غذاهای محلی پاتایا، طعم اصیل تایلندی

13/08/1397
پاتایا

پاتایا منطقه‌ای چند فرهنگی است که از قوم های مختلفی از سرتاسر تایلند در آن حضور دارند و هریک از این قوم‌ها برترین آشپزی محلی خود را به همراه آورده‌اند. اگر واقعاً علاقه‌مند به فرهنگ غذایی ملل هستید، پیشنهاد می‌شود که غذاهای محلی پاتایا در تور تایلند از دست ندهید. این شهر ساحلی از غذاهای دریایی تازه که از خلیج تایلند بدست می‌آیند نیز بهره‌مند است که امتحان کردن آن بسیار لذت‌بخش است. در ادامه فهرستی از غذاهای محلی پاتایا را معرفی می‌کنیم.

  • یام وون سن (Yum Woon Sen)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

یام وون سن در واقع نوعی سالاد است که ماده‌ی اصلی آن نودل می‌باشد. این سالاد در تایلند از محبوبیت بسیاری برخوردار است و در کنار نودل از مواد دیگری همانند سیر، میگوی خشک شده، بادام زمینی، پیاز، برگ لیمو و کرفس چینی به‌کار رفته است. البته برخی از افراد از فلفل چیلی فراوان در آن می‌ریزند که طعم به‌یادماندنی را ایجاد می‌کند.

  • سام تام (Sum Tom)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

این غذا اصالتاً توسط مردم بومی ایسان به پاتایا آورده شده است که طرفداران زیادی در بین گردشگران تور پاتایا دارد. مواد تشکیل دهنده‌ی این غذا شامل سیر، فلفل چیلی، لوبیای سبز، گوجه‌ی ریز و تکه‌های خام نوعی میوه‌ی مخصوص با نام پاپایا می‌باشد. برخی از رستوران‌های محلی از خرچنگ و برخی دیگر از میگوی سرخ شده در آن استفاده می‌کنند.

  • پاد کراپو موو ساپ (Pad Krapow Moo Saap)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

پاد کراپو در هر دو وعده‌ی ناهار و شام صرف می‌شود و طعم بی‌نظیری دارد. در ترکیب اصلی این غذا از ریحان، گوشت خرد شده، فلفل چیلی فراوان، لوبیا سبز، سس سویا و مقداری کمی شکر است. آشپزان تایلندی تمام این مواد را درون ظرف بزرگی روی حرارت بسیار زیاد سرخ می‌کنند و آن را با تخم مرغ سرو می‌شود.

  • کائو پاد گانگ (Khao Pad Gung)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

کائو پاد گانگ از جمله مشهورترین غذای تایلندی محسوب می‌شود که علاوه‌بر منطقه‌ی پاتایا در بسیاری از نقاط جهان نیز سرو می‌شود. ترکیبات اصلی این غذا از سبزیجات پیاز، هویچ، پیازچه، نخود فرنگی و برخی از گیاهان بومی تایلند است که در کنار میگوی سرخ شده تزئین می‌شود. البته در نسخه‌ی آمریکایی آن یک تخم مرغ نیمرو نیز در کنار غذا سرو می‌شود.

  • پای تای (Pad Thai)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

پای تای نوعی غذای سنتی تایلند است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد. این غذا از نودل‌های پهن، پیاز، تخم‌مرغ و میگو یا مرغ تهیه می‌شود و بسیاری از آشپزان تایلندی از شکر و بادام زمینی برای طعم‌دار کردن آن استفاده می‌کنند.

  • کائو تام (Khao Tom)

غذاهای محلی پاتایا
غذاهای محلی پاتایا

کائو تام یک صبحانه‌ی مشهور است و که زنجبیل، پیاز، لیمو ترش، موسیر، تخم مرغ، گوشت، سس ماهی و برنج استفاده می‌شود. معمولاً گشوت این غذا خرد شده می‌باشد و ظاهری بسیار اشتها آور دارد.

 

 

 

 

 

 

 

به‌طور کلی مردم بومی پاتایا از سبزیجات تازه‌ی زیادی در غذای خود استفاده می‌کنند و همانند فرهنگ غذایی بسیاری از مردم شرق آسیا از برنج، نودالیت و همچنین غذاهای دریایی استفاده می‌شود که جذابیت‌های زیادی را در سفر به تایلند برایتان رقم خواهد خورد.

Call Now Button