خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول ، پربازدیدترین خیابان ترکیه

استانبول همواره جایگاه خوبی بین شهرهای توریستی جهان داشته و همه ساله تعداد زیادی از گردشگران سفرشان را به این شهر زیبا اختصاص می دهند. پیش از این در سالیان سفر درباره برخی جاذبه های گردشگری این شهر مانند زیباترین سواحل ترکیه برای پیاده روی و فستیوال جاز استانبول صحبت کردیم. امروز قصد داریم درباره خیابان استقلال استانبول صحبت کنیم. خیابانی که تاریخچه کهنی دارد، کلیسا، مسجد و کنیسه را در کنار هم دارد و جای مناسبی برای خرید است. موزه و پاساژهای دیدنی ای هم دارد. اما جاذبه های این خیابان به همین موارد ختم نمی شود. اگر شما هم مسافر تور استانبول هستید با ما همراه باشید تا بیشتر با این خیابان آشنا شویم.

حس و حال قدم زدن در خیابان استقلال استانبول

همه روزه جمعیت بسیار زیادی از این خیابان عبور می کنند که گفته می شود تعداد افرادی که به طور روزانه خیابان استقلال استانبول را می بینند به بیشتر از یک میلیون نفر می رسد. طول این خیابان 1400 متر است و مغازه های رنگارنگ بسیاری در آن دیده می شود.  در مسیرتان در این خیابان فروشگاه های مواد خوراکی و غذای بسیار متنوعی خواهید دید. برخی ساختمان های موجود در خیابان استقلال بسیار قدیمی هستند و بعضا قدمتشان به دوران عثمانی می رسد. قدم زدن در خیابان استقلال شبیه به تماشای یک کارت پستال زیبا یا شاید هم به یاد آوردن یک خاطره دل انگیز است. بوی ذرت و صدای نوازنده های خیابانی و تراموای قرمزی که از کنارتان می گذرد همه و همه کمک می کنند تا حس و حال خوبی داشته باشید.

خیابان استقلال استانبول

از قدمت ساختمان های خیابان استقلال گفتیم. در گذشته بزرگان، روشن فکران و ثروتمندان زیادی در این خیابان زندگی می کرده اند. نام این خیابان بعد از جنگ ترکیه در سال 1923 که باعث استقلال این کشور شد تغییر کرد. البته دهه 1970 چندان زمان خوبی برای این خیابان نبود و به خاطر رسیدگی نکردن وضعیت بدی پیدا کرده بود. در نهایت شورای محلی استانبول با صرف هزینه بسیار زیاد خیابان استقلال را شیک و زیبا کرد.

خرید در خیابان استقلال استانبول

شاید برای خرید در این خیابان به بودجه ای بی پایان نیاز داشته باشید. چرا که انواع لباس، عطر، لوازم ورزشی و … در این خیابان وجود دارد و حال و هوای خیابان نیز افراد را برای خرید سر ذوق می آورد. یکی از مواردی که همه درباره خرید در ترکیه قبول دارند این است که نباید از چانه زدن غافل شد.

پاساژ چیچک یا پاساژ گل

رستوران ها و کافه های زیادی در این پاساژ قرار دارند. پاساژ گل قبلا یک سالن تئاتر بوده است. این سالن تئاتر طی یک آتش سوزی در سال های دور از بین رفت. در سال 1319 و بعد از انقلاب روسیه زنان روسی که در گذشته پولدار بوده اند، در این محل به گل فروشی پرداختند و به این صورت نام پاساژ گل روی این مکان گذاشته شد. تماشای معماری گیرا و جذاب این بنا هنگام قهوه خوردن لذتی است که نباید از دست داد.

پاساژ گلگالری های هنری

بله! دیدنی ها و جاذبه های این خیابان که از ولیعصر ما بسیار کوتاه تر است تمامی ندارد. گالری های جذابی مثل موزه پرا در خیابان استقلال استانبول قرار دارد. می توانید برخی از گران ترین نقاشی های ترکیه را در این موزه ببینید. یک سری نمایشگاه کوچک هم در منطقه گالا وجود دارد. اما جدا از گالری ها، هنر در خیابان هم جریان دارد و می توانید نقاشی های خیابانی را هم امتحان کنید و ببینید.

عکاسی در خیابان استقلال استانبول

چه سابقه طولانی در ثبت تصاویر داشته باشید و چه عکاسی تازه کار باشید این خیابان برای شما یک سوژه ناب و دوست داشتنی خواهد بود، پس در سفر ترکیه خود دوربین را فراموش نکنید!

بناهای تاریخی

چند کلیسا در این خیابان به چشم می خورند که بزرگ ترین آنها سنت آنتونی پادو می باشد. معماری تاثیرگذار این کلیسا باعث جذابیت آن شده و بازدید کننده های زیادی را به خود جذب می کند. از دیگر اماکن تاریخی در خیابان استقلال استانبول می توان به کلیسای ارمنی گریگوری، کلیسای کاتولیک رومی، کلیسای ارتدکس یونانی، خانه مولوی گالاتا، کلیسای یادبود کریمه، کنیسه یهودی، یک مسجد زیرزمینی و کلیسای واقع بر پشت بام ارتدکس روسی اشاره کرد.

کلیسای سنت آنتونی پادو

خیابان استقلال دومین ایستگاه قدیمی جهان را هم در خود جای داده است. برای بازدید از این ایستگاه که با نام تونل شناخته می شود باید به محله قدیمی کاراکوی یا همان گاتا بروید. این ایستگاه در سال 1875 شروع به کار نموده است.

کلیسای سنت آنتوان

این کلیسا در قرن بیستم ساخته شده و نمایی قرمز و سفید دارد. کلیسای سنت آنتوان از مهم ترین کلیساهای موجود برای کاتولیک های استانبول است و مسیحیان علاقه زیادی به آن دارند. برای بازدید از این کلیسا باید به پلاک 171 خیابان استانبول بروید.

جاذبه های خیابان استقلال تمامی ندارد، موزه درویشان مسلمان، مجسمه استقلال و امتحان کردن خوراکی های خوشمزه در شب های زیبای این خیابان از موارد دیگری است، که نباید از دست داد.

 

Call Now Button