ریجکت ویزای انگلیس

ریجکت ویزای انگلیس

ویزای انگلیس، از معتبرترین ویزاهای دنیاست که افراد زیادی از جمله ایرانی ها، علاقه ی وافر به دریافت آن دارند. اما این ویزا به راحتی به دست نمی آید و می توان گفت ویزای انگلیس از سخت ترین ویزاهایی است که در پاسپورت ثبت می شود. پس با سخت گیری های موجود اگر درخواست ویزای شما ریجکت شد نباید تعجب کنید، بلکه به دنبال راه برای رفع ریجکت ویزای انگلیس باشید.

دلایل ریجکت ویزای انگلیس


انگلیس ویزاهای معتددی را برای مسافرانش ارائه می دهد مثلا ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای خانوادگی. دلایل ریجکت شدن هر کدام از این ویزا ها با هم متفاوت است. برای مثال:

اگر درخواست ویزای توریستی شما رد شد دلیلش می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • تاریخچه سفر کم
 • توانایی مالی نامناسب
 • نداشتن برنامه ی مشخص برای سفر و معتبر نبودن دلایل شما برای سفر و بازگشت به کشورتان برای آفیسر پرونده بعد از تمام شدن اعتبار ویزا

چنانچه ویزای تحصیلی شما ریجکت شد دلیلش می تواند وجود مشکل در پذیرش، ناقص بود مدارک، نداشتن اعتبار مالی کافی برای تحصیل در انگلیس باشد. این دلایل می تواند برای رد ویزای کار و ویزای خانوادگی هم صدق کند. پس مدارکی که شما برای دریافت ویزا آماده و به سفارت ارائه می کنید مهم است. به همین دلیل هم همیشه تاکید داریم که برای جمع آوری مدارک باید از افراد باتجربه کمک بگیرید. باید در این زمینه بسیار دقت کنید تا درخواستتان رد نشود و از مدارک جعلی و نا معتبر اصلا استفاده نکنید. همکاران ما در آژانس سالیان سفر آماده هستند تا در تمام مراحل دریافت ویزا انگلیس با شما همراهی کنند.

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای انگلستان

کاهش احتمال ریجکت ویزای انگلیس


کاهش احتمال ریجکت ویزای انگلیس

علاوه بر تمام مدارکی که برای دریافت ویزای انگلیس آماده می کنید با در نظر گرفتن موارد زیر می توانید امکان ریجکت شدن ویزا را کاهش دهید:

 • ریجکتی نداشتن از سفارت های دیگر، در صورت وجود ریجکتی شخص باید یک ویزای معتبر کسب کرده باشد.
 • داشتن حداقل دو ویزای معتبر شینگن و یا ویزای ژاپن.
 • داشتن حدود 100 میلیون تومان در حساب کوتاه مدت.
 • رزرو کردن بلیط و واچر هتل قبل از وقت سفارت انگلیس
 • علت گردش مالی شخص باید مشخص شود و درآمد و دارایی ها باید با شغل شخص همخوانی داشته باشند.

چگونگی اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس


برای اعتراض به عدم قبولی ویزای انگلیس باید حسابی دقت و حساسیت به خرج دهید. قبل از هرچیزی باید از دلایل منطقی رد ویزایتان مطلع شوید. این دلایل در نامه ای که از طرف سفارت برای شما ارسال می شود ذکر شده.

نکته قابل توجه این که برای ویزای توریستی انگلیس، نظر افسر پرونده تصمیم نهایی‌ست و امکان هیچ اعتراض و بررسی مجدد وجود ندارد. برای رفع ریجکت ویزای انگلیس باید دوباره و با مدارکی جدید اقدام کنید.  اما درخصوص بقیه ویزاها حق اعتراض وجود دارد. البته باید به نامه ریجکتی یا Refusal Letter که از سفارت دریافت کرده اید توجه کنید؛ امکان داشتن حق اعتراض و یا رفع ریجکتی در نامه ذکر شده است.

ریجکت

همانطور که در نامه مشاهده می کنید نوشته شده متقاضی حق اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس و یا بررسی مجدد را نخواهد داشت.

اقدامات لازم برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس


اقدامات-لازم-برای-اعتراض-به-ریجکت-ویزای-انگلیس

با دریافت اطلاعات درست از دلایل ریجکت ویزای انگلیس می توان برای اعتراض به رد ویزا اقدام کرد. شما باید با توجه به نواقصی که در نامه سفارت ذکر شده مدارک جدید را آماده کرده و سپس برای رفع ریجکت ویزای انگلیس اقدام کنید.

برای رفع ریجکتی ویزای انگلیس باید از طریق نامه نگاری اعتراض کنید. پذیرش و یا عدم پذیرش اعتراضتان بستگی به کشوری که از آنجا برای دریافت اقدام کرده اید دارد.

شما باید فرم درخواستی جدید پر کنید. در این فرم باید به تاریخ، دلیل ریجکت و علت اینکه برای بار دوم درخواست داده اید اشاره کنید. به دو صورت می توان علت درخواست دوباره را ذکر کرد. یکی در قسمت  Additional Information و دومی در Cover Letter که نامه ای جداست.

در  Cover Letter به تاریخ سفر، اثبات توانایی مالی، برنامه های سفر، مدت اقامت اشاره کنید و میتوانید برای مدارکتان توضیحی دهید که کار آفیسر پرونده راحتتر شود.

نمونه ای از Cover Letter را مشاهده می کنید.

کاور-لتر

 

نحوه ی رفع مشکلات ریجکت ویزای انگلیس


ممکن است در نامه ریجکتی سفارت، علت رد ویزا را نداشتن مدارک شغلی کافی یا مدارک مخدوش اعلام کنند، درحالیکه فرد شغل و مدارک کافی و لازم را داشته باشد. در این صورت شخص باید طبق نامه ای خطاب به سفارت انگلیس مدارک شغلی اش را ارائه دهد و تاکید کند همه ی مدارکش کامل است و در زمان مصاحبه به ریجکت ویزای انگلیس اعتراض کند.

نحوه-ی-رفع-مشکلات-ریجکت-ویزای-انگلیس

 

بعضی مواقع در صورت داشتن تمکن مالی کافی، آفیسر پرونده به این دلیل که منبع ورود پول به سفارت مشخص نیست، درخواست ویزای شخص را رد می کند.

باید بدانید که سفارت انگلیس به حساب های بانکی و نحوه ی ورود پول به این حساب ها بسیار حساس می باشد. پس شخص باید با توضیحات کافی در مورد منبع درآمدش و نحوه ی ورود پول به حسابی که به سفارت معرفی کرده برای ریجکت ویزای انگلیس اعتراض کند.

مدت زمان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس


با توجه به وب سایت رسمی دولت انگلستان، 2 تا 3 هفته  گاهی و یا چند ماه بررسی پرونده ریجکت شده طول می کشد. برای همین بهتر از وکلای خوب برای این موضوع کمک بگرید.

مدت زمان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس در نامه ی ریجکت سفارت مشخص شده. بعد از تمام شدن این مدت، شخص حق اعتراض نخواهد داشت.

مدت-زمان-اعتراض-به-ریجکت-ویزای-انگلیس

نکاتی که باید در اعتراض یه ریجکت ویزای انگلیس دانست


 • اگر در بریتانیا زندگی میکنید 2 هفته بعد از دریافت نامه ریجکتی سفارت می توانید اعتراض کنید. ولی اگر در کشورهای دیگر مثلا ایران باشید تا 28 روز بعد از دریافت نامه ریجکتی زمان دارید.
 • دقت کنید که در حساب هایی که به سفارت اعلام کرده اید هیچ گونه ابهامی وجود نداشته باشد.
 • حتما با دلایل منطقی و قانع کننده برای اعتراض به رد ویزایتان اقدام کنید.

سوالات متدوال


با ویزای انگلیس به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

با اخذ ویزای انگلستان، می‌توان به کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز سفر کرد.

آیا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟

بله. اما باید برای دریافت ویزای انگلستان و  انجام کارها مثل گرفتن وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزا انگلستان و تهیه مدارک مورد نیاز بسیار دقت کرد.

چقدر مانده حساب برای سفارت قانع کننده است؟

باید مانده حساب به اندازه ای باشد که که با شرایط مالی و شغلیتان منطبق باشد و هزینه های زندگی در انگلیس را تامین کند. به طور میانگین هزینه های  سفر به انگلیس نفری 80 میلیون تومان است.

درصورت پذیرفه شدن اعتراض، چقدر طول میکشد تا ویزای انگلیس صادر شود؟

بعد از گذراندن تمامی مراحل حدود 4 هفته طول می کشد تا ویزا صادر شود.

Call Now Button