لغو-ویزای-ارمنستان-و-یران

لغو روادید سفر بین ایران و ارمنستان

براساس گفته‌ی معاون وزیر امور خارجه ارمنستان، از این پس اتباع دو کشور نیازی به دریافت ویزا برای سفر نخواهند داشت. لغو ویزا منجر به توسعه‌ی بیش‌تر روابط بین دو کشور، تقویت روابط اقتصادی و تجاری و بین دو کشور شده است.

براساس این توافق‌نامه که بین دو طرف به امضا رسیده است شهروندان دو کشور ایران و ارمنستان می‌توانند به‌راحتی ظرف مدت 90 روز در کشور بدون ویزا اقامت داشته باشند که تا 180 روز قابل تمدید است. ایران و ارمنستان از دیرباز روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند که با این توافق‌نامه روابط این دو کشور وارد مرحاله‌ی جدیدی در زمینه‌های مختلف شده است.

لغو-ویزای-ارمنستان-و--ایران
لغو-ویزای-ارمنستان-و–ایران

معاون وزیر امور خارجه ارمنستان تاکید کرد؛ ایران و ارمنستان کشورهای همسایه هستند و این یک سند جغرافیایی است و نمی‌توان آن را انکار کرد ولی ارتباط این دو کشور تنها به لحاظ جغرافیایی نیست و سابقه‌ی این ارتباط به بیش از 500 سال می‌رسد، الان در آذربایجان غربی و شرقی شواهدی است که نشان می‌دهد این ارتباط سابقه‌ی طولانی دارد، بنابراین مسیر تاریخی تاریخی طولانی را با ایران پیمودیم و هم ایرانیان و هم ارامنه بار غنی فرهنگی را به دوش می‌کشد.

با توجه به تحولات منطقه و گسترش درگیری‌ها بین در بسیاری از کشورهای توریستی از جمله ترکیه فرصت مناسبی را برای گردشگران و توریست‌ها فراهم کرده است که با تور ارمستان به این کشور سفر کنند و لحظات شادی را داشته باشند.

Call Now Button