موزه هنرهای مدرن کافسجیان ایروان

موزه هنرهای مدرن کافسجیان ایروان

13/04/1397
ایروان

موزه‌ی هنرهای مدرن کافسجیان در شهر ایروان قرار گرفته است و جذابیت خاصی را در تور ارمنستان بوجود آورده است. ساخت این موزه در دهه‌ی 1920 توسط معمار مشهور روس الکساندر تاماتین آغاز به‌کار کرد اما به دلیل مشکلاتی ساخت آن متوقف شد. سپس موزه کافسجیان در سال 2002 تحت بازبینی دولت ارمنستان قرار گرفت وبنای اصلی آن تاسیس شد. سپس در سال 2009 افتتاح آن به‌طور رسمی انجام شد و تحولی بزرگی را در هنرهای معاصر ارمنستان بوجود آورد.

این موزه دارای پله‌های بسیار بزرگ با چشمه‌های فوران آب است که جلوه‌ی خاصی را ایجاد کرده است. به‌طور کلی موزه‌ هنرهای مدرن کافسجیان را را می‌توان به 2 قسمت کلی تقسیم بندی کرد. در قسمت بیرونی آن مجسمه‌های بسیار مدرن قرار گرفته‌اند که هرکدام متغلق به هنرمندان مشهور ارمنی هستند. پله‌های موزه کافسجیان توسط این مجسمه‌ها تزئین شده‌اند.

در بخش دیگر موزه مربوط به هنرهای مدرن کافسجیان اختصاص یافته‌اند که دربرگیرنده‌ی گالری خانجان، گالری عقاب، گالری باغ سوزانسی دوایت، ستاره فرود و بسیاری دیگر می‌باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود از در هنگام بازدید از این موزه در تور ایروان مجموعه‌ای عظیم از آثار هنری شیشه‌ای که در چند گالری به‌نمایش گذاشته شده‌اند را از دست ندهید.

در جلوی مجموعه نیز مجسمه‌های بزرگ برنزی توسط هنرمند مشهور ایتالیایی فرناندو بوترو وجود دارد که این مجسمه‌ها شامل Cat ، Roman warior  و Woman Smoking a Cigarette می‌باشد. در اطراف موزه نیز چندین کافی‌شاپ، بار، و رستوران در نظر گرفته شده است که لحظات خوبی را در ذهن‌تان ثبت خواهد کرد.

Call Now Button