کارناوال اروپا

کارناوال‌های مشهور و برتر اروپا

بسیاری از مردم از سرتاسر جهان برای مناسبت‌های مختلف فستیوال برپا می‌گیرند و با آرایش‌ها و لباس‌های عجیب و اجرای مراسم جذاب حضور در این کارناوال‌ها را جشن می‌گیرند. اگر شما علاقه‌مند به فستیوال‌های جشن هستید خوندن این مقاله را از دست ندهید. در ادامه 5 کارناوال مشهور و برتر اروپا را معرفی می‌کنیم:

  1. ونیز، ایتالیا

کارناوال اروپا
کارناوال اروپا

یکی از محبوب‌ترین کارناول‌های خیابانی اروپا، کارناوال ونیز است که هرساله در آن هزاران نفر در سرتاسر دنیا در Piazza San Marco آن را برپا می‌کنند. این فستیوال به مدت دو هفته به‌طول می‌انجامد و مراسم‌های گوناگون از جمله اپرا، رقص و آوازخوانی در آن برگزار می‌شود. تاریخ برگذاری این مراسم به قرن پانزدهم میلادی باز‌می‌گردد و در تقویم ملی ایتالیا یک برای آن درج شده است. این فستیوال منجر به افزایش تقاضا برای تور ایتالیا شده است.

  1. کلن، آلمان

کارناوال اروپا
کارناوال اروپا

چهارمین شهر بزرگ آلمان هرساله شاهد برگذاری مراسم فستیوال از سال 1823 بوده است و دارای تاریخ غنی می‌باشد. به طور سنتی این فستیوال زمان آغاز این فستیوال از 11 دقیقه گذشته از 11 نوامبر اعلام می‌شود و به طور موقت در طول روزهای قبل از کریسمس شکل می‌گیرد، اما فعالیت آن به طور جدی از آغاز سال نو آغاز می‌شود.

  1. نیس، فرانسه

کارناوال اروپا
کارناوال اروپا

کارناوال نیس یکی از بزرگترین محبوب‌ترین فستیوال‌هایی است که هرساله میلیون‌ها نفر را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند. فستیوال نیس در اواسط ماه فوریه به مدت دو هفته ادامه پیدا می‌کند و فرصت بی‌نظیری را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. در این زمان شهر پر است از جشن های گوناگون و خیابانی به همراه آتشبازی در روز جشن ماردی گرس (۳روز قبل از چهارشنبه توبه مسیحیان) است. قطارها و دسته هایی از گل های گوناگون در خیابان ها شناور هستند و جشن با آمدن پادشاه آن در دسته جمعیت خوش گذران در میدان ماسنا نیس شروع میشود. در پایان مراسم نیزپادشاه دریک قایق کوچک در دریا سوار می‌شود و قایق آن به آتش کشیده می‌شود.

  1. بینچه، بلژیک

کارناوال اروپا
کارناوال اروپا

شاید به جرات بتوان گفت کارناوال بینچه در کشور بلژیک یکی از مطرح‌ترین فستیوال‌های ماسک در دنیا می‌باشد. این یک رویدار جالب در کل کشور است که برای سنت و اصالت دیرینه آن توسط یونسکو در سال 2003 به عنوان شاهکار میراث معنوی بشریت اعلام شده است. فستیوال بینچه در روز “شروود” آغاز می‌شود که دهقانان، دلقک‌ها، فانتوم‌ها و دیگران از سرتاسر کشور به همراه طبل و ماسک بروی صورت شروع به حرکت می‌کنند.

  1. تنریف، اسپانیا

کارناوال اروپا
کارناوال اروپا

بزرگ‌ترین و شاید مشهورترین جزیره در مجموعه جزایر قناری، تنریف است که در مرکز شهر سانتاکروز واقع شده است. در هر سال جشن با شکوهی در این مجموعه جزایر برگذار می‌شود و میلیون‌ها نفر خود را به آن‌جا می‌رسانند. فستیوال با انتخاب ملکه کارناوال آغاز می‌شود و با رقص‌های خیابانی با پوشش‌های رنگارنگ ادامه پیدا می‌کند. اگر با تور اسپانیا قصد سفر به این منطقه را دارید مراسم Mogollones را از دست ندهید که در نوع خود بی‌همتا است.

منبع: the best Europe’s Carnival

Call Now Button