت کانادا، از ۳ ماه قبل از درخواست تا تاریخ درخواست می‌باشد. مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، 30 روز از تاریخ صدور آن می‌باشد. تمکن مالی کانادا، باید دارای مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را به امضاء برساند.

میزان تمکن مالی

درخواست‌کننده اخذ ویزای کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا ثابت کند که توان مالی لازم برای اقامت در کانادا را دارا می‌باشد و برای برآورده کردن حداقل‌های زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد بود. با توجه به اطلاعات ارائه شده‌ی سفارت کانادا، وجه مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، برای هر نفر ۵۰٫۰۰۰ دلار کانادا می‌باشد. اما این نرخ برای انواع مختلف ویزا متفاوت است که در ادامه انواع ویزای کانادا و نرخ آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

درخواست‌کننده ویزای کار کانادا، نمی‌تواند از شخص دیگری برای امرار معاش خود مبلغی قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمامی هزینه‌های زندگی خود را، قبل از پرداخت حقوق و مزایای شغل جدید داشته باشد.

اگر همسر و فرزندان‌تان، همراه با شما در کانادا اقامت داشته باشند، می‌توانید در صورت لزوم از منابع مالی آن‌ها نیز استفاده کنید.

اگر شرکت و یا کارفرما، دعوت نامه‌ای جهت همکاری با شما ارسال کند، شما باید با مدارک تمکن مالی، این اطمینان را به آن‌ها بدهید که برای تامین هزینه‌های اولیه خود در کشور کانادا، دچار مشکل نخواهید شد.

بودجه مورد نیاز به دلار کاناداتعداد افراد خانواده
۳,۳۶۱$برای هر عضو بیشتر
۱۲,۴۷۵$۱
۱۵,۵۳۱$۲
۱۹,۰۹۳$۳
۲۳,۱۸۱$۴
۲۶,۲۹۲$۵

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا به علت شهریه‌های کم دانشگاه‌ها و هزینه‌های مناسب برای زندگی، مقصد مورد علاقه‌ی دانشجویان بین المللی است. برای ادامه تحصیل در کانادا، تمکن مالی بودجه‌های در دسترس برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی مورد نیاز است.

متوسط شاخص هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود. این مقدار برای موسسات آموزشی و دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است.

دانشجویان علاوه بر هزینه‌های آموزشی، موظف به پرداخت هزینه‌های اقامت و زندگی نیز می‌باشند.

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، می‌تواند بسیار تاثیرگذار در تائید و حتی رد درخواست ویزای توریستی کانادا باشد. مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به پیشینه سفر و اسناد ملکی درخواست‌کننده را تعیین می کند. با توجه به اعلام سفارت کانادا، گواهی تمکن مالی ویزای کانادا برای شخص متقاضی حدود ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد و برای هر عضو از خانواده که ایشان را همراهی کند، ۱۰ هزار دلار کانادا اضافه می شود؛ اما اگر تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از مبلغ اعلام شده سفارت این کشور باشد، شرایط پیشینه سفر و اسناد ملکی برای ایشان عوض خواهد کرد. با بیشتر شدن مبلغ تمکن مالی، تعداد سفرهای خارجی فرد متقاضی و همچنین اموال منقول و غیرمنقول وی نیز باید بیشتر باشد. دلیل به وجود آمدن این شرایط، عدم ارائه تمکن مالی جعلی از سوی شخص متقاضی می‌باشد.

راه‌های اثبات تمکن مالی

شما در گام اول باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که از خودتان و اعضای خانواده‌تان که با شما هستند می‌توانید تا هر زمان که در کانادا هستید حمایت مالی کنید. شما می‌توانید وجوه خود را با موارد زیر اثبات کنید:

 • ارائه رسید پرداختی دانشگاه که اثبات می کند دانشجو دست کم شهریه ترم اول را پرداخت کرده است.
 • اثبات یک حساب بانکی به نام درخواست‌کننده (برای متقاضیان زیر ۱۸ سال حساب بانکی بایستی به نام یکی از والدین باشد)
 • نامه تمکن مالی و گردش حساب بانکی درخواست‌کننده در چهار ماه گذشته (نامه‌های بانک می‌تواند به دلار کانادا باشد)
 • ارائه مستندات ملکی به نام دانشجو
 • در صورتی که دانشجو ازدواج کرده باشد و املاک و مستغلات به نام همسر او باشد می‌تواند با ارائه مدارک مربوط به دارایی همسر، توانایی مالی خویش را ثابت کند.
 • در صورتی که دانشجو ازدواج کرده باشد، ارائه تعهد‌نامه محضری از همسر که هزینه‌های تحصیلی دانشجو را برعهده گرفته است.
 • میزان تمکن مالی درخواست‌کننده: شهریه یکسال دانشگاه یا کالج +۱۰۰۰۰ دلار
 • میزان تمکن مالی درخواست‌کننده و همسر: شهریه +۱۰۰۰۰+ ۴۰۰۰ دلار کانادا
 • میزان تمکن مالی درخواست‌کننده با همسر و یک فرزند: شهریه دوره +۱۰۰۰۰+۴۰۰۰+۳۰۰۰
 • اگر شما بورس تحصیلی دارید باید مدارک لازم برای اثبات آن از طرف دانشگاه را به سفارت ارائه دهید.

مواردی که باید در نامه مشخص باشد

دقت کنید که در نامه ارسالی حتما موارد زیر مشخص شده باشند. این موارد از اهمیت بالایی برخوردار است:

 • نامه در سربرگ بانک باشد
 • توصیه می‌شود نامه‌ی بانک به اسم اپلیکنت اصلیباشد.
 • اطلاعات تماس بانک هم‌چون آدرس پستی، شماره تماس و آدرس ایمیل در نامه ذکر شده باشد.
 • شماره حساب
 • تاریخ افتتاح حساب (باید حداقل ۶ ماه از آن گذشته باشد)
 • موجودی روز حساب
Call Now Button