فرودگاه بین‌المللی آنکارا

آشنایی با فرودگاه بین‌المللی آنکارا (فرودگاه اسن بوگا)

03/10/1397
نکات سفر

فرودگاه بین‌المللی آنکارا که با نام اسن بوگا نیز شناخته می‌شود، از جمله فرودگاه‌های پرتردد در جهان به‌شمار می‌آید که سالانه هزاران نفر را جابه‌جا می‌کند. این فرودگاه در فاصله‌ی 28 کیلومتری از شهر آنکارا قرار گرفته است و دو ترمینال برای پروازهای داخلی و بین‌المللی و دو باند مجهز را در دل خود جای داده است. این فرودگاه از نظر زیست محیطی و امنیتی در جایگاه خوبی قرار دارد و به‌دلیل حساسیت به حفظ محیط زیست و رعایت نکات زیست محیطی گواهینامه Airport Carbon Accrediation(کاهش کربن فرودگاهی) را دریافت کرده است.

فرودگاه اسن بوگا
فرودگاه اسن بوگا

یکی از ویژگی‌‍‌های بارز فرودگاه اسن بوگا پوشش اینترنت وای‌فای است که گردشگران می‌توانند به‌صورت رایگان از اینترنت پرسرعت لذت ببرند. همچنین با وجود دستگاه‌های خودپرداز مختلف در فرودگاه دغدغه‌ی برداشت وجه برای مسافران تور آنکارا وجود ندارد. شایان ذکر است که برای تبدیل ارز خود مثلاً از دلار به لیر به دفاتر صرافی‌های فرودگاه مراجعه کنید، در مجموع سه دفتر تبدیل نرخ ارز در فرودگاه قرار گرفته‌اند و خدمات باکیفتی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

این فرودگاه قطب اصلی شرکت‌های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (TurkishAirlines) و آنادولوجت می‌باشد و هرساله بیش از 13 میلیون نفر برای سفر استفاده می‌کنند. از ایران نیز پرواز مستقیم ایران‌ ایر و ماهان به آنکارا در اکثر روزهای هفته صورت می‌گیرد و شهروندان ایرانی زیادی متقاضی خرید بلیط آنکارا و سفر به این شهر زیبا هستند. فرودگاه اسن بوگا دارای یک پارکینگ سه‌ طبقه می‌باشد که تمامی آن دارای دوربین‌های مداربسته‌ی پیشرفته هستند که همین موضوع امنیت آن را دو چندان کرده است، گنجایش پارک بیش از چهار هزار خودرو نیز در نظر گرفته شده است.

فرودگاه اسن بوگا
فرودگاه اسن بوگا

در محیط فرودگاه چندین فودکورت و فروشگاه قرار گرفته است که خدمات ایده‌آلی را در اختیار گردشگران تور ترکیه قرار می‌دهند. سالن استراحت آن نیز به‌صورت 24 ساعته باز است و با پرداخت تنها 25 دلار می‌توانید وارد آن شوید و خدماتی نظیر دسترسی به اینترنت، تلوزیون و روزنامه ایجاد شده است.

اگر شما هم در فرودگاه اسن بوگا بوده‌اید، تجربیات و خاطرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر درمیان بگذارید.

Call Now Button