24 ساعت در آنتالیا

چگونه در 24 ساعت آنتالیا را بگردیم؟

25/02/1397
آنتالیا

آنتالیا به عنوان زیباترین شهر ترکیه شناخته می‌شود که هرساله مورد استقبال زیاد گردشگران به‌ویژه ایرانیان قرار می‌گیرد. ساحل این شهر زیبایی‌های آن را دوچندان کرده است و تجربه‌ی بی‌نظیری در سفر به این کشور را تجربه خواهید کرد. چگونه در 24 ساعت آنتالیا را بگردیم؟

از دروازه‌ی هادیان عبور کنید

یکی از زیباترین مکان‌های تاریخی شهر آنتالیا که دارای قدمت زیادی است دروازه‌ی هادیان می‌باشد. قدمت این دروازه به قرن 130 بعد از میلاد مسیح بازمی‌گزدد که برای یادبود سربازان رومی ساخته شده است و در آن زمان آنتالیا را با نام Attaleia شناخته شناخته می‌شد. معماری به‌کار رفته در آن بسیار زیبا است و در دیواره‌های آن نقاشی‌های زیبایی نقش بسته است که مسافران تور آنتالیا را شگفت‌زده می‌کند.

شهر باستانی کالیچی را از دست ندهید

کالیچی یکی از محبوب‌ترین مناطقی است که در آنتالیا قرار گرفته است. پیاده‌روی در خیابان‌های این شهر تداعی کننده‌ی اروپای قدیم می‌باشد و در معماری بسیاری از خانه‌ها و خیابان‌ها از طرح سنگ و چوب است. وقتی از کالیچی بازدید می‌کنید، مسجر مینارت را از دست ندهید. قدمت این منطقه‌ی تاریخی به قرن 2 میلای بازمی‌گردد و صنایع دستی‌های مختلفی در آن به‌فروش می‌رسد.

24 ساعت در آنتالیا
24 ساعت در آنتالیا

یک صحبانه ترکی میل کنید

زمانی که در در تور ترکیه به این کشور سفر می‌کنید، توصیه می‌شود صبح خود را با صبحانه‌ی ترکی آغاز کنید. این صبحانه شامل انواع مختلف پنیر، روغن زیتون، مارمالات، انواع شیرینی‌های محلی و در آخر چای معروف ترکی است. گردشگران می‌توانند صبحانه‌ی خود را در کنار ساحل و یا چشم‌انداز منحصربه‌فرد کوه‌های آنتالیا میل کنند.

از موزه‌آنتالیا بازدید کنید

اگر علاقه‌مند به تاریخ غنی ترکیه هستید، بازدید از موزه‌ی آنتالیا را در برنامه‌ی سفر خود داشته باشید. این موزه یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های دنیا به‌شمار می‌آید که در آن مجسمه‌ها، اشیای جنگی بازمانده از دوران عثمانی، مواییک از دوران بیزانس و بسیاری دیگر قرار گرفت است و چهره‌ی زیبایی را بوجود آورده است.

24 ساعت در آنتالیا
24 ساعت در آنتالیا

نان بورک را امتحان کنید

خوشبختانه در آنتالیا رستوران‌های متعدد مختلفی وجود دارد که برای تمامی سلیقه‌ها غذا در نظر گرفته شده است. اما اگر می‌خواهید سفرتان به‌صرفه‌تر باشد می‌توانید نان بورک را امتحان کنید که بسیار مغذی می‌باشد. در تهیه‌ی این نان از پنیر محلی همراه با جعفری و گوشت خردشده استفاده می‌شود. همچنین در تهیه‌ی آن از شکر استفاده می‌کنند.

ساحل کونالتی بهترین مکان برای پیاده‌روری و شنا

البته یکی از جذابیت‌های سفر به آنتالیا ساحل زیبای این شهر است که هرساله گردگران زیادی در ساحل کونالتی در آنتالیا آفتاب می‌گیرند. طول این ساحل 7 کیلومتر است و در زمان غروب خورشید زیبایی‌های آن دوچندان می‌شود. در کنار این ساحل بار، کافه ونایت‌کلاب وجود دارد.

Call Now Button