تور ارمنستان
تور ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچک ولی سرشار از شگفتیست.شاید غیرقابل انتظارترین وجه تور ارمنستان تعداد بسیار زیاد فستیوال ها و جشنواره هایی است که هر ساله در این کشور در قالب تور ارمنستان برگزار میگردد.اشتیاق وصف نشدنی ارمنیان به تئاتر سبب شده که ایروان اکتبر هر سال پذیرای یکی از بزرگترین رویدادهای تئاتری دنیا شود.در حالی که برای علاقه مندان به ورزش و مخصوصا ورزش های آبی نیزفرصت بسیار خوبی در طی تور ارمنستان مهیا شده تا توانایی خود را محک بزنند زیرا دریاچه ی سوان ٬ جولای هرسال پذیرای یکی از بزرگترین فستیوال های ورزشی ارمنستان میباشد و ایروان نیز به عنوان پایتخت و محبوبترین شهر ارامنه با قدمتی سه هزار ساله پذیرای بیشترین تعداد جشنواره ها و اعیاد باستانی است.در ادامه میتوانید با مهم ترین اعیاد و رویدادها در این منطقه در طول تور ارمنستان به ترتیب اهمیت آشنا شوید.
همچنین میتوانید با سایر تورهای ویژه ما از جمله تور چین ، تور دبی ، تور کانادا ، تور مالزی و ... آشنا شوید.
 

تور 3 شب و 4 روز

خدمات : ترانسفر فرودگاهی، هر اتاق یک سیم کارت ایروان، راهنمای فارسی زبان.
نرخ کودک زیر 6سال بدون تخت 730.000 تومان و کمیسیون کودک با تخت نصف بزرگسال می باشدو نوزاد 115.000 تومان می باشد
این نرخ بر اساس پایین ترین کلاس نرخی پرواز می باشد.
برای دریافت پکیج اینجا کلیک فرمایید.

پکیج تور ارمنستان


 

دو تخته هتل
1,165,000 تور ارمنستان - هتل سیلاچی
1,200,000  تور ارمنستان - هتل هرازدان
1,340,000 تور ارمنستان - هتل آرارات
1,385,000 تور ارمنستان - هتل متروپل
1,360,000 تور ارمنستان - هتل امپریال پالاس
1,375,000 تور ارمنستان - هتل آنی پلازا
1,585,000 تور ارمنستان - هتل ریپاپلیکا
1,315,000 تور ارمنستان - هتل فروم
1,405,000 تور ارمنستان - هتل کانگرس
1,480,000 تور ارمنستان - هتل پاریس
1,585,000 تور ارمنستان - هتل هیلتون
1,810,000 تور ارمنستان - هتل نشنال
1,775,000 تور ارمنستان - هتل گلدن تولیپ
1,790,000 تور ارمنستان - هتل ماریوت

 

تور ارمنستان

تور 3شب و 4روز

وقت سفارت امریکا + فرم سفارت 190دلار

پیکاپ پاسپورت از ارمنستان 160.000 تومان

 

بلیط رفت و برگشت با پرواز ماهان ، ترانسفر فرودگاهی، راهنمای فارس زبان

نیمروز گشت، هر اتاق یک سیم کارت و ترانسفر رایگان به سفارت آمریکا

نرخ کودک زیر 6سال بدون تخت 770.000 تومان و کمیسیون کودک با تخت نصف بزرگسال می باشدو نوزاد 100.000 تومان می باشد

مسافرین بدون ترانسفر سفارت آمریکا، می توانند از خدمات گشت با ناهار استفاده نمایند

جهت استفاده از خدمات فوق با پرواز آسمان، لطفا با همکاران دفتر سالیان سفر تماس حاصل فرمایید
تور ارمنستان

تاریخ و قدمت ارمنستان

مبدا تاریخی ارمنستان و ارامنه با افسانه ها آمیخته شده است.عده ای بر این باورند که بنیانگزار کشور ارمنستان باستان هایک نوه ی ارشد حضرت نوح است.طبق این باور کشتی حضرت نوح بر کوه آرارات فرودآمده است و ارامنه از نخستین انسانهایی بودند که که بعد از آن طوفان عظیم بر روی زمین ساکن شده اند و به همین دلیل نام قدیمی ارمنستان هایاستان(سرزمین هایک) بوده است.شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید که ایروان از قدیمی ترین پایتخت های دنیاست و حتی از رم باستان نیز قدیمی تر و تاریخی ترست.ایروان برگرفته از نام یاراوان بنیانگزار این شهر در ۲۸۰۰ سال پیش است.به هر حال کشوری که ما امروزه به نام ارمنستان و با این مختصات جغرافیایی میشناسیم حاصل تجزیه ی شوروی سابق است و در سال ۱۳۷۰ با نام جمهوری ارمنستان دوره ی جدیدی از حیات سیاسی خود را آغاز کرد.

گاسگاد معروف به هزار پله ایروان
 
پس از استقلال ارمنستان، مهندس ALEXANDER TAMANIAN طرح جامعی رابرای شهر ایروان ارائه داد که یکی از مهمترین قسمتهای آن گاسگاد می باشد و در سال 1970 زیر نظر معمار TOROSIAN تکمیل گردید است. گاسگاد، پایین ترین نقطه شهر رااز نظر ارتفاع (مرکز شهر ) به بالاترین نقطه شهر (شمال شهر  و پارک پیروزی) متصل می کند. دارای 750 پله است و ازاین رو به 1000 پله معروف میباشد. بنایی در شمالی ترین نقطه گاسگاد به مناسبت پنجاهمین سالگرد پیروزی روس ها علیه آلمان های نازی درجنگ جهانی دوم ساخته شده و در مرکز آن یک برجک قرار دارد و بر روی آن نشان جاودانگی حک شده است. ما درطبقات مختلف گاسگاد شاهد مجسمه های بسیاری هستیم که از آثارهنرمندان معاصر محسوب می شود. همچنین در مجموعهcafeschian  مجسمه هایی شیشه ای ( ساخت زوجی از کشور چک ) وهمچنین مجسمه هایی از هنرمندان دیگر و آثار معروفی از خانجیان ونقاشان برجسته به چشم می خورد.
Cascadeکه به معنی آبشارهای کوچک می باشد و ایرانی ها در ارمنستان آن را به نام هزار پله به خاطر پله های زیادی که دارد می شناسند.در کنار این مجموعه مجسمه های برنزی و سنگی زیبایی وجود دارد و اطراف این مجموعه فواره های و آب نماهای زیبای وجود دارد که با باغچه های زیبایی که دراطراف این فواراه ها و مجسمه ها وجود دارد زیبایی خاصی به این مجموعه می دهد.
در کنار این پله ها برای کسانی که توانایی بالا رفتن از پله ها را ندارند پله برقی وجود دارد که تا ساعت 11 شب کار می کنند.
لازم به ذکر است که در هر طبقه به صورت مجزا مجسمه و باغچه وجود دارد و در بالای این مجموعه شما میتوانید نمای زیبایی از شهر ایروان و سالن اپرا را هم داشته باشید . به تازگی در ساختمان این مجموعه ، موزه جدیدی افتتاح شده است که شامل آبگینه های زیبایی است که از شیشه هایی که به صورت بسیار زیبایی فرم داده شده اند ساخته شده است  و حتی در کنار آن شما می توانید از این آبگینه ها خریداری کنید.

جشنواره ها وجاذبه های فرهنگی ارمنستان

ناوازارد (تعطیلات باستانی سال نو) 

ناوازارد از قدیمی ترین جشنهای ارمنیان است که تاریخ آن به قبل از ورود مسیحیت به ارمنستان برمیگردد و هرساله در گغارکونیک و در مجاورت دریاچه ی ساوان برگزار میگردد.رقص ٬ آواز ٬ شکار٬ بازی های مختلف و مراسم پیشگویی از ویژگی های منحصر به فرد این جشن است.طبخ غذاهای سنتی در کنار دریاچه ی ساوان و رقص و پایکوبی با مردم میهمان نواز این خطه خاطره ای فراموش ناشدنیست.۱۱ آگوست را فراموش نکنید.
 
تور ارمنستان


۱۲الی ۱۳ سپتامبر – جشنواره ی کباب – آخاتالیا

جشنواره ی کباب فرصتی بی نظیر برای آندسته از افرادی است که دوست دارند در محیطی دوستانه و طبیعتی باشکوه کبابهای ارمنی را تجربه کنند.سرآشپزهای حرفه ای و آماتور با بیش از ۴۰ نوع کباب همراه با ترانه ها٬ رقص های محلی و اجرای تئاتر رویدادی است که تنها یکبار در سال اتفاق می افتد.البته برای افرادی که در آشپزی سررشته ای دارند فرصتی است که مهارت خود را در بخش حرفه ای به نمایش گزارند.این مسابقه در سه بخش بهترین طعم٬ بهترین طراحی و بهترین ایده برگزار می شود و به برندگان هر بخش جوایز نفیسی اهدا میگردد.
 
تور ارمنستان


جشنواره ی انگور و نوشیدنی های سنتی – ۲ الی ۳ اکتبر – وایوتس جور

جشنواره ی انگور آرنی نه تنها فرصتی بی نظیر برای چشیدن نوشیدنی های سنتی است بلکه فرصتی ممتاز برای شناخت ارامنه و فرهنگ و آداب و رسوم سه هزار ساله ی ارمنستان.طبق افسانه ها حضرت نوح اولین کسی بود که در این سرزمین قدم نهاده و همچنین اولین کسی بوده که انگور قرمز را در این منطقه کاشته است.نوشیدنی های انگور نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ دارد به این دلیل نوشیدنی های ارامنه از پرطرفدارترین و مشهورترین نوشیدنی های اروپاست.با شرکت در این مراسم شما عملا با فرایند تهیه ی آب انگورهای ارمنی آشنا شده و مطمعنا شما نیز از طرفداران پروپاقرص این نوشیدنی ها خواهید شد.
 
تور ارمنستان

ابنیه و آثار مهم فرهنگی ارمنستان

کاخ اپرای ایروان

آکادمی تئاتر٬ باله و اپرای ایروان مکانی ویژه و استثنایی در شمال این شهر است.ساختما این بنا در سال ۱۹۳۳ تکمیل شده و دارای معماری منحصر به فرد و زیباییست.تا کنون بیش از ۲۰۰ اجرای جهانی از هنرمندان بین المللی از روسیه ٬ اروپای شرقی و سایر نقاط جهان در این مجموعه برگزار گردیده.محوطه ی کاخ دارای کافه ٬ کلوبهای شبانه و رستورانهای متعددی است.برای آندسته از افرادی که قصد آشنایی با فرهنگ سنتی و مدرن ارمنستان را دارند.کاخ اپرای ایروان بهترین پیشنهاد ممکن است.
ساعات بازدید: ۱۱ الی ۱۹
قیمت بلیط : از ۱۶۰۰۰ تا ۹۶۰۰۰ تومان (بستگی به اجرا دارد)
 
تور ارمنستان

شهر جورموک

شهر توریستی جرموک ارمنستان یک شهر کوهستانی با چشمه های آب گرم است که در جنوب استان ویتس دزر  و 53 کیلومتری شرق استان یغگنادزور است. شهر جرموک یک مقصد توریستی بسیار عالی در زمان شوروی سابق به خاطر چشمه های آب گرم و بطری های آب معدنی منحصر به فردش بود و امروزه نیز به همین دلایل شهر بسیار مشهور و مورد توجه برای توریست ها می باشد . شهر توریستی جرموک دارای آبشارها ، هوای تازه ، دریاچه های مصنوعی ،مسیرهای پیاده روی ، جنگل های زیبا و استخر های آب معدنی می باشد .این شهر در حال توسعه برای تبدیل شدن به یک مرکز مدرن خدمات گردشگری و توریستی می باشد. هم چنین شهر جرموک یک مرکز شطرنج نیز می باشد که در حال برنامه ریزی برای مسابقات بین المللی شطرنج نیز است.
جمعیت شهر جرموک در سال 2011 چیزی حدود 4628 نفر بوده است. نام این شهر از کلمه کلمه ارمنی مشتق شده که به معنی چشمه آبگرم ست . اینشهر در ارتفاع 2080 از سطح دریا در کوه های  ویتس دزر در میان جنگل های انبوه  در یک فلات که توسط رودخانه آرپا به دو بخش تقسیم شده است ،قرار گرفته . شهر جرموک توسط کوه واردنیس از شمال و دامنه وایک از جنوب احاطه شده است. ارتفاع کوه های اطراف 2500-3500 متر است که همه توسط جنگل ها و مراتع پوشیده شده اند.  جنگل های جرموک غنی از درختان بلوط و ممرز و هم چنین با گل رز ، گلابی وحشی ، آلو و درخت عرعر پوشیده شده است . حیواناتی چون روباه ، خرگوش ، خرس و گورکن نیز در این جنگل ها به وفور دیده می شوند. به هر حال و با تمام توصیف ها این شهر با چشمه های آب گرمش معروف می باشد و آبشار جرموک در رودخانه آپا به ارتفاع 70 متر می باشد. شهر توریستی جرموک ارمنستان یک شهر کوهستانی با آب و هوای معتدل در تابستان  و آب و هوای برفی در زمستان می باشد.
صنعت تولید آب معدنی در جرموک ریشه ی عمیقی دارد و از سال 1951 دایر شده و آب گازدار جرموک تقریبا به تمام بازارهای دنیا وارد شده . بخش کلیدی اقتصادی دیگر در جرموک جاذبه های گردشگری این شهر است . جاذبه های تفریحی این شهر جرموک را به یک مقصد توریستی برای تمام مسافران و گردشگران ارمنستان تبدیل کرده است.
گالری موزه ی ملی هنر در میدان جمهوری ایروان واقع شده است و یکی از بزرگترین گالری های دنیا را در خود جای داده است.شاید برای شما هم جالب باشد که چرا این مجموعه ی عظیم با این همه آثار برجسته از هنرمندان اروپایی در این کشور کوچک قرار دارد.دلیل آن نیز بسیار روشن است.در هنگام جنگ جهانی دوم که اروپا چهار سال در آتش جنگ سوخت٬ مجموعه داران ارمنی به دلیل دور بودن از مرکز جنگ شروع به خریدن و جمع اوری آثار برجسته ی غربی و روسی کردند.حاصل این تلاش گسترده جمع آوری بیش از ۲۵۰۰۰ شاهکار هنری از سراسر جهان بود.معماری زیبای موزه و گنجینه های هنری آن فرصتی بی نظیر برای شناخت آثار مشهور اروپایی وغربی است.
ساعات بازدید
سه شنبه تا شنبه : ۱۱ الی ۱۷:۳۰
یکشنبه ها : ۱۱ الی ۱۷
دوشنبه ها : تعطیل

قیمت بلیط 
بزرگسالان : ۶۴۰۰ تومان
دانش آموزان و دانشجویان : ۲۴۰۰ تومان
بچه های زیر هفت سال : رایگان
 
تور ارمنستان


دلیجان یا سوییس ارمنستان

دلیجان منطقه ای بکر و خوش آب وهوا در استان تاووش و در شمال کشور ارمنستان است.اگر در تابستان قصد سفر به ارمنستان را دارید ٬ دلیجان را هرگز فراموش نکنید.وجود تعداد بسیاری مهمانخانه و هتل درکنار طبیعتی بسیار زیبا و فرهنگی اصیل و تاریخی٬ این منطقه را به مرکزی توریستی تبدیل کرده است.جنگل انبوه بلوط در کنار دریاچه و رودهای بسیار٬طبیعتی روح افزا را به وجود آورده و سالانه هزاران نفر را به خود جذب میکند.لذت گردش در جنگلهای انبوه همرا ه با چیدن میوه های جنگلی و قارچ و ماهی گیری و کوهنوردی را فقط در دلیجان میتوان تجربه کرد.

تور ارمنستان

تور ارمنستان


جشنواره های ارمنستان

تور ارمنستان

دو سالانه ی یک ملت ٬ یک فرهنگ – ایروان - مارس

ایروان هر دوسال یک بار میزبان بزرگترین جشن ملی ارامنه میباشد.فلسفه ی این جشن به نوعی تلاش و همکاری برای اتحاد دوباره ی ارامنه پس از نسل کشی و تبعیدهای پیاپی میباشد.وجه تمایز این جشن با سایر جشنها غلبه ی غرور و روحیه ی ناسیونالیستی ارامنه بر سایر جنبه هاست.همین امر موجب شده که تک تک ارامنه با شوقی وصف ناشدنی تمام تلاش خود را برای هر چه باشکوه برگزار کردن این جشن به کار بندند.در این ماه از سالن های سینما و کلوبهای شبانه گرفته تا رستورانها و کافه های شهرهمه خودرا ملزم به خدمات رسانی گسترده تر و ارزانتر میدانند.اگر به دنبال توری ارزان ٬ مهیج و باکیفیت در ماه مارس هستید تور ارمنستان و شهر ایروان بهترین گزینه خواهد بود

تور ارمنستان

جشنواره ی دلمه - سارداراپات – ۱۶ می

این جشنواره ی غذایی هر ساله در سارداراپات و منطقه ی آرماویر برگزار میگردد و هدف از این رویداد شناساندان غذاهای ارامنه و به خصوص دلمه های ارمنی به گردشگران ارمنستان میباشد.سر آشپزهای شرکت کننده در این جشنواره با پخت ده ها تن از انواع مختلف دلمه٬ هنر خود رادر معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار میدهند.هر چند این یک مسابقه ی حرفه ای است ولی انتخاب سرآشپز نمونه قطعا کار بسیار دشواریست زیرا هر آشپز بنابه تجربیات و دستورالعملها و نکات ظریفی که در چنته دارد آشپزی خواهد کرد.شرکت کنندگان در این رویداد میتوانند دلمه ی آماده شده توسط تمام سرآشپزها را امتحان کرده و در پایان با ارزیابی صادقانه خویش از انواع دلمه ها سرآشپز برتر را انتخاب کنند.ولی قطعا شما هرگز نمیتوانید یک انتخاب قاطعانه بین دو نوع دلمه داشته باشید.مزین شدن این مراسم با آهنگ های محلی ٬رقص و سنتهای محلی باعث زیبایی دوچندان جشنها و تورهای ارمنستان شده است.


 

جشنواره های شاه توت و نوشیدنی های وابسته – گوریس – ۴ جولای

این جشنواره هر ساله در گوریس ( ۱۰۰ کیلومتری جلفا ) برگزار میگردد و شرکت کنندگان میتوانند مستقیما در فرآیند چیدن توت و تبدیل آن به نوشیدنی های مشهور و لذیذ ارمنی شرکت کنند.دیگ پر از عصاره ی شاه توتی را در نظر بگیرید که تمام توتهای آنرا خودتان از درختان چیده اید و حالا میتوانید هر چه قدر که خواستید از آن بنوشید.البته این جشنواره تنها محدود به نوشیدنی های حاصل از توت نیست و شما میتوانید تمام نوشیدنی های معرکه ی ارامنه از آب انگورهای مشهور گرفته تا دیگر آبمیوه های خوشمزه را بچشید.در کنار تمام این نوشیدنی های خوشمزه ٬ غذا ٬ رقص و آوازهای محلی را هم باید اضافه کرد.هرآنچه را که موجب شادمانی شماست میتوانید در تور ارمنستان تجربه کنید.

 
 
تور ارمنستان

 

تور ارمنستان

جشنواره ی قالیچه های دستباف – دلیجان – ۱۵ آگوست

دلیجان منطقه های بسیار زیبا و خوش آب وهوا در ۱۰۰ کیلومتری ایروان است که چشمه های آب معدنی درمانی آن شهرت بین المللی داشته و برخی از آنان قابل مقایه با داووس سوییس و ویشی فرانسه هستند.کوههای اطراف دلیجان توسط جنگل ها و مراتع کوهستانی احاطه شده و به باور ارامنه اگر در بهشت جنگ ٬کوه و چشمه های معدنی وجود دارد پس بهشت نیز مانند دلیجان است.طبیعت بکر٬ آفتاب ملایم ٬ آب وهوای سالم ٬ چشمه های معدنی و وفور نعمت باعث جذب بسیاری از گردشگران ارمنستان به این منطقه شده است.اما دلیل عمده ی برگزاری جشنواره ی فرش در این منطقه ٬ وجود اساتید بزرگ طراح و صنعت دیرینه ی فرش بافی ارمنستان در این منطقه است.اما بهترین و جالبترین فرصت تور ارمنستان برای آندسته از هموطنانمان است که  کسب و کار آنها مربوط به فرش بوده زیرا دلیجان حتی ورود شمارا هم به این منطقه خوش آمد گفته و شما میتوانید فرشهای خودرا در این جشنواره به نمایش گزارید.به غیر از این جشنواره ی سنتی و خرید فرش های نفیس ٬ تور ارمنستان فرصتی استثنایی برای لذت بردن از شاهکارهای هنری ارامنه است.

تور ارمنستان

جشنواره ی بین المللی فیلم زردآلوی طلایی – ایروان – جولای

جشنواره ی بین المللی فیلم ایروان یا همان (Golden Apricot) از ابتدای آغاز به کارش در سال ۲۰۰۴ همواره مورد توجه فیلم سازان مستقل بوده است.این جشنواره با گلچینی از بهترین فیلم های مستقل از سراسر جهان محفلی برای گردهم آیی بازیگران ٬ سینماگران و فیلم سازان مطرح خاورمیانه و اروپا میباشد و با شعار[ ایروان چهارراه فرهنگ ها و تمدنها ] به یکی از جدیدترین پدیده های دنیای هنر هفتم تبدیل شده است.اگر شما هم از طرفداران سینما هستید این رویداد باعنوان ویترین سینمای ارمنستان به یکی از ارزشمندترین تجارب شما در زمینه ی سینمای معاصر تبدیل خواهد شد. تورارمنستان با فاکتورهای متنوع خود در تمام زمینه های ورزشی٬ فرهنگی٬ هنری و گردشگری بهترین و به صرفه ترین تورممکن برای تمامی ایرانیان است.

ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان