شاخص

راه‎ های تبدیل ویزای تحصیلی انگلیس به اقامت دائم

انگلیس یکی از کشورهایی است  که به دلیل امکانات  آموزشی و همچنین دانشگاه‎ ها و کالج‎ های خوبی که دارد؛ افراد زیادی دوست دارند برای ادامه تحصیل به آنجا بروند. اما بسیاری از افراد هم ویزای تحصیلی انگلیس را از این رو انتخاب می‎کنند که پس از اتمام درسشان بتوانند اقامت انگلیس را بگیرند. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ در این مقاله سعی داریم راه های تبدیل ویزای تحصیلی  به اقامت دائم  را بررسی کنیم.

در پاسخ به این سوال که آیا راهی وجود دارد که با کمک آن بتوان ویزای تحصیلی انگلیس را به دائم تبدیل کرد؛ باید گفت بله راه‎ هایی وجود دارد که بخشی از آنها برای ایرانیان قابل دسترس نیست  و برخی روش‎ ها نیز برای ایرانیان کارآمد است. قبل از هر چیز بگذارید شرایط تحصیل در انگلستان را بررسی کنیم.

ویزای تحصیلی مدارس


تحصیل در انگلستان  برای افراد زیر  ۱۸سال در مقاطع  ابتدایی تا پیش‎ دانشگاهی و یا  شامل تحصیل افراد بالای ۱۸سال در کالج‎ ها و دانشگاه‎ های این کشور است.

اگر برای فرزند کم سن و سالتان اقدام به گرفتن ویزا می ‎کنید ممکن است بتوانید همراه با او ویزای همراه بگیرید. ویزای همراه انگلستان یا ویزای گاردین  مخصوص کسانی است که فرزندان خود را برای تحصیل به انگلستان می ‎فرستند. این ویزا قابل تمدید است اما اعتبار آن به زمان تحصیل فرزندتان بستگی دارد.

انگلستان در واقع جزو تنها کشورهایی است که امکان تحصیل مهاجران در رده‎ های سنی مختلف را دارد. مدارس این کشور بالاترین سطح  امنیت را در  جهان دارد.

نظام آموزشی انگلستان


در نظام آموزشی انگلستان هر مقطع یک سال کوتاه‎ تر از سایر کشور هاست. بنابراین افراد زودتر وارد بازار کار می‎ شوند. نکته قابل توجه این است کسانی که از دوره دبستان در انگلستان به تحصیل پرداخته‎ اند، در اولویت اخد اقامت دائم قرار دارند؛ همچنین آنها از تمام مزایا و حقوقی که یک شهروند بریتانیایی از آن بهره ‎مند است مانند بیمه تحصیلی، بهداشت و درمان و  دیگر حقوق شهروندی؛ را دارند.

نظام آموزشی انگلستان

گرفتن ویزای تحصیلی دانشگاه  انگلستان


در مورد کسانی که می‎خواهند تحصیلات دانشگاهی خود را در انگلستان بگذرانند شرایط کمی سخت‎ تر است. آنها باید ابتدا کالج و یا دانشگاه معتبری بیابند که آنها را پذیرش کند. این کار به ‎هیچ‎ عنوان ساده نیست زیرا انگلستان بهترین و با کیفیت‎ ترین دانشگاه‎ ها را دارد.

از بین ۱۰دانشگاه برتر در جهان، ۴دانشگاه در این کشور قرار دارد. در چنین شرایطی برای گرفتن پذیرش باید از جایگاه تحصیلی بسیار بالایی برخوردار بود و همچنین رزومه‎ ای داشت که بتوان با آن انگلستان را قانع کرد حضور شما در دانشگاه‎ های این کشور می ‎تواند بر ارزش افزوده علم بیافزاید و به عبارت ساده برای انگلستان مفید باشد. پس از اینکه از یک دانشگاه پذیرش گرفتید؛ برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

برای گرفتن ویزا لازم است مدارک شخصی خود را همراه با مدارک تحصیلی و نامه پذیرش به سفارت ارائه دهید. می ‎توانید اطلاعات کامل درباره مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان اینجا رابخوانید.

چگونگی تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم


چگونگی تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم انگستان

حالا که در مورد  اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می ‎دانیم به سراغ راه‎ های تبدیل ویزای انگلیس به اقامت دائم میرویم.

یکی از راه های تبدیل ویزای تحصیلی انگلیس به اقامت دائم ، کار در انگلیس است. بسته به کاری که می‎ خواهید انجام دهید و بسته به زمانی که می‎ خواهید پس از تحصیل در این کشور بمانید باید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

ویزای Tire 2

برای اینکه بتوانید به ‎طور دائم پس از تحصیل در انگلستان بمانید متداول‎ ترین ویزا Tire 2 است. این ویزا یک بازه زمانی ۵ ساله به شما می ‎دهد که پس از گذشت این ۵ سال درصورت عدم وجود هیچ مشکلی می‎ توانید اقدام به اخذ ویزای دائم کنید.

برای اخذ این ویزا  لازم است مدرک لیسانس مدرک فوق ‎لیسانس و  مدرک فنی حرفه‎ ای داشته باشید. همچنین برای اخذ این ویزا لازم است مطمئن شوید شرایط کار را در انگلستان دارید. حقوق دریافتی برای کاری که پیدا می‎ کنید باید حداقل تا سقف ۲۰٫۸۰۰ پوند برسد. البته این مبلغ جدای از مالیاتی است که می ‎پردازید.

شما باید مدرکی که ثابت کند با زبان انگلیسی آشنایی دارید  همراه با مدارک خود ارائه دهید. این مدرک باید توسط یک کالج معتبر صادر شده باشد. باید حساب بانکی داشته باشید که بتوانید حداقل مبلغ ۹۴۵ پوند را به مدت ۹۰ روز به صورت منقطع در آن نگه دارید. همچنین باید ثابت کنید می‎ توانید ماه اول هزینه‎ های مربوط به زندگی خود را تامین کنید و جایی برای زندگی دارید.

ویزای Tire 5

نوعی دیگر از ویزا که می ‎توان به کمک آن پس از اتمام تحصیل در انگلستان ماند ویزای  Tire5 است. این ویزا به ۲دسته طرح جوانان پویا و کارگر موقت تقسیم می ‎شود.

در طرح جوانان پویا می ‎توانید ۲سال اقامت بگیرید. این طرح به ملیت ‎های استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، ژاپن، مونوکو، نیوزلند،جمهوری کره، تایوان و همچنین اتباع انگلیسی که خارج از خاک بریتانیا اقامت دارند؛ تعلق دارد. برای دریافت این ویزا به تاییدیه از سوی کارفرمای خود نیاز دارید. اگر تبعه کشور هنگ کنگ، تایوان و کره نیستید می‎ توانید با ارائه پاسپورت خود اقدام به اخذ ویزا کنید.

برای اخذ این ویزا از نوع کارگر موقت نیز این امکان وجود دارد که پس از اتمام تحصیل بین ۱۲ تا ۲۴ ماه به‎عنوان کارگر موقت در انگلستان بمانید. این زمان بسته به طرحی که برای انجام ارائه می‎ دهید یا تاییدیه کارفرما دارد. مشاغل  مربوط به امور ورزشی، مشاغل مربوط به امور مذهبی، مشاغل داوطلبانه خیریه و یا توافقات بین‎المللی شامل این ویزا می ‎شوند.

ویزای Tire 1

حالت دیگر تبدیل ویزای تحصیلی انگلیس به اقامت دائم  ویزاهای Tire 1 است. این ویزا به ۲قسمت کارآفرینی در انگلستان و کارآفرین فارغ ‎التحصیل شده در انگلستان تقسیم می‎شود. در نوع اول شما می ‎توانید پس از تحصیل اقامت ۳ساله بگیرید که این ویز ا قابلیت تمدید برای  ۲ سال دیگر نیز دارد. ۲شرط که برای اخذ این ویزا لازم است؛ یکی اینکه فرد خارج از محدوده اتحادیه اروپا باشد و  دوم اینکه فرد دارای حداقل ۱۶سال سن باشد.

نوع دوم این ویزا در شرایطی است که  شما به  تازگی به ‎عنوان محقق و نخبه در انگلستان حضور داشته‎ اید و یا به‎عنوان مخترع و نخبه شناخته می ‎‎شوید. در این صورت می‎ت وانید برای کارآفرینی پس از تحصیل اقدام به اخذ ویزا نمایید.

ویزای Tire 1

این ها راه ‎های قانونی تبدیل ویزای تحصیلی انگلیس به اقامت دائم هستند. برای کسانی که دوران تحصیل خود را در انگلستان گذرانده‎ اند. طی کردن مراحلی که هر کدام از این ویزاها به آن نیاز دارد کار چندان پیچیده‎ و سختی نخواهد بود. در واقع این که شما دوره تحصیلی خود را در انگلستان گذرانده ‎اید یعنی یک امتیاز ویژه برای اخذ اقامت دائم در این کشور دارید.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان


تحصیل-در-انگلستان-بدون-مدرک-زبان

متقاضیان تحصیل در انگلستان اگر زیر 7 سال سن داشته باشند نیازی به گرفتن مدرک زبان ندارند.

کسانی که سن آنها کمتر از 17 سال است برای تحصیل در کالج های انگلستان به مدرک زبان نیاز ندارند. در واقع کالج مورد نظرشان سطح زبان افراد را  از طریق آزمونی اینترنتی یا حضوری و یا تلفنی مشخص می کند که به دلیل ساده بودن آن نود درصد افراد پذیرفته می شوند.

و اما  کسانی که بالا 17 سال سن دارند باید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های انگلستان مدرک زبان آیلتس بگیرند.

مهاجرت به انگلستان


مهاجرت-به-انگلستان

جریان مهاجرت به انگلستان از سال 1945 شروع شد تا جایی که  سال های 2002 تا 2010 حدود هفتاد درصد از رشد جمعیت انگلستان سهم مهاجرینی بود که به این کشور مهاجرت و ازدواج کردند.از طریق روش های زیر میتوانید به انگلستان مهاجرت کنید:

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به واسطه ی ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در انگلستان
 • مهاجرت به قصد کارآفرینی در انگلستان
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق خرید ملک در انگلستان
 • ویزای تحصیلی همراه انگلستان

بیشتر بخوانید: از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای انگلستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل در انگلستان


مدارک-مورد-نیاز-برای-دریافت-ویزای-تحصیل-در-انگلستان

 • نامه پذیرش قطعی از موسسه آموزشی در انگلستان
 • گواهی تمکن مالی
 • تهیه محل اقامتی در انگلستان مثل اجاره خوابگاه، هاستل و غیره
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای بالای 18 ساله ها
 • مدرک زبان معتبر
 • نامه سلامت و ترجمه رسمی
 • پاسپورت انگلستان
 • عکس پاسپورتی
 • پرداخت هزینه سفارت با توجه به شرایط سنی و مدت اقامت در انگلستان

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس (Student Study Visa)


اگر قصد تحصیل در یک دوره ی کوتاه مدت در انگلستان را دارید مثلا میخواهید در دوره های یادگیری زبان انگلیسی شرکت کنید، یک دوره آموزشی یا دوره ی تحقیقاتی کوتاه مدت بگذرانید، می توانید ویزای تحصیلی کوتاه مدت بگیرید.

شما نمی توانید با داشتن این ویزا در مدارس دولتی تحصیل کنید و اجازه ی کار هر چند کوتاه مدت در انگلستان را نخواهید داشت.

نکته ای که باید بدانید این است که ویزا ی کوتاه مدت تحصیلی قابل تمدید نیست وشش یا یازده ماه می باشد.

شما با داشتن ویزای تحصیلی کوتاه مدت امکان دریافت هیچ گونه کمک مالی از دانشگاه را ندارید.

قیمت ویزای انگلیس


نوع ویزامدت اعتبار ویزاقیمت ویزامدت زمان اقامت
ویزای چند بار ورود۶ ماه۲۵۰ دلار۶ ماه
ویزای چند بار ورود۲ سال۶۶۵ دلار۶ ماه
ویزای چند بار ورود۵ سال۱۱۵۰ دلار۶ ماه
ویزای چند بار ورود۱۰ سال۱۵۵۰ دلار۶ ماه

مدت زمان صدور ویزای انگلیس


برای گرفتن ویزای انگلیس شما باید تمام مراحل اعم از ارائه ی مدارک، گرفتن وقت سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس مراحل انگشت نگاری را به طور کامل انجام دهید. بعد از گذراندن این مراحل و بررسی مدارک شما توسط سفارت که 40 روز طول می کشد ویزایتان صادر خواهد شد.

سوالات متداول


هزینه ی دریافت ویزای کوتاه مدت تحصیلی چقدر است؟

97 پوند برای ویزای 6 ماهه

186 پوند برای ویزای 11 ماهه

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای کوتاه مدت تحصیلی چقدر است؟

شما تا 3 ماه قبل از تاریخ سفرتان باید برای دریافت ویزا اقدام کنید; تا سه هفته بعد از تحویل مدارکتان از وضعیت درخواست ویزا مطلع خواهید شد.

پس از چه مدت می توانیم اقامت دائم انگلستان بگیریم ؟

بعد از 5 سال کار و زندگی و پرداخت مالیان می توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

هزینه مهاجرت به انگلستان چقدر است؟

هزینه های مهاجرت بستگی به روشی که انتخاب می کنید دارد. پس هزینه های مهاجرت در هر شرایطی متفاوت است و رقم مشخصی نمی توان اعلام کرد.

آیا همسر دانشجو اجازه ی کار در انگلستان را دارد؟

بله.  همسر دانشجو می تواند در انگلستان کار کند.

ویزای همراه تحصیلی انگلستان برای چه کسانی صادر می شود؟

کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند می توانند ویزای همراه دانشجویی بگیرند و برای این کار باید با وکلای مجربی در این زمینه مشورت کنند. همه ی اعضای درجه ی یک خانواده متقاضی  میتوانند ویزای همراه بگیرند.

آیا ویزای همراه برای کسانی که در دوره های زبان  و کارشناسی در دانشگاه تحصیل می کنند صادر می شود؟

خیر.  ویزای همراه برای این دسته از افراد صادر نخواهد شد.

چه مدارکی برای پذیرش دانشگاه های انگلستان نیاز است؟

 • گذرنامه شخص متقاضی پذیرش  به همراه کپی آن
 • ویزای انگلستان
 • مقاله علمی در رابطه با موضوع تحصیلی شخص
 • گواهی فارغ التحصیلی
 • مدرک زبان معتبر
 • بیانیه شخصی از جانب شخص متقاضی

 

 

 

 

 

Call Now Button