تورنتو
شهر کینگستون

 
جاذبه های توریستی کانادا
کینگستون:  این شهر در انتهای شرقی دریاچه ی انتاریو قرار گرفته است و از لحاظ چشم اندازهای طبیعی یکی از منحصر به فردترین شهرهای کاناداست.دو رودخانه ی مشهور انتاریو به نام های سنت لارنس و کاتاراکی هردو از این شهر عبور میکنند و این خود زیبایی و طروات شهر شهر را دوچندان کرده است.اما ویژگی اصلی این شهر که از قضا باعث شهرت بین المللی آن نیز شده است وجود خانه های آهکی و بسیار قدیمی چند صدساله ی آن میباشد.این مجموعه از لحاظ قدمت و وجه ی تاریخی قدیمی ترین بخش کانادا محسوب میشود و به همین دلیل این شهر از لحاظ تاریخی و فرهنگی از مهمترین مناطق توریستی کانادا به شمار میرود.موقعیت ویژگی جغرافیایی این شهر و وجود منابع آبی فراوان به تدریج مهاجران زیادی را به این شهر جذب کرد. افزایش جمعیت شهر و وجود راه های ارتباطی فراوان وجهه و اعتبار کینگستون را به تدریج افزایش داد تا جایی که در سال ۱۴۸۱ کینگستون به عنوان اولین پایتخت سیاسی کانادا انتخاب گردید.هرچند بعد از چهار سال این عنوان از او گرفته شد ولی کینگستون این بار وارد دوران تازه ای از حیات خود شد.سیاستمداران به تدریج جای خود را به گردشگران و مسافران خارجی دادند و این بار کینگستون به مهمترین مقصد توریستی کانادا نبدیل شد.ورزش های آبی مفرح ٬ چشم اندازهای خارق العاده ی هزار جزیره ٬ موزه ها و جشنواره های گردشگری و هزاران جاذبه ی طبیعی و انسانی دیگر تنها گوشه ای از زیبایی های این شهر فوق العاده است.
 

 
موزه های کینگستون شهر کینگستون با داشتن بیش ار ۰۲ موزه ی متفاوت به عنوان پایتخت موزه ی کانادا شناخته میشود.از تنها اثر ثبت شده ی کانادا در یونسکو گرفته تا موزه های تخصصی ورزش و موسیقی .مهمترین موزه ی کانادا قلعه ی
ادوارد هنری میباشد.این اثر که تنها اثر ثبت شده ی کانادا در میراث جهانی یونسکو نیز میباشد مهمترین قلعه ی نظامی آمریکایی ها در زمان جنگ با بریتانیا بوده است.این قلعه به خاطر موقعیت سوق الجیشی فوق العاده ای که داشته از اهمیت بسیاری برخوردار بوده.به همین خاطر مکان اصلی طرح ریزی مبارزات استقلال طلبانه ی آمریکایی ها محسوب میشده است.هرچند این قلعه بالاخره به دست انگلیسی ها افتاد ولی از آن به عنوان مهمترین جبهه ی تقابل انگلیس با آمریکا یاد میشود.از دیگر موزه های مهم این شهر میتوان به موزه ی دریایی کینگستون اشاره کرد.این موزه که بیشتر شامل کشتی های قدیمی و قایق های بادبانی میباشد از جالترین و هیجان انگیزترین موزه های آمریکای شمالیست.این موزه درکنار اسکه ی معروف هزارجزیره قرار گرفته و از حیث زیبایی شاید بتوان آنرا خارق العاده ترین موزه ی دنیا دانست.موزه ی ارتش ٬ موزه ی هاکی ٬ موزه ی سلامت ٬ موزه ی دانشگاه ٬ موزه ی تاریخ ملی ٬ موزه ی معماری و موزه های افراد سرشناس کانادایی از دیگر موزه های مطرح این شهر میباشد.بدون شک کینگستون را میتوان مهمترین شهرتاریخی و هنری کانادا دانست.شهری که با داشتن نام ها و القاب متنوعی همچون شهر هزار جزیره به مهمترین مقصد گردشگری تورکانادا تبدیل شده است
جشنواره های کینگستون
جشنواره ی موسیقی و دوی بتهوون -۸ ژوئن – ساعت ۱۲:۰۲
 
این جشنواره را شاید بتوان مهیج ترین و جالب ترین جشنواره ی کینگستون دانست. داستان از این قرار است که اگر شما بتوانید مسیر ۴کیلیومتری مسابقه را قبل از تمام شدن سمفونی بتهوون به اتمام برسانید برنده ی این مسابقه خواهید بود.این سمفونی ۵۲ دقیقه طول خواهد کشید و درآن بهترین قطعه های بتهوون اجرا خواهد شد.این مسابقه در دو کلاس آماتور)۸ کیلومتر( و حرفه ای)۴ کیلومتر( برگزار میگردد و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.این مسابقه از میدان اتحاد کینگستون شروع خواهد شد و شرکت کنندگان میبایستی با گذشتن از پارک شهر و بلوار مکدونالد خود را به خط پایان برسانند.مدت زمان اجرای سمفونی و یا همان مدت زمان مسابقه حدود ۵۲ دقیقه است و هزینه ی شرکت در کلاس حرفه ای آن نیز حدودا ۸۲ دلار میباشد.
جشنواره ی موسیقی ٬ رقص و تئاتر اسکلتون – ۰۰ الی ۰۲ ژوئن – پارک اسکلت
این جشنواره ی مهمترین جشنواره ی هنری کینگستون میباشد و طی آن هنرمندانی از سراسر جهان به به اجرای آخرین دستاودهای هنری خود میپردازند. این جشنواره کاملا مردمی و داوطلبانه برگزار میگردد و به همین دلیل شرکت در آن کاملا رایگان میباشد.تصور کنید که در یک جشنواره ی پنج روزه ی فوق العاده شرکت داشته اید وبدون حتی یک دلار هزینه ٬ نظاره گر صدها رویداد هنری متنوع و خارق العاده بوده اید.هدف اصلی این جشنواره فراهم کردن محیطی برای کشف هنرمندان و استعدادهای هنری نوظهور میباشد و فارغ از تمام بحث های تبلیغاتی ٬ این جشنواره بهترین رویداد هنری برای هنرمندان تازه کار میباشد.این جشنواره با وجود قدمت بسیار زیاد آن همچنان جشنواره ای پویا و در حال توسعه میباشد و هر ساله بخش های هنری بیشتری به آن افزوده میشود.تفاوت عمده ی جشنواره ی امسال با جشنواره های قبلی اضافه شدن بخش کودکان به آن بود که علاوه بر جذابتر کردن محیط ٬ باعث به وجود آمدن محیطی خانوادگی و جذاب برای تمامی اعضای خانواده شده بود.جشنواره ی اسکلت بهترین فرصت برای شناسایی هنرمندان تازه کار است.اگر شما هم هنری را برای عرضه دارید این جشنواره بهترین فرصت ممکن برای جهانی شدن است. 
 
جشنواره ی ورزشی اسپرتسمن – ۱۱ ژوئن الی ۱۱ ژوئن – هزار جزیره اگر  به دنبال ماجراجویی٬ شکار ٬ کوهنوردی ٬ ماهی گیری ٬ ورزشهای آبی و خلاصه هر تفریح مفرح دیگری هستید این جشنواره بهترین رویداد ممکن برای شماست.این جشنواره جدای از تفریحات منحصر به فردی که دارد
بهترین دوره ی آموزشی برای علاقه مندان به ورزش های آبی است.از شنا و قایقسواری و ماهی گیری گرفته تا غواصی و جت اسکی و شیرجه.مطمعنا در هیج جای دیگری نمیتوانید این همه رویداد ورزشی خاص را تجربه کنید.ویژگی بسیار مهم دیگر این جشنواره که تقریبا تمام دیگر بخش ها را تحت تاثیر خود قرار داده مکان فوق العاده زیبای آن است.مکانی که این جشنواره در آن برگزار میگردد شامل یک سلسله از صدها جزایر مختلف است که در اصطلاح به آن هزارجزیره میگویند.هزارجزیره ای که میتوان آنرا مهمترین و البته زیباترین جاذبه ی توریستی کانادا دانست. این مکان واقعا زیبا و فوق العاده تقریبا شناخته شده ترین جاذبه ی توریستی کانادا و حتی قاره ی آمریکاست و حتی به اذعان بعضی جهانگردان ٬ هزارجزیره  رویایی ترین و منحصربه فردترین جاذبه ی توریستی دنیاست.با شرکت در این جشنواره به نوعی بایک تیر دو نشان خواهید زد.هم از طبیعت فوق العاده زیبای آن بهره مند خواهید شد و هم در مسابقات و رویدادهای ورزشی آن شرکت خواهید کرد.هزینه ی شرکت در این جشنواره حدود تنها بیست دلار بوده و برای کودکان زیر ۱۰ سال نیز رایگان میباشد.
 

برج CN Tower تورنتو


 مسیر پیاده روی برج CN یکی ازجاذبه های گردشگری کانادا:
برج ملی کانادا یا همان Canadian National tower که به آن برج CN گفته می‌شود، یکی از بلندترین سازه‌های آزاد جهان است.
این برج که  553.33 متر ارتفاع دارد دارد در 12 سپتامبر سال 2007 عنوان بلندترین سازه جهان را که 31 سال از آن خود کرده بود به برج دوبی که هنوز در حال ساخت بود داد. برج  سی ان یکی از سمبل‌های کشور کانادا است.
تاریخچه ساخت:
ایده اولیه ساخت این برج به اواخر دهه 1960 باز می‌گردد که امواج رادیو تلویزیونی در تورنتو دچار مشکل شدند، به گونه‌ای که در صفحه تلویزیون تصویر دو کانال در آن واحد مشاهده می‌شد.
بالاخره پس از رایزنی های فراوان راه آهن ملی کانادا مسئول ساخت برجی شد که از همه ساختمان‌های تورنتو بلندتر باشد.
عملیات عمرانی:
عملیات ساختمانی برج سی ان در سال 1973 آغاز شد. برای بخش پی این بنا، چند سوراخ بسیار بزرگ در کنار ساحل اونتاریو کنده و حدود 62 هزار تن خاکبرداری شد.
سپس این سوراخ ها توسط بتن و فولاد پر شد تا پایه سازه، مطمئن ترین در نوع خود باشد. چهار ماه طول کشید تا این پی کاملاً ساخته شود. این برج 553.33 متری بالاخره در اکتبر 1976 رسما پس از 40 ماه عملیات عمرانی افتتاح شد و نام خود را در کتاب گینس ثبت کرد.
1527 نفر روی این سازه 130 هزار تنی کار کرده‌اند و مبلغی نزدیک به 260 میلیون دلار برای آن هزینه شده است. در این سازه عظیم 6 آسانسور تعبیه شده است که سرعت هر کدام از آنها 6 متر بر ثانیه است. هر ساله حدود دو میلیون نفر از این برج بلند بازدید می کنند و از این محل درآمد خوبی نصیب شهر تورنتو می شود.
در سال 1994 کف پایین ترین طبقه رأس سازه با شیشه عوض شد تا مردم بتوانند از فاصله 500 متری زیر پای خود را ببینند. رستوران گردان بالای برج هم 400 نفر گنجایش دارد و هر 72 دقیقه یک بار به دور خود می چرخد. این برج یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کانادا به شمار می رود.
  یکی از مهیج ترین امکانت این برج ، پیاده روی بر لبه ی طبقه ی 116 آن است. بازدید کنندگان پس از پوشیدن انواع وسایل ایمنی میتوانند حدود 20 تا 30 دقیقه در این پیاده رو در ارتفاع 360 متری بایستند. هزینه بازدید از مسیر پیاده روی برج CN حدود 175 دلار آمریکا است.


                          

 
 گردش در کلیفتن هیل
تنها چندصدمتر دورتر از آبشارهای نیاگارا ٬ خیابانیست که از آن به عنوان  مهیج ترین ٬ مشهورترین و دوست داشتنی ترین خیابان شهر یاد میکنند.این خیابان زیبا و توریستی با انبوهی از رستورانها ٬ مراکز خرید ٬ کازینوها و مراکز بازی و سرگرمی ٬ بزرگترین مرکز تفریحی نیاگاراست.نزدیکی به هتلهای اصلی شهر و طیف وسیع موزه ها و مراکز فرهنگی از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد این منطقست. از آنجا که روز دوم از تور کانادا تماما به گشت و گزار در نیاگارا و کلیفتن هیل اختصاص داداه شده ٬ در اینجا به معرفی برجسته ترین جاذبه های کلیقتن هیل از نگاه گردشگران میپردازیم:  

بزرگترین پارک آبی آمریکای شمالی
این پارک آبی با بهره گیری از چشمه های آب گرم یکی از بهترین و زیباترین پارک آبی های جهان است.۶۱ بازی و سرگرمی متنوع ٬ استخر بزرگ با موجهای مصنوعی ٬ حمام آفتاب و فاصله ی ۲ دقیقه ای تا آبشار نیاگارا ٬ این مجموعه ی آبی را به توریستی ترین و محبوبترین
پارک آبی آمریکای شمالی تبدیل کرده است.
ساعات بازدید: تمامی روزهای هفته از ساعت ۶۱ الی ۲۶  دوشنبه ها و سه شنبه ها تعطیل است
 هزینه ی ورودی : ۵۹/۴۴ دلار کانادا - بچه های زیر ۲ سال رایگان
کارخانه ی وحشت : کارخانه ی وحشت با سی سال فعالیت در زمینه ی ایجاد ترس و وحشت ٬ ترسناکترین و وحشتناک ترین مجموعه ی ایجاد ترس در دنیاست.کافیست تنها یکبار آنرا امتحان کرده تا شما نیز جزو ۶۰۰۱۱۱ نفری باشید که ترسناکترین حادثه ی زندگیشان را تجربه کرده اند.به گمان بسیاری از نویسندگان و روزنامه نگاران دنیا از نیویورک تایمز و هافینگتون پست گرفته تا هزاران سایت و برنامه ی مستند دیگر ٬ کارخانه ی وحشت نیاگارا بهترین و مهیج ترین انتخاب ممکن برای ترسهای هیجانیست.
ساعات بازدید : ۶۶ صبح الی ۶۶ شب
  قیمت بلیط : افراد بزرگسال  : ۶۰ دلار  
کودکان و افراد زیر ۶۲ سال  : ۶۶ دلار
کلیفون

خیابان کلیفتون هیل یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین خیابان های شهر آنتاریو کانادا است. در این خیابان فروشگاه، موزه وکس، خانه شکار، تالار ویدئویی، رستوران، هتل، خانه اشباح، زمین مینیاتوری گلف و ... وجود دارد. این خیابان می تواند برای هر سن و سالی جذاب باشد. اگر قصد داشتید با تور کانادا به نیاگارا سفر کنید، خیابان کلیفتون هیل در نزدیکی آبشار نیاگارا قرار دارد.
موزه رکوردهای گینس نیز در این خیابان است. سینمای چهار بعدی این خیابان یکی از هیجان انگیزترین بخش های آن بحساب می آید که مشتریان پرو پاقرصی دارد. موزه موم به کارهای مومی لوئس توساد اختصاص یافته است. موزه مویلند ستارگان نیز پذیرای هنرمندان ، خوانندگان و افرادسرشناس محبوب سراسر جهان در قالب مومی آنها است. موزه موم افسانه های راک نیز به ستارگان موسیقی راک قرن بیست و بیست و یک اختصاص دارد.
پنج خانه اشباح در این خیابان وجود دارد. حتما از خانه اشباح فرانکشتاین و قلعه اشباح دراکولا دیدن نمایید. کهکشان گلف، زمین مینیاتوری گلفی است که در یک زمین سرپوشیده درست شده است. پارک دایناسورها را نیز از دست ندهید. در این پارک انواع دایناسورها و حیات وحش ماقبل تاریخی را خواهید دید.
در این خیابان رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد. از بسیاری از جاذبه های دیدنی نیز، سوغاتی های یادگاری ساخته شده و می توانید با قیمتی ارزان آنها را تهیه کنید.
از جالب توجه ترین دیدنی های این منطقه می توان به خانه ی وارونه اشاره کرد این معماری هیجان انگیز که خانه ای را کاملا برعکس نشان میدهد احساسی متفاوت و به یاد ماندنی در بیننده ایجاد میکند. این نوع ساختمان های غیرمعمول بعدهاا در کشورهای دیگر هم ساخته شد که یکی از دلایل آن جذابیت بسار زیادشان برای توریست ها بود ولی باید اشاره کرد که خانه ی خیابان کلیفتون از  اولین نمونه های آن است.
 
 
شهربازی کلیفتون هیل:
بزرگترین چرخ و فلک شهر با ارتفاع ۹۰ متر ٬ شهر دایناسورها ٬ گلف بازی در محیطی اسرار آمیز و جادویی ٬ شهربازی دیجیتال و فست فود بوستون از مهمترین ویژگی های این شهربازی بسیار بزرگ است.محیطی خانوادگی با سرگرمی های بسیار برای بزرگسالان و بچه ها در کنار تخفیف های ویژه و استثنایی برای تورها فرصتی استثنایی برای گرشگران و توریست های کشورمان است تا در کنار لذت بردن از جاذبه های طبیعی تور کانادا از گردشی مفرح و به صرفه برخوردار شوند.نزدیکی شهربازی به مجموعه ی آبشارهای نیاگارا و چشم انداز زیبای محیط اطاف آن از ویژگی های بارز این مجموعه است.
ساعات بازدید:  
 روزهای اداری  ۶۰ الی ۲۲  روزهای تعطیل ۶۱ صبح الی ۲ شب  پک جامع شهر بازی : ۲۹ دلار بزرگسالان  
۲۹/۶۵ دلار کودکان  

فروشگاه ها و مراکز خرید:
 The Pen Centre
اولین ٬ قدیمی ترین و بزرگترین مرکز خرید کلیفتون هیل با رنج گسترده ای از کالاها و خدمات در راستای جذب بیشتر تورهای جهانگردی تسهیلات ویژه ای برای توریست ها درنظر گرفته است.کافیست تنها عضو کلوپ هواداران این مرکز خرید شده و به صورت ماهانه کارت هدیه ی $ 25
دریافت کنید و همچنین این امکان برای شما فراهم می آید تا از آخرین خبرها ٬ جشنواره های خرید ورویدادهای مرتبط با آن اطلاع یابید.تنها کافیست به سایت  رفته و فرم مربوطه را تکمیل کرده و برنده ی یک کارت خرید ۲۹ دلاری شوید.محصولات این فروشگاه اکثرا از مارک های معتبر اروپایی و آمریکایی بوده و شما با یک بار خرید از این فروشگاه خاطره ای به یادماندنی از تور کانادا خواهید داشت.این مرکز خرید همچنین تسهیلات ویژه ای تا سقف  $2000 برای دانشجویان مقیم کانادا در نظر گرفته است.برای آگاهی از تخفیفات ویژه و دیگر امتیازات کافیست تنها با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.                                                                      
  https://thepencentre.com/pages/thepencentre-subscribe-to-recieve-news
 


ساعات کار فروشگاه :روزهای کاری۶۱ صبح الی ۵ شب
روزهای شنبه و یکشنبه ۶۱ صبح الی ۱ عصر

Canada Trading Company

اگر به دنبال سوغاتی های عالی ٬ متناسب و باقیمتهای مقرون به صرفه هستید این فروشگاه بهترین انتخاب ممکن خواهد بود.تنوع بالای محصولات ارائه شده از صنایع دستی بومیان کانادا گرفته تا تیشرت ها و لباس های کانادایی ٬ همه چیز را برای یک خرید مطمعن و خاطره انگیز فراهم آورده. اگر به دنبال هدیه ای ارزنده ٬ کالایی خاص و یا اقلام زینتی ویژه ای هستید این فروشگاه این امکان را برای شما فراهم آورده تا در محیطی گرم و دوستانه به خرید بپردازید.حتما شما هم چیزهایی درباره ی خدایان و افسانه های قدیم سرخپوستان آمریکایی شنیده اید.مجسمه های ارواح مقدس ٬ مهره های شانس ٬ماسک های سرخپوستی و خلاصه هر آنچه را که مربوط به بومیان آمریکاست را میتوانید در این مرکز خرید پیدا کنید.
ساعات کاری : تمامی روزهای هفته و در تمامی ساعات روز
Fudge Factory
بزرگترین فروشگاه شیرینی و شکلات فروشی در سراسر انتاریو با معروف ترین برندهای شیرینی و شکلات از سراسر جهان را تنها میتوان در کلیفتن هیل پیدا کرد..تنوع بالای شکلاتهای عرضه شده٬ هر نوع طبع و سلیقه ای را به وسوسه خواهد انداخت.انواع آبنباتها و شکلات های میوه ای و کاکائویی ٬ پاستیل های متنوع و با اشکال مختلف ٬ شکلاتهای فندقی و با مغز آجیل٬ شکلاتهای با درصد کاکائوی بالا ٬ شکلاتهای کره ای ٬ شخصیتهای شکلاتی ٬ حیوانات و حشره های شکلاتی و خلاصه هرچه را که بتوان تصور کرد.ضمنا با هر سه قلم کالای خریداری شده در این فروشگاه  یک قلم کالای رایگان دریافت خواهید کرد.تمامی شکلاتها دارای زمان ماندگاری دو هفته ای در دمای اتاق و بیشتراز آنرا در یخچال دارند.بنابرای نگرانی ای از جهت آب شدن شکلاتها نداشته باشید.ما هر آنچه را که شما از توری فوق العاده و باکیفیت انتظار دارید در قالب تور کانادا برای شما فراهم آورده ایم.ما با رصد اتفاقات و رویدادهای روزانه حوزه ی گردشگری عمیقترین شناخت ممکن نسبت به هر تورخارجی را برای شما فراهم می آوریم.
 
ساعات کاری : تمامی روزهای سال از ساعت ۵ صبح الی ۶ شب
 

موزه سلطنتی انتاریو

موزه سلطنتی انتاریو- تورنتو ، کانادا

این موزه جدید و مبتکرانه با ایجاد یک جاذبه بزرگ توریستی توانسته است عنوان نگین شهر تورنتو  را به خود اختصاص بدهد . مساحت این پروژه 100 هزار فوت مربع می باشد .
نمای زیبای این پروژه باعث افزودن بر پویایی شهر تورنتو شده است .شرکت اس دی ال در حال حاضر مجری اجرای این پروژه می باشد .
این موزه بر روی یک کاخ سلطنتی تغییر کاربری داده شده است .
علاوه بر به انجام نوسازی ساختمان های موجود در موزه سلطنتی انتاریو (ROM)، استودیو دانیل Libeskind، در سرمایه گذاری مشترک با معماران B + H، یک جناح جدید برای موزه، مایکل لی چانه کریستال را ایجاد کرده است. تقریبا نیمی از این ساختمان به فضای گالری، اختصاص داده شده، در حالی که طبقه همکف با ویژگی های ورودی بزرگ جدید و لابی و به  یک فروشگاه خرده فروشی قابل دسترسی به طور مستقیم از خیابان تبدیل شده است. همچنین این بنا شامل سه رستوران جدید می باشد.
این پروژه امروزه به نام لی مایکل چانه  کریستال معروف می باشد .علت اینکه نام موزه را لی مایکل چانه کریستال گذاشتند این بود که  از یک ساختمان 5 طبقه که   یادآور بلور های سلطنتی می باشد تشکیل شده است . تقاطع این کریستال ها هریک به گالری هایی جدید اختصاص داده شده است .در اصل یک دهلیز بزرگ در حال افزایش از پایین ترین سطح زمین  به طبقه چهارم، که  حاوی تعدادی از پل ها در سطوح مختلف می باشد راه دارد که نماد روح  کاخ  است  کریستال طبقه  چهارم، معروف به پل  عجایب است.
بخش اعظم این موزه وسیع،  به فرهنگ و تاریخ طبیعی اختصاص دارد و این موزه پنجمین موزه ی بزرگ آمریکای شمالی است . در این موزه بیش از شش میلیون اثر هنری و طبیعی در چهل گالری نگهداری می شود . موزه ی سلطنتی انتاریو ، بزرگترین موزه در کانادا است و مجموغه های نفیس آن ، مانند اسکلت دایناسورها ، آثاری از شرق نزدیک ، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی ، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری کانادا ، بسیار دیدنی هستند.
این موزه دارای آثار بسیاری نیز از ایران است. بیشترین بخش آثار ایرانی در موزه سلطنتی انتاریو به سفال اختصاص دارد. این آثار سفالین اغلب در کاشان و کرمان شکل گرفته‌اند و توجه پژوهشگران سفال را هم به خود جلب کرده‌اند. در سال ٢٠١٣ کتاب نفیسی نیز درباره این آثار توسط انتشارات بریل در هلند با همکاری موزه سلطنتی اونتاریو به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است.
  


تورکانادا - جاذبه های گردشگری

تور کانادا - کوه های راکی :

صادقانه بگویم جایی زیباتر ٬ بکرتر و مقرون به صرفه تر از کوه های راکی در کشور کانادا وجود ندارد.کوه های راکی با مناظر خیره کننده از دریاچه ها ٬ یخچال های طبیعی و دشتهای منحصر به فردش شهرتی جهانی دارد.فرصت گشت و گزار بی پایان از طریق یکی از زیباترین مناطق کانادا ٬ شانس زیادی را برای دیدن حیات وحش آن به وجود می آورد.کوه های پوشیده از برف ٬ آبشارها و دریاچه های زمردین در کنار شهرهای عجیب و جالب بنف و جاسپر را تنها در تور کانادا میتوانید تجربه کنید.
 
تور کانادا کوه های راکی
 

تور کانادا - ویسلر:

جایی که حاصل برخوردی عمیق بین روح ماجراجویی و عجایب پایان ناپذیر است.مکانی تحسین برانگیز برای ورزشکاران ٬ کوه نوردان و انسانهای خاص.چیزی که پیست اسکی ویسلر را در سطح جهانی متمایز و منحصر به فرد میسازد یخچالهای چند هزار ساله ی آن در کنار جنب و جوش و روح زنده ی مردمان آن است.ویسلر در کوه های ساحلی بریتیش کلمبیا و در امتداد دریای خوش منظره و زیبای آن قرار گرفته جایی که تنها ۲ ساعت با فرودگاه بین المللی ونکوور فاصله دارد.اما این تمام ماجرا نیست٬گسترده ترین پیست اسکی دنیا درکنار بزرگترین و پرسرعت ترین تله کابین دنیا و طولانی ترین فصل اسکی ٬ ویسلر را به بهترین جاذبه ی زمستانه ی تور کانادا تبدیل کرده است.
 
تور کانادا ویسلر
 

تور کانادا - ویکتوریا :

مرکز بریتیش کلمبیا و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست.شهرت این شهر بیشتر به دلیل هتل ملکه ٬ ساختمان پارلمان و باغهای بسیار زیبای آن میباشد.یکی از خصوصیات برجسته ی این شهر نزدیکی آن به ونکووراست.این شهرستان پر رونق با میراث معماری و سنتهای دیرینه خود به نوعی پایتخت تاریخی و فرهنگی بوده و با اقیانوسی در آستانه و بیابانی در حیات خلوت خود ٬محلی مناسب برای علاقه مندان به فضاهای نامحدود میباشد.به علاوه طیف وسیعی از مغازه های منحصر به فرد ٬ کافه ها ٬ رستورانها و مسیرهای دوچرخه سواری٬ ویکتوریا را به نقطعه ی عطف تور کانادا تبدیل کرده است.
تور کانادا ویکتوریا
 

تور کانادا - موج سواری در توفینو:

سواحل غربی ونکوور جایی است که شما میتوانید مهیج ترین ورزش آبی جهان را تجربه کنید.به باور اغلب متخصصان و موج سواران ٬ توفینو بهترین و محبوبترین مکان برای افرادیست که قصد یادگیری این ورزش آبی مفرح را دارند.آموزش ها بسته به شرایط و نحوه ی اقامت شما گستره ی وسیعی دارد.ویژگی منحصر به فرد این آموزشها این است که مدرسها همگی خانم هستند و کلاس های در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار میگردد.از بابت قیمتها نیز هیچ نگران نباشید.طیف مدارس موج سواری و اجاره ی لباسها و تخته ی موج سواری بسیار گسترده بوده و ما بسته به سلیقه و محدودیت های شما بهترین دوره ها را رصد و به شما معرفی خواهیم کرد.کافیست با ما تماس گرفته تا بهترین تور کانادا را برای شما برنامه ریزی کنیم.
 
تور کانادا موج سواری در توفینو
 

تور کانادا - جشنواره ی آب انگور نیاگارا- ۱۰ الی ۲۵ سپتامبر – سنت کاترین - نیاگارا

مجموعه آیشارهای نیاگارا تنها شگفتی کانادا نیست.شگفتی دیگری به اسم نیاگارا اما این بار از جنس خوراکی ها و نوشیدنی های خوشمزه.جشنواره ی آب انگور نیاگارا با بیش از ۱۰۰ رویداد هیجان انگیز از برجسته ترین جاذبه های تور کاناداست.این رویداد هر ساله در یکی از زیباترین و قدیمی ترین پارک های منطقه ی نیاگارا برگزار میگردد و طی این دو هفته به مناسبت برداشت انگور٬ ویترین تمام مغازه های شهرو رستورانها و کافه ها به آب انگور اختصاص میابد.بخش مسابقه و رقابت سرآشپزهای حرفه ای و آماتور از نقاط جذاب این جشنواره میباشد.ما شما را به یکی از هیجان انگیز ترین و معتبرترین جشنواره های آب انگور دنیا دعوت میکینم.جایی که میتوانید هزاران نوع آب انگور را چشیده و در محیطی صمیمی و دلنشین نظرات خود را به با دیگران در میان گزارید.
 
تور کانادا آب انگور نیاگارا


تور کانادا - گردش در کلیفتن هیل

تنها چندصدمتر دورتر از آبشارهای نیاگارا ٬ خیابانیست که از آن به عنوان  مهیج ترین ٬ مشهورترین و دوست داشتنی ترین خیابان شهر یاد میکنند.این خیابان زیبا و توریستی با انبوهی از رستورانها ٬ مراکز خرید ٬ کازینوها و مراکز بازی و سرگرمی ٬ بزرگترین مرکز تفریحی نیاگاراست.نزدیکی به هتلهای اصلی شهر و طیف وسیع موزه ها و مراکز فرهنگی از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد این منطقست. از آنجا که روز دوم از تور کانادا تماما به گشت و گزار در نیاگارا و کلیفتن هیل اختصاص داداه شده ٬ در اینجا به معرفی برجسته ترین جاذبه های کلیقتن هیل از نگاه گردشگران میپردازیم :

بزرگترین پارک آبی آمریکای شمالی :

این پارک آبی با بهره گیری از چشمه های آب گرم یکی از بهترین و زیباترین پارک آبی های جهان است.۱۶ بازی و سرگرمی متنوع ٬ استخر بزرگ با موجهای مصنوعی ٬ حمام آفتاب و فاصله ی ۲ دقیقه ای تا آبشار نیاگارا ٬ این مجموعه ی آبی را به توریستی ترین و محبوبترین پارک آبی آمریکای شمالی تبدیل کرده است.
ساعات بازدید: تمامی روزهای هفته از ساعت ۱۰ الی ۲۱ ( دوشنبه ها و سه شنبه ها تعطیل است)
هزینه ی ورودی : ۹۵/۴۴ دلار کانادا ( بچه های زیر ۲ سال رایگان ) 


کارخانه ی وحشت : 

کارخانه ی وحشت با سی سال فعالیت در زمینه ی ایجاد ترس و وحشت ٬ ترسناکترین و وحشتناک ترین مجموعه ی ایجاد ترس در دنیاست.کافیست تنها یکبار آنرا امتحان کرده تا شما نیز جزو ۱۳۷۰۰۰ نفری باشید که ترسناکترین حادثه ی زندگیشان را تجربه کرده اند.به گمان بسیاری از نویسندگان و روزنامه نگاران دنیا از نیویورک تایمز و هافینگتون پست گرفته تا هزاران سایت و برنامه ی مستند دیگر ٬ کارخانه ی وحشت نیاگارا بهترین و مهیج ترین انتخاب ممکن برای ترسهای هیجانیست.
ساعات بازدید : ۱۱ صبح الی ۱۱ شب

قیمت بلیط : افراد بزرگسال :  ۱۳ دلار 
کودکان و افراد زیر ۱۲ سال :  ۱۱ دلار

شهربازی کلیفتون هیل:

بزرگترین چرخ و فلک شهر با ارتفاع ۵۳ متر ٬ شهر دایناسورها ٬ گلف بازی در محیطی اسرار آمیز و جادویی ٬ شهربازی دیجیتال و فست فود بوستون از مهمترین ویژگی های این شهربازی بسیار بزرگ است.محیطی خانوادگی با سرگرمی های بسیار برای بزرگسالان و بچه ها در کنار تخفیف های ویژه و استثنایی برای تورها فرصتی استثنایی برای گرشگران و توریست های کشورمان است تا در کنار لذت بردن از جاذبه های طبیعی تور کانادا از گردشی مفرح و به صرفه برخوردار شوند.نزدیکی شهربازی به مجوعه ی آبشارهای نیاگارا و چشم انداز زیبای محیط اطاف آن از ویژگی های بارز این مجموعه است.
ساعات بازدید :
 روزهای اداری  ۱۳ الی ۲۲ 
روزهای تعطیل ۱۰ صبح الی ۲ شب
 پک جامع شهر بازی : ۲۵ دلار بزرگسالان 
۲۵/۱۹ دلار کودکان 
نظر شما :
نام :
ایمیل :
ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان