ویزای کاری لهستان

ویزای کاری لهستان

اکثر کسانی که به دنبال مهاجرت و اشتغال در کشورهایی غیر از ایران هستند، سراغ کشورهایی مثل انگلیس و کانادا می روند. درست است که در این دو کشور شرایط بسیار خوبی برای زندگی مهیا شده است، اما بد نیست قبل از هر کاری درست تحقیق کنید. کشور لهستان در سال های اخیر به عنوان یکی از گزینه های خوب برای مهاجرت، مخصوصا از طریق کاری شناخته شده است.

لهستان به عنوان ششمین عضو اتحادیه اروپا، یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپایی است که از لحاظ توریستی و گردشگری هم به جایگاه خوبی رسیده است. کشور لهستان در گذشته دارای اقتصاد ضعیف و ناپایداری بود اما در طی سال های اخیر با رشد قابل توجه اقتصاد، به دومین کشور قدرتمند اروپا از لحاظ اقتصادی تبدیل شده است. برای دریافت ویزای کاری لهستان مثل هر ویزای دیگری، نیاز است که مراحل خاصی را طی کنید.

شرایط اخذ ویزای کاری لهستان

اولین قدم برای دریافت ویزای کاری لهستان داشتن یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از طرف کارفرمای لهستانی است. پس به این ترتیب بخشی از امور مربوط به ویزای کاری لهستان از طرف کارفرما در کشور لهستان انجام می شود.

اگر شرایط و مدارک شما برای اشتغال در موقعیت کاری مورد نظر، مورد تایید کافرما باشد، باید یک قرارداد کاری بین شما و کارفرما منعقد شود. متقاضی با ارائه قرارداد رسمی و قانونی می تواند ویزای کار لهستان دریافت کند. وجود قرارداد کاری امضا شده برای اخذ ویزای کاری لهستان الزامیست. اما اصلا این فرصت های شغلی موجود در لهستان را از کجا پیدا کنیم؟

ویزای کار لهستان

پیدا کردن کار در لهستان

برای پیدا کردن پیشنهادهای کاری در کشورهای خارجی، ساده ترین کار استفاده از سایت های کاریابی است. کشور لهستان هر سال لیستی از مشاغل خالی و نیروهای کاری مورد نیاز را ارائه می کند. اگر شرایطتان با این موارد همخوانی داشته باشد می توانید به سادگی برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید.

البته اگر برای تحصیل در این کشور هم اقدام کرده باشید، می توانید ویزای تحصیلیتان را به ویزای کاری تبدیل کنید و اقامتتان در این کشور را تمدید کنید.

دفترهای کاری لهستان هم می توانند گزینه های خوبی برای پیدا کردن شغل مناسبتان در لهستان باشند. شما می توانید با ارائه مدارکی مثل مدرک تحصیلی یا گواهی های آموزشی به همراه مدارک هویتی، برای کاریابی در این دفاتر ثبت نام کنید.

انواع ویزای کاری لهستان

ویزای نوع A: این ویزا برای افرادی که در شرکت ها و سازمان های لهستان مشغول کار هستند اما به طور مداوم در این کشور حضور ندارند، صادر می شود.

ویزای نوع B: کسانی که به عنوان مدیر یک شرکت در لهستان شاغل هستند، واجد شرایط دریافت ویزای نوع B هستند. ویزای نوع B، ۶ ماه تا یک سال معتبر است.

ویزای نوع C: این ویزا به کارکنان شرکت های غیرلهستانی تعلق دارد. کسانی که برای فعالیت در یک شرکت غیر لهستانی، به شعبه شرکت در کشور لهستان مراجعه می کنند باید ویزای نوع C دریافت کنند. این ویزا یک ماه اعتبار دارد.

ویزای نوع D: کسانی که در شرکت های غیرلهستانی در کشور لهستان کار می کنند و برای انجام کار در بخش های صادرات و واردات لهستان به طور موقت به این کشور سفر می کنند، باید این نوع ویزا را دریافت کنند.

ویزای نوع E: متقاضیانی که با اخذ ویزای کاری و برای انجام کار و اشتغال قصد اقامت برای بیشتر از ۳ ماه در کشور لهستان را دارند، باید این نوع ویزا را اخذ کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به لهستان | یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت 

مدارک لازم برای دریافت ویزای اقامت لهستان

کسانی که قصد دارند با ویزای کاری لهستان در این کشور بمانند، باید ویزای اقامت موقت این کشور را هم داشته باشند. در واقع تمام کسانی که قرار است بیشتر از 3 ماه در این کشور بمانند، باید ویزای اقامت موقت لهستان را داشته باشند. این ویزا می تواند بین 3 ماه تا 3 سال تمدید شود. برای دریافت این ویزا هم باید مدارک زیر را در دست داشته باشید:

 1. فرم تکمیل شده درخواست ویزای اقامت لهستان
 2. ارائه تمکن مالی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در لهستان
 3. رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای اقامت
 4. گواهی بیمه سلامت
 5. کپی مدارک مسافرتی
 6. ۴ قطعه عکس رنگی

مدارک لازم برای دریافت ویزای اقامت لهستان

آیا می توان ویزای کاری لهستان و اجازه اقامت لهستان را به صورت همزمان دریافت کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. اما برای این کار نیاز است که مدارک زیر را در اختیار داشته باشید:

 1. گواهی تمکن مالی برای اثبات تامین هزینه های زندگی، حداقل تا قبل از دریافت اولین حقوق
 2. گواهی ارزیابی بازار کار توسط کارفرمای لهستانی و آگهی منتشر شده در کشور لهستان و کشورهای اتحادیه اروپا و عدم وجود نیروی کاری برای کار مورد نظر
 3. ارائه بیمه سلامت متقاضی
 4. ارائه رسید پرداخت هزینه مجوز اقامت و هزینه تمبر مالیاتی
 5. ارائه آدرس محل سکونت و زندگی در لهستان
 6. کپی درخواست ویزای اقامت موقت
 7. ۴ قطعه عکس رنگی

مزایای کار و اقامت در لهستان

 • کسانی که در کشور لهستان کار می کنند یعنی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار هستند. به این ترتیب اگر بتوانید اقامت دائم لهستان بگیرید، بعدها می توانید در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم مشغول به کار شوید.
 • کار و زندگی در کشوری که هزینه زندگی و نرخ بیکاری کمی دارد و در مقابل درآمدهای آن بالاست.
 • درست است که لهستان گذشته ی پر فراز و نشیبی داشته اما امروزه سطح بالایی از رفاه و امنیت اجتماعی را برای مردمش فراهم کرده است.
 • اگر در این کشور به ادامه تحصیل هم می پردازید، باید بدانید که مدارک تحصیلی دانشگاه های لهستان در کشورهای اروپایی اعتبار خوبی دارد.
 • اگر شهروند لهستان شوید حق شهروندی ضمنی اتحادیه اروپا هم خواهید داشت.

بالا بودن کیفیت زندگی و استانداردهای کلی زندگی در اروپا و ثبات اقتصادی لهستان

Call Now Button