دروازه هادریان

دروازه هادریان آنتالیا

19/06/1397
آنتالیا

آنتالیا علاوه بر سواحل خیره کننده و طبیعت بکر، مملو از جاذبه‌های گردشگری تاریخی متعددی در این شهر قرار گرفته است. این جاذبه‌های باستانی بازگو کننده‌ی فرهنگ و تاریخ غنی این کشور است که علاقه‌مندان زیادی را در تور آنتالیا به‌خود جذب می‌کند. یکی از این جاذبه‌های تاریخی دروازه هادریان می‌باشد که قسمتی از یک دیوار باستانی می‌باشد.

این بنای تاریخی در سال 130 بعد از میلاد مسیح توسط امپراطوری وقت روم ساخته شد و هدف اصلی از ساخت آن دژ دفاعی در برابر شهر باستانی بوده است. این بنای زیبا از مرمر سفید و به شکل سه قوس با ستون‌هایی قرنتی بنا شده است و به‌خاطر این قوس‌ها مردم محلی این دوروازه را در اوچ کاپیلار که در زبان ترکی به معنی سه دروازه می‌باشد، نامیدند. امروز دروازه‌ی هادریان به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده است و گردشگران زیادی از کشورهای مختلف اعم از کشور خودمان در تور ترکیه از آن بازدید می‌کنند.

در بین دروازه و دو برجک نیز یک حیاط بسیار دل‌نشین قرار گرفته است که در آن مجسمه‌های بزرگ و کوچک قرار گرفته است. در بخشی از دروازه نیز کتیبه‌ای با دست‌خط عربی نقش بسته است که همی امر که جذابیت بازدید از آن را دو چندان کرده است.

همچنین در کنار این دورازه‌ی باشکوه چندین رستوران، کافی‌شاپ، مرکز خرید و همچنین پارک قرار گرفته است که خدمات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

Call Now Button