سواحل بلغارستان

سواحل بلغارستان

سواحل بلغارستان پهنه زیبایی و رازآلودگی است و از همین زیباییِ توامان با رازآلودگی، جذاب و دل‌فریب نیز جلوه می‌کند. کم‌تر پیش می‌آید پای کسی از مسافران تور بلغارستان به کشور کولی‌ها باز شود و گذرش به آن سواحل رویاگون نیفتد. زیباترین سواحل بلغارستان از چنان امکاناتی برخوردارند که گردشگر را نمک‌گیر و ماندگار می‌کنند.

در زیر هشت ساحل از سواحل زیبای بلغارستان را کنار هم آورده‌ایم و می‌کوشیم تصویر منسجمی از آنان به دست دهیم. شاید این فهرستِ هشت تایی چراغ راهنمای شما در سفر تفریحی به بلغارستان باشد.

بهترین سواحل بلغارستان

تصاویر سواحل بلغارستان

ساحل گلدن سندز بلغارستان

گلدن سندز مروارید دریای سیاه است. زیر آفتاب دلپذیرش بنشینید، به شن‌های نرم طلایی‌اش چنگ بزنید و به دریای صاف و شفاف و مرجانی‌اش چشم بدوزید. بگذارید نسیم معتدل تابستانی‌اش از سوی دریا بگذرد و گونه‌هایتان را نوازش کند، بگذارید شور و شادیِ جاری در پارک این مجموعه صداهای در گوش‌تان جاری شوند و شوق زندگی را تداعی کنند . ساحل گلدن سندز تنها یک ساحل نیست، یک موقعیت شاعرانه، رمانتیک و آرامش‌بخش است.

هتل‌های ساحل:آزالیا، آسترا، ادمیرال، اطلس

نشانی ساحل: فاصله ۱۷ کیلومتری شمال وارنا

ساحل هلنا و سنت کنستانتین بلغارستان

ساحل سنت کنستانتین و هلنا بلغارستان

این، یکی از سواحل طلایی بلغارستان، میعادگاه سکوت است؛ گوشه‌ای خلوت‌تر از حتی ساحل گلدن سندز. در سکوت ساحل هلنا بلغارستان شما با خود مواجه می‌شوید. از هر کجای بلغارستان که هستید، نشان از ساحل هلنا بگیرید و کنار آبش بنشینید. این آب‌های شفاف و روشن باب ماهی‌گیری و امنیتش خوراکِ غواصی است.

پیرامون کهن‌ترین ساحل بلغارستان، آب‌های معدنی جاری‌ست؛ آب‌هایی در کنار پوشش طبیعی درختان که خاصیت‌های درمانی‌شان زبانزد گردشگران است. ساحل سنت کنستانتین و هلنا در میان سواحل بلغارستان سری تو سرها دارد.

هتل‌های ساحل:باغ آستور، وِگا، موتیوی

نشانی ساحل: در فاصله 8 کیلومتری وارنا

ساحل ریویرا بلغارستان

ساحل ریویرا بلغارستان

در ریویرا همه چیز برق می‌زند؛ از آب‌های مرجانی دریا تا ساحل طلایی و امکانات تفریحی و گردشگری. این یکی از بهترین سواحل وارناست. وی‌آی‌پی دارد، در محاصره هتل‌های لوکسِ پنج ستاره واقع شده است و از پوشش‌های گیاهی نادر بهره می‌برد. ریویرا  شکوه و امکانات را از ساحل گلدن سندز و فضای بکر و آرامش‌بخش را از سواحل سنت کنستانتین و هلنا به ارث برده است. شما در ساحل ریویرا  دو اتمسفر سواحل گلدن سندز و کنستانتین و هلنا را یک‌جا با هم تجربه خواهید کرد.

هتل‌های ساحل: گلدن سندز، مورسکی بیریاگ، سیلور

نشانی ساحل: در فاصله 17 کیلومتری وارنا

ساحل سیلی‌ستار بلغارستان

ساحل سیلی‌ستار بلغارستان

این یکی شبیه سنت کنستانتین و هلنا، گلدن سندز و ریویرا نیست. در حقیقت شبیه هیچ‌یک از سواحل بلغارستان که تا به امروز دیده‌اید، نیست. ساحل سیلی‌ستار نه تنها از منظر موقعیت جغرافیایی بلکه از حیث امکانات و جذابیت‌های بصری نیز با همه سواحل بلغارستان که تا به الان معرفی کرده‌ایم فرق دارد.

ساحل سیلی‌ستار بیش از آن‌که به دریا و کیفیت ساحلش شهره باشد، به حیات‌وحش‌اش شهرت دارد؛ به گونه‌های گیاهان و حیواناتی که در کنار هم زندگی می‌کنند و درس هم‌زیستی می‌دهند. اگر در نزدیکی سیلی‌ستار هستید، آهوان و پرندگان چشم‌انتظارتان نشسته‌اند.

هتل‌های ساحل: زافو، ویلا، رزوُو

نشانی ساحل: پارک ملی استرانداژ بلغارستان

ساحل ایراکلی بلغارستان

ساحل ایراکلی به دور از همه سواحل بلغارستان قرار گرفته و اصلا به همین‌خاطر هنوز دست‌نخورده و بکر مانده است.بازدید از ساحل ایراکلی فرصتی است برای تماشای پرندگانی که در بطن زیست روزمره کم‌تر به چشم‌تان آمده‌‌اند. آن‌ها به افتخار ورود شما از سطح دریا بر می‌خیزند و دور تا دورتان می‌چرخند و می‌گردند و پرواز می‌کنند.

گردشگرانی که از ایراکلی بازگشته‌اند، توصیه می‌کنند توریست‌ها در سی‌امین ماه ژوئن به این ساحل درخشان بروند و از یک شب تا صبح را در این مکان شگفت‌انگیز بگذرانید.

هتل‌های ساحل: مارینا سندز، مترو آپارت‌هول، کاخ سیرنا

نشانی ساحل: بلغارستان، آبزور 8223

ساحل سانی

ساحل سانی‌ بلغارستان

ساحل آفتابی(سانی) بلغارستان زیست‌گاه شبانه گردشگرانی‌ست که نزدیکی و صمیمیت آسمان شب را به بیگانگی روز ترجیح می‌دهند. سانی، یکی خوش‌چهره‌ترین سواحل بلغارستان، چه در رنگ طلایی شن‌هایش و چه در گونه‌های گیاهی‌ای که در دل خود می‌پرورد به ریویرا شباهت دارد. امکان ندارد کسی در تور وارنا شرکت کند و چیز از این ساحل دست‌کم نشنیده باشد. اگر سختی مسافت شما را از ریویرا دور نگه داشت، ساحل سانی را انتخاب کنید. ‌
هتل‌های ساحل: کاخ رویال پارک هلنا
نشانی ساحل: در 35 کیلومتری شمال بلغارستان، وارنا، نزدیکی شهر نِسه‌بار

ساحل کبکوم

ساحل کبکوم بلغارستان

درست است که در ساحل کبکوم خبری از شن‌های طلایی نیست، درست است که کبکوم آن زرق و برق ساحل گلدن سنتز را ندارد. اما در عوض این ساحل راوی همه کسانی است که سال‌ها دل در گروِ دریا داشتند؛ آن‌ها که روزی به دریا رفتند و دیگر باز نیامدند و آن‌ها که سر آخر روزی مجبور شدند رختِ یک ملوان کارکشته بر رخت‌آویز خانه دار بزنند و برای همیشه این کار را کنار بگذارند. ساحل کبکوم در وارنای بلغارستان به شما قصه می‌فروشد. اگر شما نیز خریدار قصه‌های کهن‌اید به ساحل کبکوم سر بزنید.
هتل‌های ساحل: آپارتمان‌های ساحل کبکوم
نشانی ساحل: بلغارستان، وارنا، ساحل کبکوم

ساحل آلبنا

ساحل آلبنا بلغارستان

آلبنا نیز در کنار سواحل سانی و سنت کنستانتین و گلدن سندز در وارنا واقع شده و هم‌نشینی پوشش گیاهی و دریا از آن عروسی زیبا ساخته است. آب‌های آلبنا به واسطه عمق کم و همچنین تدابیر حفاظتی جایی بِکر برای یک آب‌تنی خانوادگی به حساب می‌آیند. حواستان باشد که تفریحات درخشان گلدن سندز شما را طبیعت بکر آلبنا غافل نکند. به آلبنا بروید و از به این پیراهن سبز و آبی وارنا چشم بدوزید. آلبنا ارمغان‌آور زیبایی و آسایش است.
هتل ساحل آلبنا: سندی
نشانی ساحل: بلغارستان، در فاصله 30 کیلومتری شهر وارنا

در این یادداشت هشت ساحل از مهم‌ترین سواحل بلغارستان در یک ردیف قرار گرفته‌اند اما این همه سواحل بلغارستان نیست. از دیگر ساحل‌های بلغارستان می‌توان به آتوپل، سوزوپل، آلبنا، سانی‌دی، پاشا و کبکوم اشاره کرد. اگر ویزای بلغارستان را در دست دارید، این یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان، را از دست ندهید و خودتان را از بازی‌های دریایی و آرامش لذت‌بخش سواحل بلغارستان  و هتل‌های پشت و رو به دریا محروم نکنید.

Call Now Button