پارک های استانبول

پارک های گردشگری استانبول

پارک گولهانه | باغی با جلال و شکوه امپراتوری

پارک گولهانه
پارک گولهانه

پارک گولهانه یکی از پربازدیدترین  و قدیمی ترین پارک های شهر استانبول است که در بخش تاریخی این شهر قرار داشته و نام خود را از کلمه ای پارسی به امانت گرفته است.

گولهانه زمانی سایبان رز و باغ سلطنتی کاخ توپکاپی بود و جلال و شکوهی امپراتوری وار داشت. این پارک همچنین یکی از قدیمی ترین و وسیع ترین پارک های شهری استانبول است که در آن باغات و بخش های مختلفی به چشم می خورد.

پارک تاریخی گولهانه در منطقه امینونو ( Eminonu ) استانبول و درست در کنار کاخ توپکاپی قرار دارد. ورودی جنوبی پارک به سوی کاخ توپکاپی‌ بوده و این ورودی یکی از بزرگترین دروازه های کاخ است در تور استانبول می توانید پس از بازدید از پارک گولهانه، به مجموعه موزه‌های باستان‌شناسی، مسجد ایا ایرنه و مسجد ایا صوفیه سر بزنید، چرا که فاصله بسیاری کمی از یک دیگر دارند.

در ماه های مارس و آوریل این پارک با هزاران گل لاله با چشم انداز شگفت انگیزی میزبان گردشگران می شود.

ساعات بازدید: ۷ تا ۲۲

آدرس: ترکیه، استانبول، فاتح ۳۴۱۲۲، محله کانکورتاران


پارک امیرگان | پایتخت گل های لاله

پارک امیرگان
پارک امیرگان

پارک امیرگان با وسعت ۴۷۰,۰۰۰ متر مربع یکی از پارک های بزرگ شهر استانبول است که به سبب گل های لاله رنگارنگش شهرت دارد و در آنگونه های مختلفی از درخت کاج، سدروس، صنوبر، بید و لیمو به چشم می خورد.  درون این پارک زیبا دو تالاب جذاب و مصنوعی دیده می شود که در اطراف با بیش از ۱۲۰ گونه گیاهی زینت یافته اند.

علاوه بر گل ها و درختان جالب توجه، سه غرفه و عمارت چوبی به نام های عمارت زرد، صورتی و سفید در پارک امیرگان وجود دارد که یکی رستوران و دیگری کافه پارک هستند. مناظر نفس گیر این پارک از جمله مسیرهای پیاده روی و میزهای پیک نیک بسیار، امیرگان را به یکی از  بوستان های مورد علاقه مردم محلی و گردشگران بدل کرده است.

یکی از خاص ترین اتفاقات پارک امیرگان، جشنواره بین المللی گل لاله یا «جین تولوز» است که از سال ۲۰۰۵ هر ساله فرش رنگینی به امیرگان می افزاید و بسیاری را مجذوب خود می کند.  تاریخ برگزاری این جشنواره هر سال با توجه به وضعیت آب و هوا متغیر است، اما از اواخر ماه مارچ شروع و تا اواسط ماه آوریل دایر می باشد.

آدرس: ترکیه، استانبول، شیشلی ۳۴۳۹۶، حوضور


پارک ببک | چشم اندازی زیبا بر تنگه بسفر

پارک ببک
پارک ببک

پارک ببک در سواحل بسفر قرار دارد و یکی از بهترین پارک های شهر تاریخی استانبول است. این پارک در منطقه مرفه نشین و لاکچری ببک قرار گرفته و به همین جهت به این نام مشهور شده است. در درون و اطراف پارک ببک گزینه های متفاوتی از کافه و رستوران در پیش روی شماست و همیشه جمعیتی زنده و سرحال از مردمان را خواهید دید.

گونه های فراوان از درختان کهنسال همچون راش، شاه بلوط و بلوط و دیگر گیاهان زینتی و بی نظیرش، این پارک شگفت انگیز را مزین به خود کرده است.

دیگر بخش های نفس گیر پارک ببک مانند مسیرهای پیاده روی، محوطه حیوانات خانگی، زمین های بازی و زمین های پیک نیک در مجموع در حدود ۱۶,۰۰۰ متر مربع از وسعت پارک را به خود اختصاص می دهند.

آدرس: ترکیه، استانبول، مسیر یانی کونسولوسلوگ

 


پارک فتحی پاشا

پارک فتحی پاشا
پارک فتحی پاشا

فتحی پاشا، پارکی دلفریب و وسیع با ۱۶ هکتار فضای سبز است که اشرافی سحر انگیز به منظره بسفر دارد. این پارک در منطقه آسیایی استانبول قرار داشته و بین محله های اوسکودار و بیلربی می باشد.

خوب است بدانید که بسیاری از شهروندان استانبول این پارک را به خاطر امکاناتی همچون دو زمین بازی برای کودکان، دو زمین ورزشی، یک زمین بسکتبال،رستوران و کافه، گزینه ی مناسبی برای تفریح آخر هفته خود می دانند.

از امکانات پارک فتحی پاشا می توان به دو زمین بازی کودکان، دو زمین ورزشی، یک زمین بسکتبال و یک رستوران و کافه اشاره کرد.

آدرس: ترکیه، استانبول، اوسکودار، گوزگونچاک

Call Now Button