سواحل ترکیه

سواحل زیبای ترکیه برای پیاده‌روی

25/04/1397
ترکیه

بدون شک یکی از زیباترین سواحل ترکیه را می‌توان سواحل بی‌نظیر آن نام برد که جذابیت بازدید از این کشور را در تور ترکیه دو چندان کرده است. در اطراف ترکیه چهار دریا قرار گرفته است که از جمله‌ی آن می‌توان به دریای سیاه، دریای مرمره، دریای کوچک اژه و نیز مدیترانه را نام برد که سواحل بی‌نظیر آن گردشگران زیادی را هر ساله از کشورهای مختلف مجذوب خود می‌کند.

  • ساحل آلانیا

سواحل ترکیه
سواحل ترکیه

بدون شک یکی از برترین سواحل ترکیه، ساحل آلانیا می‌باشد که در فاصله‌ی نزدیک شهر آنتالیا قرار گرفته است و گردشگران زیادی را در تور آنتالیا به‌خود می‌کشاند. آلانیا از شمال به‌ رشته کوه‌های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه قرار دارد. ساحل آلانیا بسیار شفاف و آب آن بسیار زلال است و آن را به مکانی بکر برای پیاده روی و شنا تبدیل کرده است.

  • ساحل دالیان

سواحل ترکیه
سواحل ترکیه

اگر علاقه‌مند به مکانی زیبا به‌دور از شلوغی و هیاهوی شهر هستید ساحل دالیان را از دست ندهید که در استان موغلان قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های بارز این ساحل وجود لاکپشت‌های سرخ است، از این‌رو گردشگران به آن لقب ساحل لاکپشت‌های سرخ داده‌اند. هرساله گردشگران زیادی از کشورهای مختلف از آن بازدید می‌کنند. در کنار ساحل چندین رستوران و هتل را می‌توانید مشاهده کنید که امکانات خومبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

  • ساحل مارماریس

سواحل ترکیه
سواحل ترکیه

از دیگر سواحل زیبای ترکیه ساحل مارماریس است که تفریحات منحصربه‌فردی از جمله غواصی، پاراسیلینگ و بسیاری دیگر قرار دارد و برای علاقه‌مندان به ماهیگیری و ورزش‌های آبی بسیار مناسب است. جالب است بدانید در گذشته از این مکان تنها برای ماهیگیری استفاده می‌شده اما با رشد صنعت توریست در ترکیه امروزه به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است.

  • ساحل بورک

سواحل ترکیه
سواحل ترکیه

ساحل بورک یکی از مشهورترینسواحل استانبول است که در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. در این ساحل چترها و تخت‌خواب‌هایی برای گردشگران تور استانبول قرار گرفته است. ساحل یک کیلومتری و طلایی بورک با امواج آبی و چشم‌نواز محلی مناسب برای تفریحات دریایی و ساحلی است. این بخش از دریا تا فاصله‌ی 100 متری کم عمق است و می‌توانید برای شنا روی آن حساب کنید.

Call Now Button