استانبول
جاذبه های گردشگری استانبول

رستوران های استانبول

رستوران های استانبول

غذاهای استانبولی
جشنواره های استانبول

جشنواره های استانبول

فستیوال های استانبول
کاخ های استانبول

کاخ های استانبول

کاخ های دیدنی استانبول
مکان های دیدنی استانبول

مکان های دیدنی استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول
مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول

بازارهای استانبول
مساجد استانبول

مساجد استانبول

مسجدهای استانبول
استانبول

 

استانبول بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا میکند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد و بندر زیبای شاخ طلایی در این شهر واقع است.
بخش قدیمی شهر مملو از معماری آسیایی، مناره ها،گنبدها، خیابان های سنگفرش شده و خانه های چوبی است که در جنوب، آب های آبی دریای مرمره خودنمایی می کنند. در شمال، در انحنای شاخ طلایی منطقه ای تفریحی به نام بِی اغلو قرار دارد.از دیگر جاذبه های گردشگری شهر می توان به تماشاخانه های هنری معاصر، موزائیک های زیبای کلیسای بیزانتین، بازار قدیمی استانبول با فرش های ترک یا کاشی های فوق العاده زیبای مسجد آبی اشاره کرد. این شهر به معنای واقعی جایی است که فرهنگ غرب و شرق به هم می رسند.
در تمام طول سال می توان به استانبول سفر کرد. در اواخر بهار یا اوایل پاییز می  توانید از روزهای آفتابی و هوای گرم لذت ببرید. اواسط تابستان، هوا بسیار گرم و شرجی است اما برای بیرون غذا خوردن در رستوران های دریایی یا نوشیدن قهوه ترک بسیار مناسب است. از اواخر آذر تا آخر اسفند، بادهای سردی از سمت دریای  سیاه می وزند و مه و گاهی برف سطح شهر را می پوشاند. اما در عوض، قیمت همه چیز ارزان تر است.
مجموع این ویژگی ها این شهر را به یکی از دیدنی ترین شهرهای جهان تبدیل کرده که همواره مسافران زیادی را به خود جذب میکند و تورهای استانبول همچنین پروازهای استانبول در تمامی ماه های سال بسیار پرتعداد می باشند.


نظر شما :
نام :
ایمیل :
ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان