از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای انگلیس

انگلستان بزرگ‌ترین کشور در بریتانیا به‌حساب می‌آید و هرساله پذیرای هزاران مهاجر و گردشگر از سرتاسر دنیا می‌باشد. در همین راستا شهروندان کشورهای غیر اتحادیه‌ی اروپا باید پیش از سفر به پیش از سفر به این کشور از سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود اقدام به اخذ ویزای انگلیس نمایند. یکی از دلایلی که ویزای انگلیس از محبوبیت بالایی در کشورهای دیگر به‌ویژه در کشور خودمان برخوردار است، اعتبار آن می‌باشد. نکته اول این است که برای سفارت‌های انگلستان، گردش مالی مناسب و حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای سفر به انگلیس است. در این مقاله قصد داریم از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای انگلیس را مورد بررسی تخصصی قرار دهیم.

مدت ویزای انگلیس از ۶ ماه آغاز شده و بسته به نوع سفر تا ۱۰ سال ادامه می‌یابد. ویزاهای انگلیس که به مانند سایر کشورها، در سه بخش توریستی، تحصیلی و تجاری صادر می‌شوند. البته دو نوع ویزای دیگر تحت عنوان: ویزای اقامت در انگلیس و ویزای ازدواج در انگلیس هم وجود دارند که در دسته‌بندی ویزاهای مهاجرتی انگلیس قرار می‌گیرند و از این نظر، با ویزاهای موقت تفاوت دارند و برخورداری از شرایط خاص و دشواری را می‌طلبند. در ادامه مراحل اخذ ویزای انگلیس را مورد بررسی قرار می‌دهیم و امیدواریم عمده سوالات هموطنان عزیز پاسخ داده شود.

مراحل اخذ ویزای انگلیس
مراحل اخذ ویزای انگلیس

مراحل دریافت ویزای انگلیس

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت انگلیس، پر کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلیس است و به عنوان اولین برگه‌ای که از جانب شما به دست سفارت انگلیس می‌رسد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر چه فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل و برای سفارت ارسال شود اما اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید نگران نباشید زیرا؛ مشاوران آژانس مسافرتی سالیان سفر فرم فارسی سفارت انگلیس شما را به زبان انگلیسی ترجمه خواهند کرد.

سپس به لینک www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه کنید. نوع درخواست را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر کنید. سپس آن را SUBMIT کنید. (دقت داشته باشید که پس از SUBMIT فرم دیگر امکان ایجاد تغییر در آن را ندارید.) سپس باید وقت مصاحبه خود را رزرو کنید.

نکته ای که قبلا هم به آن اشاره شد این مساله است که شما در ایران فقط می‌توانید مراحل انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به شرکت VFS را انجام دهید. اما این به شما کمک می‌کند تا سفر به یکی از کشورهای همسایه را به حداقل برسانید. اما باز هم ممکن است لازم شود برای دریافت پاسپورت خود دو بار یا بیشتر به کشوری که انتخاب کردید بروید اگر این مورد برایتان سخت است می‌توانید از راه دوم که دادن وکالت‌نامه برای پیگیری کارها به شخصی حقیقی یا حقوقی است؛ استفاده کنید. مشاوران آژانس مسافرتی سالیان سفر می‎توانند بهترین راهنما در این زمینه باشند.

پس از پایان مراحل تمام مراحل ثبت‌نام اینترنتی و ارسال مدارک کامل به سفارت انگلیس، می‌توانید وقت‌های موجود سفارت انگلیس برای مصاحبه اخذ ویزا را انتخاب کنید. در روز مصاحبه، بهتر است که با ظاهری مناسب و یک ساعت زودتر از وقت مصاحبه در سفارت انگلیس حضور داشته باشید. چرا که سفارت انگلیس پیش از مصاحبه به تجزیه‌وتحلیل مدارک و همچنین انگشت‌نگاری از شما خواهد پرداخت. درضمن برای همه انواع ویزای انگلیس در مرحله مصاحبه باید تمام مدارک اشاره شده در زیر را همراه داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای انگلیس
مراحل اخذ ویزای انگلیس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس

  • اصل کپی از کلیه صفحات پاسپورت فعلی حتی صفحات سفید روی برگه A4 (توضیح: اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.)
  • اصل و کپی از کلیه صفحات پاسپورت های ۱۰ سال گذشته حتی صفحات سفید روی برگه A4
  • دو قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ (توضیح: عکس‌ها باید رنگی و تمام‌رخ باشند.)
  • اصل یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل (توضیح: واچر هتل برگه‌ای‌ست که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپاست و در صورت عدم وجود دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی‌ست. در صورت وجود دعوتنامه هم مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز است:  فیش حقوقی پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده، قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز.)
  • اصل و ترجمه سند ملکی و در صورت اجاره دادن ملک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه موردنظر
  • اصل و و ترجمه مدارک شغلی (توضیح: یکی از مهم‌ترین مدارک همین مدارک شغلی هستند! لذا بهتر است که با مشورت‌گرفتن از مشاوران سالیان سفر، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید.) شامل: گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن مرخصی، یکی از ‌مدارک: کارت پرسنلی، کارت مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأییدیه آن، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت‌شده.
  • ترجمه کارت پایان خدمت

سالیان سفر تا پایان مراحل اخذ ویزا در کنار شما حضور خواهد داشت تا تمامی دغدغه‌ها و سوال‌هایتان در مورد چگونگی گرفتن ویزای توریستی انگلیس، مراحل ثبت‌نام وقت سفارت انگلیس در تهران، مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت و سایر موارد برطرف شود.

Call Now Button