پارک ونیز باکو

پارک ونیز باکو

18/06/1397
باکو

ونیز نام یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیاست که همه حداقل یک‌بار اسمش رو شنیده‌اند. شهر زیبایی که در بعضی از کوچه و خیابان‌هایش باید با قایق جابه‌جا شوید. اما فقط ایتالیا نیست که میزبان چنین شهر زیبایی شده، ونیز کوچک باکو یا پارک ونیز باکو هم از دیگر نمونه‌های شهرهای آبی است.

پارک ونیز باکو یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است که هرساله گردشگران زیادی را در تور باکو به خودش جذب می‌کند. بلوار باکو یکی از توریستی‌ترین مناطق این شهر است و با مناطق دیدنی این شهر هم فاصله زیادی ندارد. سال‌ها پیش در دهه‌های 1950 و 1960 اطراف این میدان خیلی هم شلوغ نبود. با گذر زمان کافه میرواری (Mirvari)، سینما بهار و چند مکان تفریحی دیگر در این محدوده ساخته شدند و به این میدان رونق دادند.

در سال 1960 بود که پارک ونیز باکو به این منطقه اضافه شد و نمای زیبایی به شهر اضافه کرد. ونیز کوچک باکو مثل یک دریاچه‌ی کوچک سحرآمیز در دل این شهر، گردشگران باکو را افسون می‌کند و به سمت خودش می‌کشاند. این منطقه برخلاف اسمش آنقدرها هم کوچک نیست و 10هزار مترمربع وسعت دارد. محوطه پارک ونیز باکو با کانال‌های آبی مصنوعی ساخته شده و همان حس‌وحال شهر ونیز ایتالیا را به شما القا می‌کند. پارک ونیز باکو مثل جواهری بین جاهای دیدنی باکو می‌درخشد.

این پارک آبی دو جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک هم دارد که در طول قایق‌سواری آن‌ها را می‌بینید. این جزیره‌ها با پل‌های سنگی به هم وصل شده‌اند. پیاده‌روی در این محوطه با آب‌وهوای عالی این منطقه و مناظر زیبایی که پیش چشمتان می‌بینید، انرژی مثبت زیادی به شما منتقل می‌کند. روی این جزیره‌ها دو رستوران هم ساخته شده که غذاهای مختلفی سرو می‌کنند. یکی از این رستوران‌ها غذاهای غربی و دیگری غذاهای شرقی می‌پزد؛ به عبارتی در این محدوده همه غذاهای مورد علاقه‌تان را می‌توانید پیدا کنید و نوش جان کنید.

قایق‌سواری در پارک ونیز باکو

یکی از ویژگی‌های جذاب این پارک امکان قایق‌سواری در آن است. اما تصویر ذهنی که از قایق دارید با قایق‌هایی که در پارک ونیز باکو خواهید دید، کمی تفاوت دارد. این‌جا قایق‌های باریک و درازی می‌بینید که مثل یک پر روی سطح آب می‌نشینند و به راحتی حرکت می‌کنند. اسم این قایق‌ها گوندولا است و به اندازه 4 نفر ظرفیت دارد. از این 4 نفر دو نفر هدایت‌کننده‌های قایق هستند و دو نفر دیگر مسافران قایق. گشت زدن با این قایق‌ها دور تا دور محوطه این پارک زمان زیادی نیاز ندارد و ارزش امتحان کردن دارد. قایق‌سواری در این پارک، خیابان‌های ونیز را برای شما تداعی می‌کند و حال‌وهوای خاصی به سفرتان می‌بخشد. دیدن برج های فیرمونت زمانی که روی آب شناور هستید لذت خاصی خواهد داشت.

در اطراف این پارک چندین رستوران، مرکز خرید و کافی‌شاپ قرار دارد که دسترسی راحتی دارند و امکانات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. هزینه ورودی این پارک در حدود 3 مانات برای هر نفر است.

Call Now Button