تور باتومی
پکیج تور باتومی

تور باتومی هتل اسکای تاور

تور باتومی هتل اسکای تاور

Sky Tower Hotel
تور باتومی هتل شرایتون باتومی

تور باتومی هتل شرایتون باتومی

Sheraton Batumi Hotel
تور باکو هتل پیازا بوتیک

تور باکو هتل پیازا بوتیک

Piazza Boutique Hotel
تور باتومی هتل اینتوریست پالاس

تور باتومی هتل اینتوریست پالاس

Intourist Palace Hotel
تور باتومی هتل یوفوریا باتومی

تور باتومی هتل یوفوریا باتومی

Euphoria Batumi Hotel
تور باتومی هتل کولوسئوم مارینا

تور باتومی هتل کولوسئوم مارینا

Colosseum Marina Hotel
تور باتومی
در جنوب غربی کشور گرجستان، شهری بندری واقع شده‌است که در سال‌های اخیر یکی از مهم‌ترین مقاصد تورهای گرجستان بوده است. تور باتومی برای گردشگران حرفه‌ای داخلی و خارجی به اندازه‌ای محبوب شده است که همه ساله میلیون‌ها نفر گردشگر از سراسر جهان به این بندر زیبای گرجستان سفر می‌کنند. این تور به سبب جاذبه‌های بسیار خارق‌العاده‌ای و حیرت‌آوری که در اختیار گردشگران می‌گذارد، در تورهای آسیایی شهرت ویژه‌ای دارد، اما ایرانیان تنها چند سال است که با این تور آشنا شده‌اند و هنوز هم بسیاری از گردشگران و خانواده‌های سفردوست، تور باتومی را تجربه نکرده‌اند!
تور باتومی
 

آب و هوای باتومی

باتومی مرطوب‌ترین شهر کشور گرجستان است و آب و هوای نسبتاً خنکی دارد. این آب و هوای خنک در تابستان، تورهای باتومی را بسیار پررونق می‌کنند. همچنین بندر باتومی، بندری پرباران است و در تمام فصول سال جریان‌های هوایی دریای سیاه در این منطقه فعال هستند و همین بارندگی‌ها سبب تصفیه هوای باتومی و درخشش هرچه بیشتر درختان و ساختمان‌های این شهر می‌شود.
 

هتل های باتومی

به علت اهمیت ویژه تور باتومی در میان مردم گرجستان و جهان، سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای ساخت و تجهیز مراکز اقامتی این شهر صورت گرفته است؛ هتل‌های باتومی تنوع بسیار بالایی در امکانات و هزینه‌ها دارند و هیچ‌گونه نگرانی بابت اقامت در باتومی وجود ندارد. به واسطه ویژگی‌های طبیعی باتومی، این هتل‌ها چشم‌اندازهایی بسیار جذاب از ساحل باتومی را به مهمان‌های‌شان هدیه می‌کنند و بنا به سلیقه گردشگران و بودجه‌ای که برای سفرشان در نظر می‌گیرند، می‌توان بهترین هتل‌ها را انتخاب کرد.
 

جاذبه های طبیعی باتومی

باتومی هم مانند تفلیس، شهری پر از بناهای تاریخی استثنایی است و گردشگران را با طراحی شهری حیرت‌آورش مسحور می‌کند. ساختمان‌هایی که گاه 300 سال از عمرشان می‌گذرد و هنوز در حال استفاده هستند، بوی اصالت و تمدن را در فضای شهر پخش می‌کنند. پارک‌ها و فضاهای سبز شهری، آن‌قدر زیاد هستند که یکی از تفریحات مهم گردشگران تور باتومی پیاده‌روی در شهر و بلوار ساحلی آن است. ساحل باتومی سنگی‌ست و در تمام نوار ساحلی، امکاناتی برای استراحت و وقت‌گذرانی وجود دارد. از این‌ها گذشته، در اطراف شهر باتومی به واسطه ازدیاد آب و باران، طبیعتی چشم‌‍نواز وجود دارد که می‌تواند محل بسیار خوبی برای پیک‌نیک‌های چند ساعته و گشت و گذار با دوستان باشد. جنگل‌ها، تپه‌ها ، کوه‌ها و رودخانه‌های فراوانی در این طبیعت یافت می‌شود که از این حیث می‌توان مناظر باتومی را شبیه به مناظر شهرهای شمالی ایران دانست. معابد، مساجد، کاخ‌ها و ساختمان‌های تاریخی دیگری، به وفور در شهر و اطراف آن وجود دارند که با توجه به تاریخ پرالتهاب گرجستان، انواع سبک‌های معماری در آن‌ها قابل‌رؤیت هستند. 
 

جاذبه های تفریحی باتومی

تفریحات تور باتومی هم به شدت زیادند و گردشگران بارها به این نکته اذعان کرده‌اند که انتظار تجربه آن همه تفریح را در این تور نداشته‌اند. پارک دلفین‌ها، تله‌کابین‌های ساحلی و شهری، آکواریوم بزرگ، پارک‌های آبی فراوان و تفریحات دریایی و ساحلی، باتومی را به تفریحی‌ترین شهر گرجستان تبدیل کرده‌اند. گذشته از این‌ها، باتومی شاید بیشتر مناسب علاقمندان به هنر باشد؛ چرا که این تور خود به خود به یک تفریح بزرگ برای هنردوستان تبدیل خواهد شد! موزه‌ هنر باتومی از بهترین موزه‌های هنر در آسیاست و علاقه مردم و مسئولین گرجستان به هنر، سبب شده است که حتی برای تزئینات شهری هم، انواع مکاتب هنری را تست کنند!
 

غذا در تور باتومی

غذاهای باتومی هم مانند سایر شهرهای گرجستان، تنوعی بسیار مطلوب دارند و می‌توان گفت که رنگ و بوی آشپزی ایرانی هم در آن‌ها به چشم می‌آید. البته آشپزی شرق آسیا هم تأثیرات زیادی بر غذاهای گرجستان گذاشته است. البته نکته اصلی در مورد غذاهای باتومی، تأثیر دریا و آبزیان بر آن‌هاست و به گردشگران تور باتومی توصیه می‌شود که حتماً غذاهای دریایی را در این شهر امتحان کنند؛ چرا که مطمئناً از سبک آشپزی دریایی گرجستانی‌ها خوششان خواهد آمد! رستوران‌های متنوعی با منوهای مختلف جهانی، گردشگران را در یافتن مزه‌های موردعلاقه‌شان یاری می‌کنند و از حق نگذریم که رستوران‌های درون هتلی هم با قدرت زیادی پاسخ‌گوی مهمان‌های تور باتومی هستند.
 

مراکز خرید باتومی

در مرکز شهر و در اکثر خیابان‌های باتومی مراکز خرید بزرگی خودنمایی می‌کنند که خانواده‌ها و گردشگران را در تجربه یک خرید راحت یاری می‌کنند! از حق که نگذریم، قیمت‌ها هم به واسطه بندری بودن باتومی و حمل و نقل و دسترسی دریایی به اروپا، بسیار ارزان هستند و معمولاً اکثر گردشگران، از این شهر دست پر بر می‌گردند. در کنار این مراکز خرید مدرن و بزرگ، بازارهای سنتی باتومی هم محل مناسبی برای وقت‌گذرانی و خرید صنایع دستی و ادویه‌ها و غذاهای سنتی گرجستان هستند.
نظر شما :
نام :
ایمیل :
ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان