برج خلیفه

برج خلیفه؛ بلند‌ترین آسمان خراش جهان

22/01/1397
دبی

برج خلیفه تنها نام یک برج نیست،  در رقابت هیچ آسمان خراشی در دنیا به نزدیکی بلندای 828 متری آن نمی‌رسد و جلوه‌ی خاصی را در شهر دبی بوجود آورده است. این شاهکار معماری جهان به نماد امارات متحده‌ی عربی تبدیل شده است و در تاریخ معاصر می‌درخشد. طراحی برج 162 طبقه تلفیقی از تاثیرات فرهنگی عربی با تکنولوژی‌های پیشرفته می‌باشد و علاوه بر معرفی فرهنگ بومی امارات، درآمد زیادی را هرساله عاید این کشور می‌شود. هرساله میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیا به‌ویژه کشور خودمان با تور دبی به این شهر سفر می‌کنند و از این سازه‌ی غول پیکر بازدید می‌کنند.

برج خلیفه چشم‌انداز خیره کننده‌ای را به گردشگران می‌دهد و بالا رفتن با سریع‌ترین آسانسور جهان واقعاً یک تجربه‌ی ی‌‍نظیر می‌باشد. شما می‌توانید در کم‌تر از یک دقیقه خود را به بالای برج برسانید و از  نمای بیرونی آن با 26 هزار پانل شیشه‌ای‌ طراحی شده است و براساس تمامی استانداردها و تعاریف انجمن ساختمان‌های بلند و مساکن شهری ساخته شده است.

برج خلیفه
برج خلیفه

سیستم تهویه‌ی این برج در نوع خود بی‌نظیر است و یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های بازاریابی و عناصر معدنی در جهان محسوب می‌شود. همانند هر جاذبه‌ی گردشگری دیگری در جهان با صف‌های طولانی مواجه خواهید شدئ که در انتضار سوار شدن در آسانسور هستند. شرکت معماری آمریکایی SOM که طراحی برخی پروژه‌های مطرح دنیا را برعهده داشته است، طراحی برج خلیفه را انجام داده است. پروسه‌ی ساخت این برج با سرعت زیادی صورت گرفت؛ به طوری که تا افتتاح و بهره‌برداری رسمی آن تنها 6 سال طول کشیده است و در ماه ژانویه 2010 به طور رسمی افتتاح شد. Hymenocallis اصلی‌ترین ایده‌ طراحی برج را به معماران داده است. این معماری نه تنها از نظر فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات بالا را مهار می‌کند که در نوع خود فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

Call Now Button