ویزای اروپا

ویزای اروپا که با نام ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود برای ورود به حوزه منطقه شینگن صادر می‌شود. منطقه شینگن شامل بسیاری از کشورهای قاره سبز به جز انگلستان، رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند می‌باشد و کشورهایی همانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختنشتاین با وجود این‌که عضو اتحادیه اروپا نیستند جزئی از کشورهای شینگن به‌شمار می‌آیند. شهروندان خارج از این منطقه، همانند شهروندان ایرانی، می‌توانند با اخذ ویزای اروپا یا شینگن به هریک از کشورهای عضو این پیمان سفر کنند و سفری لذت‌بخشی را تجربه کنند.

انواع ویزای اروپا

ویزای اتحادیه شینگن (USV)

ویزای اتحادیه شینگن در اصل همان ویزای توریستی محسوب می‌شود که دارندگان آن می‌توانند هر 6 ماه یک‌بار به مدت حداکثر 90 روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کنند. این نوع ویزا دارای انواع مختلفی است که به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • ویزای نوع A

این نوع ویزا، ویزای ترانزیتی فرودگاه است که اخذ آن به گردشگر این امکان را می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های محدوده شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از محدوده شینگن سفر کنند.

  • ویزای نوع B

این ویزا، نوعی ویزای ترانزیت است که با استفاده از آن این امکان برای شما فراهم می‌شود تا برای مدت حداکثر 5 روز از خاک کشوری در ناحیه شینگن عبور کنید.

  • ویزای نوع C

ویزای نوع C، نوعی ویزای کوتاه مدت است که به دارندگان آن این امکان را می‌دهد که برای مدت معلومی و در صورت تایید درخواست در یک کشور عضو شینگن اقامت داشته باشید. دارندگان ویزای شینگن نوع C می‌توانند بر حسب هدف سفر خود یکی از این سه نوع ویزا را دریافت کنند:

  1. ویزای یک بار ورود (Single-entry)

این نوع ویزا فقط یک‌بار ورود به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن معتبر است و زمانی که مسافر آن کشور را ترک کردید، مدت زمان و اعتبار ویزای شما به اتمام می‌رسد.

  1. ویزای دوبار ورود (Double-entry)

این نوع ویزا نیز همانند ویزای یک بار ورود است و تنها فرق آن این است که با استفاده از آن 2 بار امکان سفر به کشوری در منطقه شینگن برای مسافر فراهم می‌شود. شایان ذکر است که در زمان مشخصی می‌توانید از آن استفاده کنید.

  1. ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)

تنها محدودیت ویزای شینگن چند بار ورود زمان استفاده از آن است که اعتبار آن 90 روز به ازای هر 6 ماه از سال است. به‌یاد داشته باشید که محدوده زمانی 6 ماهه‌ی شما دقیقاً از زمان ورود مسافر به یکی از کشورهای عضو شینگن آغاز می‌شود.

ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV)

این نوع ویزا این امکان را برای مسافر فراهم می‌کند تا فقط به همان کشوری که از آن ویزا اخذ کرده‌اید یا چند کشور دیگر ناحیه شینگن که زمان اخذ مشخص شده سفر کنید. این نوع ویزا فقط در شرایط خاصی همانند دلایل انسان دوستانه و یا پناهندگی صادر می‌شود.

ویزای ملی (National Visa)

این نوع ویزا که با نام ویزای نوع D نیز شناخته می‌شد برای دانشجویان، تجار و یا افرادی که برای مدت مشخص قصد دارند در این منطقه اقامت داشته باشند، صادر می‌شوند. این نوع ویزا نیزبه صورت تک بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شوند. ویزای تک بار ورود نوع D برای افرادی که به‌دلایل مشخصی همانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای مدت زمان تعیین شده‌ای را دارند، ارائه می‌شود. دارندگان ویزای چند بار ورود نوع D نیز می‌توانند به تمام کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کنند و از اقامت خود لذت ببرند.

به‌یاد داشته باشید که کلیه مراحل اخذ ویزای شینگن در سفارت‌خانه‌های کشورهای عضو این پیمان قابل اجرا و پیگیری است و متقاضیان ملزم به ارائه تمامی مدارک به صورت کامل هستند. آژانس مسافرتی سالیان سفر با داشتن تمامی مجوزهای لازم و کادر اجرایی حرفه‌ای و متخصص سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی ویزای اروپا (شینگن) دارد و بهترین مسیر را در این زمینه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button