مسجد مناره ییولی آنتالیا

مسجد مناره ییولی در آنتالیا

14/04/1397
آنتالیا

آنتالیا به دلیل سواحل زیبا و منحصربه‌فردش یکی از قطب‌های توریستی در ترکیه محسوب می‌شود و هرساله گردشگران زیادی را با تور آنتالیا به خود می‌کشاند. علاوه بر سواحل زیبا در آنتالیا جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های تاریخی متعددی قرار گرفته است که یکی از آن‌ها مسجد مناره ییولی می‌باشد.  این بنا یکی از مساجد تاریخی و زیبای شهر آنتالیا است که توسط یکی از سلاطین روم باستان در سال 1230 بنا شده است و امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا تبدیل شده است.

معماری به‌کاررفته در ساخت این بنا بسیار شما را مجذوب خود می‌کند و مانند مرواریدی در آنتالیا می‌درخشد. از لحاظ معماری و شکل ضاهری مسجد ییولی بسیار زیبا و حیرت‌انگیز است که به علاوه بر مسلمانان و ادیان مختلف دیگر نیزهمانند مسحیان از آن بازدید می‌کنند.

در داهل این مسجد خوشنویسی‌های مربوط به دوران سلجوقیان تزئین شده است که هیجان بازدید از آن را دو چندان کرده است. اگر علاقه‌مند به بازدید از مکان‌های تاریخی هستید این مسجر حیرت‌انگیز را در تور ترکیه از دست ندهید. این مسجد با نام مسحد علاالدین نیز شناخت می‌شود. جالب است بدانید این مسجد در قرن14 میلادی به‌طور کامل تخریب شده و سپس در سال 1373 میلادی مورد بازسازی قرار گرفته است.

Call Now Button