آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن، بهشتی در آنتالیا

09/04/1397
آنتالیا

شنیدن صدای زیبای برخورد آب به صخره‌های در آبشار دودن یکی از بهترین تجربه‌های سفر به آنتالیا و بازدید از آبشار دودن محسوب می‌شود. آرامش خاصی در آبشار دودن قرار دارد و برای افرادی که به‌دنبال رهایی از شلوغی شهر هستند، انتخاب این مکان در تور آنتالیا یک گزینه‌ی ایده‌آل است. این آبشار زیبا تنها 20 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد و هرساله میلیون‌ها نفر از گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود می‌کند. کلمه‌ی دودن در زبان ترکی به معنای گودالی است که آب در سرازیر می‌شود.

منبع اصلی این آبشار رودخانه‌ی Kirkgozler می‌باشد که پس از پیمودن یک راه طولانی این آبشار را تشکیل می‌دهد. در مسیر رسیدن به این آبشار رودخانه‌ها و کوه‌های توروس قرار گرفته‌اند و منظره‌ی بی‌نظیری را ایجاد خواهند کرد. دودن شامل 2 آبشار بالایی و پایینی می‌باشد.

آبشار بالایی در کنار رودخانه‌ی دودن قرار گرفته است و حدود 10 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد که بخشی از بهشت به‌شمار می‌آید. آبشار بالایی را با نام آبشار اسکندر نیز در بین مردم بومی شناخته می‌شود و سنگ‌های حکاکی شده در زیر این آبشار دیده می‌شود. یکی از ویژگی‌های آن که گردشگران تور ترکیه را مجاب به سفر به این منطقه می‌کند، تماشای این آن آبشار درون غار است. محیط آبشار طوری طراحی شده است که آن به مکانی ایده‌آل برای پیک نیک تبدیل کرده است و دسترسی ساده‌ای برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

آبشار پایینی نیز مکانی بکر برای تفریح تلقی می‌شود و علاوه بر فاصله‌ی 8 کیلومتری از مرکز شهر با ساحل Karpuzkaldrin نیز فاصله‌ی زیادی ندارد. ارتفاع این آبشار بیش‌تر از ارتفاع آبشار بالایی است و آب آن نیز به دریا ریخته می‌شود. برخی از تورهای رفتینگ در آنتالیا در این مکان برگذار می‌شود که جذابیت‌های سفر به این منطقه را دو چندان کرده است.

Call Now Button