رستوران اوله وارنا

رستوران اوله وارنا

رستوران اوله وارنا کجاست؟

ساحل طلایی وارنا  نگین گردشگری بلغارستان است؛ بندری که از یک‌سو، در خشکی، به پایتخت این کشور و از سویی دیگر، در آب‌ها، به دریای سیاه می‌رسد. وارنا به واسطه ساحل زیبای طلایی‌رنگ و امکانات تفریحی بکرش از گزینه‌های اصلی اروپایی‌ها برای  تعطیلات تابستانی است. یکی از ویژگی‌های این بندر تفریحی در کنار تفریحات و زیبایی‌های منحصر به فردش، رستوران‌هایی‌ست که غذاهای مدیترانه‌ای‌شان هیچ کجا لنگه ندارد؛ لارگو(Largo)، گودزیلا، گوسفند سیاه(Black Sheep) و اوله(Olea)!

از میان این رستوران‌ها، رستوران اوله وارنا، تافته‌ای جدابافته است؛ نه تنها به واسطه کیفیتش در طبخ غذاهای مدیترانه‌ای بلکه بیش‌تر به خاطر مجموعه‌ای از عناصر جذاب که یک رستوران را از دیگر همتایانش جدا می‌کند و در صدر می‌نشاند. اما این عناصر کدام‌اند و چرا ما معتقدیم که اوله در وارنا یکی از بهترین رستوران‌های مدیترانه‌ای در سرزمین سواحل طلایی است؟

رستوران اوله وارنا ؛ کیفیت درخشان در طبخ غذاهای مدیترانه‌ای

رستوران‌های وارنا، همگی به غذاهای سنتی و مدیترانه‌ای خود، شهره‌اند. رستوران اوله نیز از این شهرت بی‌بهره نیست. کافی است به منوی جذاب رستوران اوله وارنا نگاهی بیندازید تا تنوع و کیفیت کم‌یاب غذاهایش را دریابید.

استفان مک‌کی که در سال 2017 به رستوران اوله مراجعه کرده است، درباره کیفیت این غذاها می‌گوید:« غذاهاش خیلی خوب است! مواد مصرفی همه تازه‌اند و همپا با هر فصل تغییر می‌کنند. نان‌ها را خودشان همان‌جا می‌پزند و این یک امتیاز بزرگ برای اوله‌ست.»

لیزا جانسون، توریست کانادایی، اما انگشتش را بر سبک ویژه آشپزی در اوله می‌گذارد:« آن‌ها غذاهاشان را مدیترانه‌ای می‌پزند و خیلی هم خوب از پس این کار بر می‌آیند. باید از آن غذاها بخورید تا درک کنید وقتی از غذای اوله حرف می‌زنم  دقیقا از چه حرف می‌زنم! من، خودم، در سال 2018،  پنیر و اسفناج خوردم و مزه شگفت‌انگیزش پس از یک سال هنوز زیر زبانم است.»

غذای مدیترانه‌ای رستوران اوله

لارا یک هفته پیش از وارنا برگشت. او در سفر خانوادگی‌اش به نگین گردشگری بلغارستان سری هم به اوله زده و بستنی‌های دست‌سازش را امتحان کرده است. وقتی از او می‌خواهی تجربه بستنی خوردن در رستوران اوله وارنا را برایت توصیف کند، تنها به این سه کلمه پناه می‌آورد:« تازه، خوردنی و شیک. نمی‌توانم برایش تا سفر بعدی به وارنا صبر کنم!»

رستوران اوله در وارنا مشتریانش را اغلب با مزه‌های دلپذیر راهیِ خانه می‌کند اما با وجود این، گاه در جلب رضایت مشتریانش ناموفق می‌ماند. نمونه‌اش: خالد مصیب، دانشجوی رشته برق در کشور کانادا. او هیچ میانه خوبی با غذاهای رستوران اوله ندارد و آبش با آشپزی مدیترانه‌ای توی یک جو نمی‌رود. خالد می‌گوید:«سالادش به طرز مضحکی نازک بود و گوجه‌هاش هیچ طعم نداشت. در بهترین حالت متوسط بود. من که هیچ خوشم نیامد.»

رستوران اوله در سه وعده ناهار و عصرانه و شام از مشتریانی که آن‌ها را عموما گردشگران اروپایی تشکیل می‌دهند، پذیرایی می‌کند. اگر به وارنا رفتید و بوی غذاهای مدیترانه‌ای هوش از سر شما برد، مقاومت نکنید، به رستوران اوله وارنا بروید و از طعم غذاهای سنتی و دریایی‌اش بچشید. غذاهای رستوران اوله ارزش آزمون و خطا دارند.

یک گوشه دنجِ دنجِ دنج

تا به حال گشتی در فضای رستوران اوله وارنا زده‌اید و از معماری داخلی و نمای خارجی‌اش بازدید کرده‌اید؟ سر و شکل این رستوران یکی از عوامل مهم جذابیت آن است. اگر هنوز اوله را از نزدیک  سیاحت نکردید به تصاویرش در گوشه و کنار فضای مجازی نگاه کنید؛ کم‌نظیر است.

لیزا جانسون درباره معماری رستوران اوله وارنا می‌گوید:« این رستوران از معماری ایتالیایی بهره برده. به نظرم رستوران اوله واقعا دیدنی‌ست. طراحی داخلی فوق‌العاده‌ای دارد. خیلی خوب تزیین شده. واقعا حس می‌کنی توی خونه نشستی و غذا می‌خوری. »

تصاویر گواه گفته‌ لیزا جانسون درباره معماری رستوران اوله وارنا است. نیمی از نمای این رستوران را از گچ و نیمی دیگر از آن را به سنگ‌های خوش‌تراش آراسته‎‌اند. رنگ‌ نمای رستوران اوله در طیفی از رنگ‌های گرم حرکت می‌کند و آرامش و صمیمیت و نزدیکی را بر می‌انگیزد. همین استراتژی رنگی را در داخل رستوران نیز می‌توانید ببینید.

فضای رستوران اوله وارنا

فضای رستوران رمانتیک است؛ چه به واسطه نورپردازی دلفریبش و چه به واسطه صندلی‌ها و راحتی‌ها و سبدهای گل و گوشه‌های دنجش. اگر در روزهای آفتابیِ وارنا به این رستوران مراجعه می‌کنید، می‌توانید از فضای داخلی استفاده کنید و اگر یک شب تابستانی را برای صرف شام در رستوران اوله وارنا انتخاب کرده‌اید، فضای خارجی‌اش را از دست ندهید.

لارا برخلاف دیگران که شیفته فضای خارجی رستوران اوله وارنا هستند، طبقه دوم فضای داخلی را پیشنهاد می‌دهد:«بروید طبقه دوم و پشت میزهای کنار پنجره بنشینید. منظره خلیج از پشت این پنجره‌ها شگفت‌انگیز است!»

مهم نیست کجا می‌نشینید؛ در طبقه اول و یا دوم اوله یا در فضای خارجی آن. هر دو فضا چنان جاذبه‌برانگیزند که خاطره خوش یک وعده غذایی را تا مدت‌ها به یادتان می‌سپارند.

خوب کافی نیست!

استفان مک‌کی می‌گوید این رستوران در میان همه مکان‌های گردشگریِ بلغارستان در سرویس‌دهی و امکانات یک استثنا است. او که همواره از کیفیت امکانات رفاهی در کشور بلغارستان می‌نالد، معتقد است اوله می‌تواند الگویی برای دیگر رستوران‌های وارنا باشد.

«آره رستوران اوله از مرکز شهر دور است اما امکاناتی مثل پارکینگ‌های اختصاصی این مسافت را جبران می‌کند. می‌‌توانید به راحتی با اتومبیل از شهر دور شوید و در رستوران بنشینید و نگران نباشید که یک وقت بلایی بر سر اتومبیل‌تان بیاید. این یک ویژگی مهم است.»

پارکینگ اختصاصی تنها یکی از امکانات درخشان رستوران اوله وارناست؛ آن هم در بندری که سخت می‌توانید پارکینگ مناسبی برای اتومبیل‌تان پیدا کنید. سرویس‌دهی یکی دیگر از امکانات این رستوران است که البته پیرامونش نظرات ضد و نقیضی جریان دارد.

امکانات رستوران اوله وارنا

خالد مصیب می‌گوید:«گارسون‌ها خیلی کند اند. این طرز سرویس‌دهی هر کسی را عصبی می‌کند. آن‌ها سعی می‌کنند همه چیز را به شما بفروشند و این فاجعه است. اگر یک برگ دستمال کاغذی خواستید و گارسون به این خاطر از شما پولی طلب کرد، تعجب نکنید چون سرویس‌دهی افتضاح است!»

لارا اما کاملا برعکس فکر می‌کند:«من و خانواده‌ام خیلی سریع با آن‌ها ارتباط برقرار کردیم. گارسون‌ها در اوله صمیمی‌اند و همه تلاش‌شان را می‌کنند تا لحظات خوبی داشته باشید. این‌جا فقط یک مشکل بزرگ وجود دارد؛ هیچ‌کس زبان انگلیسی را به خوبی بلد نیست.»

لیزا جانسون نیز از سرویس‌دهی در رستوران اوله انتظار بیش‌تری دارد. او می‌گوید:«وقتی همه چیز تا به این اندازه خوب است، انتظار شما هم بالا می‌رود. دوست دارید حتی سرویس‌دهی هم به همان اندازه درخشان باشد اما نیست… بله، سرویس‌دهی خوب است ولی کافی نیست.»

اختلاف نظر گردشگران تور وارنا بر سر رستوران اوله، یکی از شعبات رستوران‌های زنجیره‌ای BM، تصویر ملموس‌تر و واقعی‌تری از این رستوران می‌سازد. تصویری که به هر ترتیب مجاب‌مان می‌کند در سفر به بندر وارنا، این رستوران را نیز محک بزنیم و دست‌کم از فضا و غذای دلپذیرش استفاده کنیم.

Call Now Button