موزه گغارد ارمنستان

صومعه‌گغارد ارمنستان

صومعه گغارد در فاصله‌‌‌ی نزدیک ایروان قرار گرفته است و اولین کلیسای غاری جهان محسوب می‌شود. این غار یکی از جاذبه‌های توریستی ارمنستان می‌باشد که برای علاقه‌مندان به مکان‌های تاریخی- مذهبی یک انتخاب ایده‌آل محسوب می‌شود. هرساله هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان با تور ارمنستان به این کشور سفر می‌کنند و از جاذبه‌های گردشگری آن لذت می‌برند.

صومعه گغارد دارای معماری منحصر به‌فردی است که در واقع در میان صخره‌های زیبا و شگفت‌انگیز احاطه شده است. گغارد در زبان ارمنی به معنای سرنیزه است و نام آن از نیزه‌ی مقدسی که مسیح در زمان مصلوب شدن با آن مجروح شده بود، گرفته شده است. در گذشته این نیزه در این مکان نگه‌داری می‌شده است که بنا به دلایلی به کلیسای مادر منتقل شده است.

طراحی اصلی بنای این کلیسا از سنگ گرانیت است و تاریخچه‌ی ساخت آن به قرن هفتم میلادی باز می‌گردد. جالب است بدانید در زمان حمله‌ی اعراب بخشی عظیمی از کلیسا از بین می‌رود که سال‌های بعد دوباره بازسازی می‌شود و امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری تور ایروان تبدیل شده است. در بیرون از این کلیسا نشان خانواده‌ی زاکاریان قرار گرفته است، این نماد شیر سلطنتی همانند نمادهای سلطنتی اقوام شرقی می‌باشد. توصیه می‌شود در سفر به ارمنستان این بازدید از این مکان شگفت‌انگیز را در برنامه‌های خود قرار دهند.

Call Now Button