ریجکت شدن ویزای شینگن

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن

شینگن به‌مجموعه کشورهایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یک‌پارچه‌ای در راستای فعالیت‌های مرزی و مسافرت خود وضع کرده‌اند. منطقه‌ی شینگن از ۲۶ کشور تشکیل شده است که بر سر رفت‌وآمد آزادانه شهروندان خود در این منطقه به عنوان یک کشور واحد توافق کرده‌اند. شما میتوانید با اخذ ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شنگن اقدام کنید. بدون شک هیچ شخصی دوست ندارد زمانی که برنامه‌ریزی‌های خود را برای سفر به یکی از کشورهای اروپایی انجام داده، با ریجکت شدن ویزای شینگن مواجه شود. در ادامه این مطلب دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم.

        ۱٫فعالیت‌های مجرمانه

شرایط و اقدامات متقاضی در گذشته و حال، اهمیت بسیار بالایی در تصمیم گیری افسر کنسولگری درباره‌ی صدور ویزای شینگن دارد. در چنین شرایطی ، به‌دلیل اینکه فعالیت‌های متقاضی ممکن است تهدیدی برای سیاست عمومی و امنیت داخلی منطقه شینگن (به عنوان مثال تروریسم، مواد مخدر، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی شود درخواست ویزای شما ریجکت یا رد شود.

ریجکت شدن ویزای شینگن
ریجکت شدن ویزای شینگن

      ۲٫ مدارک جعلی

هرگونه مدرک جعلی حتی یک برگ نیز بدون تردید به ریجکت ویزای شینگن خواهد انجامید. به‌هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام کنید. سفارت‌های اروپایی با مدارک جعلی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنند و در مواقعی حتی با ثبت تخلف صورت گرفته در پرونده نه تنها در درخواست بعدی متقاضی نیز سخت‌گیری بسیاری را در قبال آن پرونده اعمال خواهند کرد بلکه با قرار گرفتن پرونده مذکور در سیستم یکپارچه سفارت‌های اروپایی باقی سفارت‌خانه ها هم در جریان تخلف صورت گرفته قرار خواهند گرفت.بنابراین ارائه مدارک واقعی یکی از  راه‌های رفع ریجکتی ویزای شینگن است.

      ۳٫ توضیح ناکافی برای اقامت

یکی دیگر از انگیزه‌های اداره‌ی کنسولگری برای رد شدن ویزای شینگن متقاضی، عدم توجیه لازم برای اهداف، شرایط سفر و اقامت می‌باشد. برخی از این موارد شامل:

 • عدم ارائه مدارک کاری که مطابق با وضعیت مالی ارائه شده باشد
 • عدم ارائه اسناد و مدارکی که هدف سفر و اقامت شما در کشور را توجیه کند
 • درخواست مدت ویزایی که نسبت به برنامه سفر و درآمد شما مغایرت داشته باشد
 • ناتوانی در ارائه تعاریف بدون تغییر در مورد هدف سفر و اقامت
ریجکت شدن ویزای شینگن
ریجکت شدن ویزای شینگن

    ۴٫ پاسپورت نامعتبر

پاسپورت یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ ویزا به سفارت تحویل داده می‌شود. بنابراین اگر پاسپورت شما مخدوش و یا حتی جلد رو آن آسیب‌دیده باشد احتمال ریجکت ویزای شینگن وجود داد. همچنین پاسپورتی که کم‌تر از ۶ ماه (برای برخی سفارت‌ها کمتر از ۳ ماه) از اعتبار آن باقی‌مانده باشد و یا دست‌کم ۲ صفحه خالی در آن نباشد، امکان دارد مسئول پرونده را به رد ویزای شینگن سوق دهد.

   ۵٫ عدم اثبات توانایی مالی برای امرار معاش در سفر

یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشورهای حوزه شینگن حاضر به ارائه ویزا نیستند، عدم اثبات توانایی امرارمعاش کافی در طول مدت اقامت در منطقه شینگن می باشد. (به زبان ساده، افسر ویزا باید مطمئن شود که شما می توانید از پس هزینه های سفر در مدتی که در کشور مورد نظر هستید بر بیایید، در غیر اینصورت با درخواست شما مخالفت خواهد شد). برخی از این موارد شامل:

 • عدم ارائه گزارش های مالی که فراتر از یک ماه گذشته باشند
 • عدم ارائه از صورت حساب کنونی (ارائه اظهارات کارت اعتباری در جای خود)
 • عدم ارائه حساب جاری کنونی

   ۶٫ گواهی ازدواج یا تولد غیر قابل قبول

اگر به کنسولگری گواهی ازدواج یا تولدغیر معتبر ارائه دهید نیز امکان ریجکت شدن ویزای شینگن شما وجود دارد. این موارد شامل:

 • عدم ارائه یک گواهی نامه توسط مقامات رسمی، مثلا وزارت کشور
 • عدم ارائه گواهی غیر انگلیسی که توسط مترجم مجاز ترجمه شده است
 • عدم اثبات یک مدرک مدنی
 • عدم توانایی در ارائه گواهی پدر و مادر و کودک

   ۷٫ ارائه بیمه نامعتبر

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای شینگن شود، عدم توانایی شما در ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در منطقه شینگن است. چنین مواردی شامل:

 • عدم ارائه پوشش بیمه سفر به مقدار پیش بینی شده
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که تمام زمان بیمه سفر را تا زمان بازگشت ارائه دهد
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که تمام زمان سفر در منطقه شینگن پوشش دهد

   ۸٫ دلایل بازگشت به کشور

سفارت ها معمولا بررسی می کنند که آیا شخص متقاضی دلایل کافی برای بازگشت به کشورش دارد یا خیر. مثلا شما می توانید با ارائه سند ملکی ، نامه اشتغال به کار، اگر کسب و کار خود را دارید مدارکی نظیر روزنامه رسمی و… این موضوع را ثابت کنید.

منبع: schengenvisainfo

Call Now Button