شهر مهم یونان

از پنج شهر مهم یونان چه می‌دانید؟

پنج شهر مهم یونان چه شهرهایی‌ هستند و در کجا قرار دارند؟ چرا این پنج شهر را از مهم‌ترین شهرهای یونان جدید به شمار می‌آوریم؟

یونان عروس کهن اروپاست؛ مهد تمدن و فرهنگ غرب. از این رو پر است از افتخارات و دستاوردهای علمی و هنری و صنعتی که آثارش از سال‌ها پیش به یادگار مانده است. یونان جدید از این همه افتخار و دستاورد و فرهنگ غنی حتی اگر چیزکی به ارث نبرده باشد، دست‌کم می‌تواند به مثابه یکی  جاذبه‌های برجسته توریستی بهره‌های بسیار ببرد؛ المپیای آتن، کارناوال‌های پاتراس، برج سفید تسالونیکی و خانه‌های رنگارنگ رودس.

بگذارید از پنج شهر مهم یونان که هر یک شهرهای توریستی یونان را به خوبی نمایندگی می‌کنند، بیش‌تر بدانیم، تور از چهره عروس اروپا برداریم و شهرهای دیدنی یونان را رصد کنیم.

پنج شهر مهم یونان

پنج شهر مهم یونان

آتن

آتن شهرِ ایزدبانوی خِرَد و جنگ و فرشته نگهبان یونان، آتنا، است؛ شهری که همچون پاریسِ معاصر، در گذشته‌های بسیار دور، مرکز روشنفکری اروپا و میدان‌گاه جنگ‌ها و مبارزه‌ها و شکست‌ها و پیروزی‌ها بود. اگر تنها یک شهر مهم یونان را سراغ بگیرید، بی‌تردید با آتن آشنایتان خواهند کرد. تئاتر دیونیسوس، بیزانتین و موزه مسیحیت، بازار رمی، میدان سینتاگما، پلاکا، آکروپولیس و موزه باستان‌شناسی علمی تنها بخشی از جاذبه‌های توریستی آتن به شمار می‌روند.

آتنِ امروز همچون دیروز یکی از پایتخت‌های قاره سبز در جنوب جلگه مرکزی آتی و از مهم ترین شهرهای یونان به شمار می‌رود و میزبان نهرهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس است.

شهر پاتراس یونان

پاتراس

پاتراس از این جهت در لیست پنج شهر مهم یونان قرار می‌گیرد که در تُک کوه بنا شده است و هر ساله به واسطه کارناوال‌های بومی و انواع دیگر جاذبه‌های گردشگری از گردشگران تور یونان پذیرایی می‌کند. اما این تنها دلیل اهمیت شهر پاتراس نیست. پاتراس علاوه بر جاذبه‌های توریستی‌اش نقطه اتصال تجاری با اروپای غربی نیز به حساب می‌آید و به مثابه یکی از مراکز مهم تجاری یونان همواره مورد استقبال تجار قرار می‌گیرد.

پاتراس در جنوب کشور یونان که در منطقه پلوپونز واقع شده است.

شهر رودس یونان

رودس

رودس را عده‌ای از زاویه دید توریست یکی از پنج شهر مهم یونان می‌نامند. اگر بپرسید چرا؟ بی‌تردید به پیکر عظیم خداوند خورشید در این شهر و همین‌طور سواحل تفریحی آن اشاره خواهند کرد. رودس بزرگ‌ترین جزیره از میان جزایر یونان است که سالانه گردشگران بسیاری را در خود جای می‌دهد و لحظات‌شان را می‌سازد اما هنگامی که پا به این شهر می‌گذارید انگار که در یک شهر ایتالیایی حضور یافته‌اید. گویی که روح ایتالیا را در سبک معماری این شهر دمیده باشند. رودس معروف است به شهری که فرهنگ‌های گوناگون را می‌پذیرد و در صلح و صفا کنار هم قرار می‌دهد. این گوناگونی را ترکیب در رنگ‌های مسلط شهر نیز می‌توانید جست و جو کنید.  رودس در حاشیه دریای اژه قرار گرفته است.

شهر رودس یونان

تسالونیکی

تسالونیکی پایتخت فرهنگی یونان است؛ دلیلی از این واضح‌تر که این شهر را در لیست پنج شهر مهم یونان جای دهد؟! موزه جنگ مقدونیه، کلیسای آجیا سوفیا، برج سفید و میدان معروف ارسطو در این شهر آن را به یکی جاذبه‌های گردشگری یونان بدل کرده است. علاوه بر این تسالونیکی به شهر زندگی شبانه نیز شهرت دارد. در نقشه یونان این شهر را می‌توانید در شمال غربی دریای اژه پیدا کنید.

شهر میکونوس یونان

میکونوس

آخرین شهر از لیست پنج شهر مهم یونان؛ جایی برای آرمیدن، تماشای منظره‌ غروب، خرید، دوچرخه‌سواری و بازدید از معماری درخشان خانه‌های ماهی‌گیران دریای مدیترانه: میکونوس! شهر میکونوس در کنار رودس یکی از جزایر مهم یونان جدید و از بقایای یونان قدیم است. این شهر در اژه جنوبی قرار دارد.

شهرهای توریستی یونان نام این کشور را در آسمان صنعت گردشگری ثبت کرده‌اند؛ شهرهایی که تنها پنج تایش در این یادداشت آمده است و بسیاری‌شان پشت در مانده‌اند. کافی است نگاهی به نقشه شهرهای یونان بیندازید تا به حقیقت آن‌چه که در این یادداشت ادعا شده است، پی ببرید.

Call Now Button