بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت واژه‌ای است که این‌روزها زیاد به گوش می‌رسد و سالانه میلیون‌ها نفر از سرتاسر دنیا قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. در طی 50 سال گذشته شمار مهاجران در جهان افزایش چشمگیری داشته است و روزبه‌روز نیز بر تعداد آن افزوده می‌شود. با افزایش درخواست برای مهاجرت، شرایط پذیرش کشورها نیز دشوارتر می‌شود، با توجه به‌این‌که به گرانی ارز و شرایط دشوار اقتصادی ایرانیان زیادی خواهان مهاجرت به کشورهای دیگر هستند. در این مقاله از سالیان سفر قصد داریم بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت ایرانیان را بررسی می‌کنیم.

  • انگلستان

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

انگلستان به‌دلیل قوانین حاکم بر حقوق بین‌الملل این کشور، شرایط فوق‌العاده‌ای برای مهاجرت فراهم کرده است. این قوانین کاملاً تابع قوانین کامن‌لا می‌باشد، بدان معنا که انگلستان کاملاً یک کشور توریست پذیر و مهاجر پذیر است. در بین سال‌های 2002 تا 2015 در حدود 70 درصد از سهم رشد جمعیت با ازدواج مهاجرین شکل گرفته است. در این میان ایرانیان زیادی هرساله از طریق ویزای توریستی و ویزا تحصیلی، ویزای تجاری و… خواهان سفر به این کشور هستند و تقاضای وقت سفارت انگلیس افزایش زیادی داشته است. موج مهاجرت ایرانیان به انگلستان از سال 1979 بعد از انقلاب اسلامی آغاز شد که در آن مقطع حدود هشت هزار نفر از ایران به این کشور مهاجرت کردند. در بین ثروت‌مندترین افراد بریتانیا نام‌های ایرانی مختلفی به‌چشم می‌خورد که از جمله‌ی آن می‌توان به فرهاد مشیری مالک باشگاه اورتون و داوود آلیانس اشاره کرد که سرمایه‌گذاری زیادی را در انگلیس انجام داه‌اند.

  • کانادا

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

در این روزها به‌دلیل شرایط بد اقتصادی تب‌وتاب مهاجرت به کانادا در ایران بالا گرفته است. گزارشات بدست آمده نشان می‌دهد که حدود 1.5 میلیون‌نفر در صف مهاجرت به کانادا قرار دارند که درصد بسیاری از آن‌ها جوانان زیر سال هستند. طبق اطلاعات آخرین سرشماری کانادا تعداد مهاجرین ایرانی در بازه‌ی زمانی 5 سال اخیر به نسبت 5 سال قبل، حدود 60 درصد افزایش یافته و همه‌ ساله متقاضاین وقت سفارت کانادا رو‌به افزایش است. البته به‌دلیل عدم کنسول‌گری کانادا در ایران بسیاری افراد برای اخذ ویزا به کشورهای اطراف ایران همانند امارات و ترکیه سفر می‌کنند و برخی دیگر نیز از طریق آنلاین اقدام به اخذ ویزا می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر با تماس با کارشناسان آژانس مسافرتی سالیان سفر تماس گرفته و از مشاوره‌ی تخصصی استفاده کنید.

  • آلمان

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

آلمان کشور دیگری است که در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است و براساس آمارهای منتشر شده 400 هزار نفر از ایرانیان مقیم آلمان هستند. آلمان یکی از تاثیرگذارترین کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد و از اقتصاد قوی نیز برخوردار است. روند مهاجرت به آلمان در بین سال‌های 2015 تا 2017 دارای فراز و نشیب‌های زیادی به‌ویژه بعد از وضع نابسامانه امنیتی در خاورماینه روبه‌رو بوده است. به‌طور کلی اقامت در آلمان به دو گروه اقامت دائم و موقت می‌باشد. اقامت دائم شامل اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای تحقیقی و… است و اقامت دائم نیز به افرادی تعلق می‌گیرد که پنج سال دائم دارای اقامت غیر دائم بوده، هزینه‌ی زندگی خود را از راه کار خود تامین نموده و تا حدی به زبان آلمانی تسلط دارند.

  • فرانسه

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

آمار دقیقی درمورد مهاجرت ایرانیان به فرانسه در دسترس نیست اما برطبق آمار غیر رسمی مهاجران ایرانی تا سال 2015 حدود 300 تا 350 هزار نفر تخمین زده شده است. بخش عمده‌ای از سفر ایرانیان به فرانسه برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بوده است و افراد نخبه که به این کشور سفر می‌کنند پیشنهاد اقامت دائم داده می‌شود و در آن‌جا می‌مانند. البته برخی از افراد نیز به‌منظور کار از ایران به فرانسه مهاجرت می‌کنند که بدین منظور شما به یک کارفرما برای ساماندهی مجوز کار نیاز دارد. بنابراین شما باید در ابتدا برای پیدا کردن کار اقدام کنید. به‌علاوه متقاضاین می‌توانند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری وارد فرانسه شوند که این کشور یک برنامه‌ی اقتصادی فوق‌العاده را برای کارآفرینان با سرمایه با ارزش خالص بالا در اختیار افراد قرار می‌دهد.

  • استرالیا

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد زیادی سالانه از ایران به استرالیا مهاجرت می‌کنند، اقتصاد قوی این کشور می‌باشد. استرالیا از نرخ بیکاری پایینی برخوردار است و نیاز به بسیاری از افرادی دارد که می‌توانند از طریق مهاجرت به استرالیا این نیاز را تامین می‌کنند. شایان ذکر است که کیفیت آموزشی استرالیا از سطح خوبی برخوردار است که همین موضوع انگیزه‌ی خاصی در ایرانیان برای مهاجرت به استرالیا بوجود آورده است.

  • ایتالیا

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان
بهترین کشورها برای مهاجرت ایرنیان

ایتالیا را می‎توان یکی از پرطرفدارترین کشورها برای سفر و مسافرت در میان ایران دانست. اما از آنجایی که وقت‎دهی این سفارت بسیار نامنظم و پراکنده است؛ اخد وقت سفارت برای ایتالیا عملا کار دشواری محسوب می‎شود. این پراکندگی باعث شده هر بار که وقت‎ سفارت ایتالیا باز می‎شود در عرض چند دقیقه همه وقت‎ها پر شود. برای مهاجرت به ایتالیا راه‎حل‎های مختلفی از جمله مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه‎گذاری، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تحصیل وجود دارد که بدترین و پر خطرترین آن مهاجرت از طریق پناهندگی است. سالانه تعداد زیادی در راه مهاجرت غیر قانونی به ایتالیا کشته می‎شوند.

Call Now Button