سفر به سنگاپور

نکات جذاب سفر به سنگاپور

06/12/1396
نکات سفر

کشور سنگاپور در دو دهه‌ی گذشته رشد چشمگیری را به خود دیده است و این موضوع باعث افزایش تعداد توریست‌ها به این کشور شده است. از عجایب معماری معروف همانند مارینا بی سندز (Marina Bay Sands) تا موزه ArtScience جلوه زیبا و فوق‌العاده‌ای را به این کشور بخشیده‌اند. سرعت تغییرات به قدری سریع است که چندسال یک بار شکل و شمایل آن به کلی تغییر می‌کند و بارها ارزش سفر کردن را دارد. اما قبل از گرفتن تور سنگاپور راهنمای سفر به این کشور را بخوانید:

قوانین گمرکی را بدانید

سفر به سنگاپور
سفر به سنگاپور

در بین کشور‌های آسیایی سنگاپور بیش از کشورهای دیگر جنبه تجاری و بین‌المللی دارد. تاثیر فرهنگ مالایی، چینی و هندی در این کشور باعث شده تا برخی از قوانین با سخت‌گیری‌هایی داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که سنگاپور یک کشور کسل‌کننده است بلکه تنوع فرهنگی باعث شده تا چشم‌انداز رنگی با جاذبه‌های گوناگون در کشور ایجاد شود. سنگاپور از لحاظ گمرکی سخت‌گیرانه عمل می‌کند. مثلا ورود سیگار و تنباکو  بیش از 18 نخ، حتی اگر از فروشگاهای بدون مالیات خریداری شده باشند، ممنوع است و حکم آن از 10 دلار تا زندانی شدن مسافران خواهد بود.

از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنید

سفر به سنگاپور
سفر به سنگاپور

حتی اگر از چی‌پی‌اس برای مسیریابی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از حمل‌و ‌نقل عمومی استفاده کنید. حمل‌ونقل عمومی همانند مترو بسیار تمیز، راحت و امن هستند و هزینه استفاده از آن بسیار پایین است و شما می‌توانید با تنها 0.80 دلار طولانی‌ترین مسیرها را با حمل‌ونقل عمومی سفر کنید.

نظافت شهری را رعایت کنید

سفر به سنگاپور
سفر به سنگاپور

یکی از قوانینی که در سنگاپور بسیار سخت‌گیرانه رعایت می‌شود، نظافت شهری می‌باشد. جالب است بدانید جویدن آدامس منع قانونی دارد، زیرا انداختن آن از دهان به بیرون منجر به کثیف شدن شهر می‌‌شود و افرادی که این کار را انجام دهند 500 دلار باید جریمه بپردازند. براساس قوانین اعمال شده در سال 2004 افرادی که با تجویز پزشک آدامس مصرف کنند، از قانون منع می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود در تور سنگاپور آدامس با خود نداشته باشید. همچنین سیگار کشیدن در مکان‌های عمومی نیز ممنوع است و در صورت انجام این‌کار باید 200 دلار جریمه بپردازید.

اقامت در سنگاپور

سفر به سنگاپور
سفر به سنگاپور

انتخاب هتل در سنگاپور کار بسیار ساده‌ای است. شما می‌توانید به هر نقطه از شهر بروید و اتاق رزرو کنید. شما می‌توانید به محله چینی‌ها و یا هندی‌ها مراجعه کنید و از هتل‌های ارزان استفاده کنید. به علاوه اگر قصد اقامت در هتل‌های مجلل و 5 ستاره سنگاپور استفاده کنید، می‌توانید در هتل وان فارر و یا هتل ماندارین اورینتال اقامت کنید.

غذاهای خیابانی سنگاپور حتماً امتحان کنید

سفر به سنگاپور
سفر به سنگاپور

همانطور که در بالا اشاره شد، سنگاپور فرهنگ‌های مختلف و گوناگون را در خود جای داده است، از این رو دارای تنوع غذایی فراوان می‌باشد. غذاهای خیابانی مختلفی در سنگاپور سرو می‌شود که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.  یکی از غذاهایی که در بین توریست‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است ماهی پهن سمبل (Sambal) است. این نوع غذای خیابانی بسیار ارزان است و در تبخ آن از سس تند استفاده می‌شود. از دیگر غذاهای خیابانی سنگاپور می‌توان به مرغ و برنج هاینان اشاره کرد. این غذا سوغاتی مهاجرانی است که از چین به سنگاپور رفته‌اند و به تدریج به یک غذای محبوب در سنگاپور تبدیل شد. سرعت پخت این غذا بسیار بالا است و با برنج عطر بی‌نظیری در آن ایجاد می‌شود.

Call Now Button