سیم کارت گردشگری ترکیه

استفاده از سیم‌کارت گردشگری در ترکیه

16/04/1397
نکات سفر

یکی از الزامات سفر به یک کشور خارجی خرید سیم‌کارت مناسب برای برقراری تماس با آشنایان و یا اعضای خانواده است. البته امروزه با روی کارآمدن اینترنت پرسرعت شاید خری سیم‌کارت در یک کشور دیگر یک دغدغه محسوب نشود.

خدمات رومینگ بین‌المللی اپراتور‌های ایرانی مانند همراه اول و ایرانسل در ترکیه دایر است و درصورتی که یک سفر کوتاه به یکی از شهرهای مهم این کشور ازجمله تور استانبول و یا تور آنکارا را دارید می‌توانید از سیم‌کارت ایرانی خودتان استفاده کنید اما در سفرهای طولانی و بیش از 30 روز استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی توصیه نمی‌شود، چراکه هزینه‌ی سرسام آوری برای شما به‌همراه خواهد داشت. اگر سفرتان بیش از 30 روز به‌طول می‌انجامد و قصد دارید که از سیم‌کارت ایرانی خود استفاده کنید باید آن را در سامانه‌ی ارتباطات ترکیه ثبت نمایید.

شایان ذکر است که در ترکیه نیز همانند دیگر کشورهای توریستی سیم‌کارتی با عنوان سیم‌کارت گردشگری در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد که از قیمت مقرون به‌صرفه‌ای نیز برخوردار است. این سیم‌کارت‌ها با نام Vodafone Tourist Lineعرضه می‌شوند که شما در طول اقامت خود می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید. خدمات این سیم‌کارت شامل 30 دقیقه مکالمه‌ی داخلی، 300 دقیقه مکالمه‌ی بین‌المللی و 10 گیگابایت اینترنت پرسرعت همراه می‌باشد و قیمت آن تنها 97 لیر می‌باشد و مدت 90 روز قابل استفاده است. همچنین اگر حجم اینترنت شما به پایان رسید می‌توانید از بسته‌های متنوع برای خرید اینرنت استفاده کنید.

برای خرید سیم‌کارت گردشگری ترکیه می‌توانید به نزدیک‌ترین نمایندگی ودافون مراجعه کنید و با شماره‌گیری *123*23# (از راست به چپ) میزان اعتبار خود را مشاهده نمایید. توجه کنید که فقط افرادی که دارای پاسپورت خارجی هستند (به غیر از شهروندان سوری) قادر به دریافت سیم‌کارت هستند.

Call Now Button