تور پنانگ
خدمات پکیج

یک گشت نیم روزی با نهار  کوالالامپور.
و یک گشت نیم روزی بدون نهار در  پنانگ.ترانسفر فرودگاهی . راهنمای فارسی زبان.
سیم کارت برای هر اتاق یک عدد.

توضیحات

.قیمت شبهای اضافه هر شب هر نفر می باشد
 .رزرو یک نفر و هر پروازی به غیر از پروازهای ماهان و ایران ایر شامل شارژ فرودگاهی 30 $ می باشد  3- اتاق سه تخته و بچه با تخت به صورت یک اتاق دو تخته همراه با یک تخت اضافه می باشد.
 4- کنسل نمودن هر رزرو تا سه روز قبل از ورود مسافر با توجه به قوانین هتل و فصل دارای شارژ خواهد بود.
 5- چنانچه رزرو کمتر از 7 شب باشد می توانید از تعداد شب اضافه به انضمام 15 دلار خدمات استفاده نمایید.

 

پنانگ

پنانگ
پنانگ جزیره ای بی نهایت زیبا و توریستی در مالزی و یکی از بهترین مناطق دنیا از لحاظ تعداد معابد ٬ موزه ها و جنگلهای گرمسیریست.پایتخت غذاهای مالایی ٬ مروارید شرق ٬ سرزمین معابد و هزاران عنوان و لقب دیگر همگی حکایت از جایگاه برجسته ی این جزیره در صنعت توریسم مالزی میباشد.جزیره ی پنانگ از لحاظ فرهنگ چینی و معابد بودایی تقریبا غنی ترین و مشهورترین جزیره ی مالزیست. اقتصاد توریسم محور این شهر بیش از همه چیز بر مبنای گسترش تفریحگاه ها و جاذبه های توریستی بناشده است.سواحل فوق العاده زیبا ٬ تفرجگاه های ساحلی و هتلهای ساحلی بسیار مدرن از نمونه های بارز این حرکت میباشند.جاذبه های توریستی  جزیره پنانگ آنقدر زیاد هستند که اگر یک هفته ی تمام را نیز به آن اختصاص دهید نمیتوانید از تمامی قسمت های آن بازدید نمایید.با توجه به محدودیت های زمانی گردشگران ما در ادامه به معرفی ۰۱ جاذبه ی گردشگری برتر تور پنانگ میپردازیم.تمامی این مکانها از لحاظ معماری و امکانات گردشگری بینظیر هستند.
عمارت چونگفاتزی بنده ی جایزه ی بهترین اثر حفاظت شده ی یونسکو و جایزه ی ملی بهترین معماری حفاظت شده در سال 1990 ٬ برنده ی جایزه ی بهترین جاذبه ی توریستی  از ظرف وزارت فرهنگ و هنر مالزی ٬ برنده ی جایزه ی بهترین هتل بوتیک دنیا در سال 2110 از طرف مجله ی لایف استایل و ده ها عنوان کوچک و بزرگ دیگر حاکی از عظمت و شکوه فوق العاده ی این بنای قدیمیست.این بنا در سال 1920 توسط یک صنعتگر بانفوذ چینی ساخته شد.صنعتگری که به لطف هوش و ذکاوت سرشارش صاحب یک امپراطوری بزرگ تجاری در آسیای شرقی شد.با اینکه در آن زمان سبک معماری آنگلوهندی به عنوان سبک معماری برتر شناخته میشد ولی این تاجر بلندپایه ترجیح داد که عمارت خود را کاملا بر اساس معماری سنتی چینی احداث کند.این عمارت زیبا با داشتن 1 حیاط گرانیتی ٬22اتاق ٬ 7 راهپله و 200 پنجره ی بزرگ جزو سه شاهکار بزرگ معماری چینی در دنیاست.ساختن این عمارت به تنهایی بیش از هفت سال طول کشید و حقیقتا نیز از حیث زیبایی و بزرگی بهترین و مشهورترین عمارت چینی در سرتاسر مالزیست.این عمارت امروزه به یک هتل ۰۶ واحدی بسیار زیبا و البته گرانقیمت تبدیل شده است.البته برای بازدید از این عمارت نیازی به ویزیت هتل نیست زیرا با پرداخت تنها 100 رینگیت و یا 9111 تومان یک بازدید یک ساعته از هتل عمارت بسیار زیبا داشته باشید.
ساعات بازدید : ۰۰ الی ۰۱
مجموعه ی تفریحی پنانگ هیل این تپه با ارتفاع
۲۰۰ متری از سطح دریا ٬ یکی از بهترین تفرجگاه های جنگلی برای فرار از گرمای نفسگیر جورج تاون میباشد.این منطقه به طور متوسط پنج درجه خنکتر از جورج تاون بوده و از لحاظ امکانات
تفریحی و رفاهی از بهترین مناطق توریستی مالزی میباشد.گونه های نادر جانوری و گیاهی این منطقه سبب شده تا پنانگ هیل از سال ۰۹۶۱ تاکنون جزو مناطق حفتظت شده ی مالزی قرار گیرد و به همین جهت از لحاظ مطالعات زیست شناسی یکی از مهمترین زیستگاه های بیولوژیکی مالزی محسوب میشود. این جنگل حدود ۰۱۱ گونه پرنده ی بومی و بیش از هزاران گونه ی گیاهی را در خود جای داده است. آب و هوای فوق العاده و وجود پوشش گیاهی انبوه سبب شده تا این منطقه از همان آغاز مورد توجه استعمارگران انگلیسی قرار گیرد.رشد و توسعه ی شهرنشینی و توریسم سبب شد تا ساخت و سازها در این تپه به نحوباورنکردنی ای گسترش یابد تا جایی که امروزه این تپه ی جنگلی دارای تعداد بسیار زیادی موزه ٬ هتل ٬ معبد ٬ ایستگاه های خدماتی و حتی مساجد میباشد.برای رفتن به این منطقه ی جنگلی و خوش آب و هوا چندین راه مختلف وجود دارد ولی محبوبترین و درعین حال شناخته شده ترین آنها استفاده از مونوریل میباشد.تجربه ی سفر با مونوریل آنهم درون جنگل های گرمسیری را مطمعنا نمیتوان در هیچ جای دیگری تجربه کرد.پیمودن مسیر شش کیلومتری تا بالاترین نقطه ی تپه حدودا نیم ساعت طول خواهد کشید.نیم ساعتی که سرشار از زیبایی ٬ تحسین و شگفتیست.
 
موزه ی جنگ پنانگ
این موزه در حقیقت یک پادگان نظامی انگلیسی بوده که در سال ۰۹۴۰ توسط ارتش ژاپن اشغال میشود و از آن زمان تا پایان جنگ جهانی دوم به عنوان شکنجه گاه و بازداشت گاه اصلی نیروهای متفقین مورد استفاده قرارمیگیرد.همانطور که میدانید بزرگترین شکست تاریخی نیروهای دریایی انگلیس در همین جزایر اتفاق می آفتد.این نبرد به طرز
باورنکردنی ای کوتاه بوده  زیرا آوازه ی قدرت ارتش ژاپن به حدی بوده است  که به محض
رسیدن نیروهای دریایی آن به این جزیره ٬
نیروهای انگلیسی بلافاصله خود را تسلیم میکنند و بدین ترتیب خفتبارترین شکست ارتش بریتانیا رقم میخورد.البته استعمارگران انگلیسی باتوجه به ماهیت فریب و حیله ی خود از این موضوع سوءاستفاده کرده و شایعات بسیاری را در این زمینه مطرح کردند.این طرز عقیده به مرور زمان در ذهن مردم جای گرفت که ژاپنی ها بی نهایت شقی و وحشی بوده و بسیاری از سربازان انگلیسی را در همین پادگان سربریده و یا شکنجه کرده اند. این موضوع تا سالها بعد دستاویز افسانه های محلی شد به طوری که دیگر این پادگان را یک پادگان نفرین شده و یاحتی شبح آلود میدانستند. جدای از مسائل انحرافی ٬ این پادگان حقیقتا از لحاظ امکانات نظامی و راه های ارتباطی زیرزمینی بینظیر بوده است. در سال ۰۱۱۰ این پادگان ۰۱ هکاری متروکه به موزه ی جنگ تبدیل شد و از آن زمان به بعد به ترتیب زاغه های مهمات ٬ بیمارستانهای زیرزمینی و راههای زیرزمینی پیشرفته ی آن کشف شدند.موزه ی جنگ پنگانگ امروزه به عنوان بزرگترین موزه ی جنگ آسیای شرقی ٬ نقش بسیار مهی را در توریسم مستند سازی و حتی مطالعات تاریخی بازی میکند.
ساعات بازدید : ۹ الی ۰۹
آدرس : پنانگ ٬ خیابان باتو مااونگ ٬ موزه ی جنگ پنانگ

پارک ملی پنانگ
 

Penang National Park
بی شک یکی از جالب توجه ترین دیدنی های پنانگ پارک جنگلی آن است که هر مسافری نباید تجربه ی بینظیر آن را از دست بدهد. تجربه ی حظور در دل طبیعت وحشی و ناب که در عین حال از امنیت کاملی برخوردار است و بازدیدکنندگان پنانگ می توانند با خیال آسوده از این محیط دیدینی لذت ببرند.
ین پارک با مساحتی برابر با 2,562 هکتار در سال 2003 ثبت شد و زیستگاه 46 گونه از پرندگان از قبیل شاه ماهی های نوک لک لکی، چارخوهای سینه سفید و حواصیل های بزرگ، است یک گروه تحقیقاتی در سال 2000 از انجمن طبیعت مالزی به این پارک اعزام شدند و وجود 417 گونه گیاه و 143 گونه جانور را گزارش دادند. قبل از اینکه این منطقه به پارک ملی تبدیل شود، مردم محلی پنانگ آن را به عنوان منطقه جنگلی پانتای آچه می شناختند. برخی از تفریحات دراین پارک عبارتند از ماهیگیری، شنا و پیاده روی. امتداد شنی و تمییز پانتای کراچوت نیز محل مناسبی برای لانه سازی لاک پشت های سبز در ماه های آوریل تا آگوست، و لاک پشت های زیتونی در ماه های سپتامبر تا فوریه است.
محل تخم گذاری لاک پشت ها در سال 1995 در پانتای کراچوت تاسیس شد و اکنون مدیریت آن را اداره شیلات ایالتی، اداره حیات وحش و پارک های ملی (پرهیلیتان) و اداره جنگلداری برعهده دارند. همچنین حفاظت این پارک بکر به عهده آنها است. برخی از بهترین درختان سخت چوب، به خصوص از گونه های شورئا، از قبیل مرانتی و مراوان بارو، در اینجا یافت می شوند. در حقیقت، این ناحیه تنها محل شناخته شده در پنانگ است که
درختان پوست کاغذی قرمز رنگ گلام در آنجا می روید. تنوع زیستی پارک نیز بی نظیر است؛ این پارک زیستگاه 1,000 نوع گیاه از جمله پنج نوع مختلف از درخت بینتاگور محسوب می شود. به غیر از آن، این تنها پارک در مالزی است که شش زیستگاه مختلف است؛ این زیستگاه ها عبارتند از دریاچه مرومیکتیک (دریاچه فصلی که از لایه های مختلف آب تشکیل شده است)،
تالاب، جنگل حرا، باتلاق ساحلی، صخره مرجانی و ساحل مخصوص لانه سازی لاک پشت.  انواع مختلفی از گیاهان کوزه ای، ارکیده های وحشی و قارچ ها، و گیاهان داروی نیز در این پارک وجود دارند.
از دو طریق می توان وارد پارک شد؛ یکی با قایق در کوالا سانگای پینانگ یا با خودرو در تلوک باهانگ. از مرکز ایالت، جورج تاون، می توان از طریق جاده در کمتر از 45 دقیقه به پارک ملی پنانگ رسید. در این مسیر از محله های شهری و روستایی در امتداد شمال جاده ساحلی شهرهای تانجونگ توکونگ، تانجونگ بونگا، باتو فرینگی و تلوک باهانگ می گذرید اولین ورودی پارک در تلوک باهانگ است، شما می توانید از کامپونگ کوالا سانکای پینانگ قایق نیز سوار شوید. مسیرهای پارک به درستی آسفالت شده اند و تابلوهای زیادی دارند.
 
        

معبد کک لوک سی پنانگ

معابد بودایی زیادی در منطقه پنانگ مالزی وجود دارند، اما هیچ کدام از اون ها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری، با معبد کک لوک سی را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس بسیارخوبی به بیننده القا می کند. کک لوک سی، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیاست. بودایی های پنانگ هم ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی هم هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می کنند، حتما از این معبد دیدن می کنند. این معبد بهترین مکان برای بازیابی آرامش روح و جسم است.
این معبد شامل انواع مجسمه های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی می باشد. سالن ها و گالری های متعددی هم دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربرد دارند. بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می شنوند.

       

پارک هیجان و ترس:
 این پارک با انبوهی از بازی های و ورزش های متنوع و هیجان انگیز یکی از مهمترین جاذبه های توریستی جزیره ی پنانگ محسوب میشود.تیرول ٬ بانجی جامپینگ ٬ تعادل ٬ نردبان هوایی ٬ رنجر ٬ پارک آبی و ده ها سرگرمی متنوع دیگر سبب شده تا این مجموعه ی تفریحی به عنوان بزرگترین و مدرنترین مجموعه ی تفریحی پنانگ شناخته شود.انبوه ورزشهای یادشده در کنار طبیعت وحشی و درختان انبوه گرمسیری از ویژگی های منحصر به فردیست که در کمتر کشوری میتوان مشابهی را برای آن یافت.با آغاز سال ۲۰۱۲ و شروع شدن فعالیت های این مرکز ٬ رفته رفته بر شهرت و محبوبیت آن افزوده شد.تعادل هوایی ویا همان پل معلق از نخستین سرگرمی هایی که همزمان با افتتاح این مجموعه ٬ به بهره برداری رسید و اتفاقا با استقبال بسیار گسترده ای نیز مواجه شد.هدف از این سرگرمی این است که شما بتوانید با راه رفتن بر روی یک معلق خود را به طرف دیگر برسانید.ارتفاع ۱۰ متری این پل از سطح زمین و معلق بودن تمامی قطعات پل از نکات مهمی است که قبل از انتخاب پل باید بدان توجه کامل داشته باشید.بانجی ۲۰ متری از دیگر سرگرمی های چالش برانگیزی است که اتفاقا تنها عده ی معدودی از افراد جرات امتحان آنرا دارند.به هر حال اگر شما هم شهامت و جسارت کافی استفاده از آن را داشته باشید میتوانید آنرا امتحان کرده و از آن لذت ببرید.خوب همان طور که تا به این جای کار نیز متوجه شده اید این بازی ها همگی شرایط خاصی را از لحاظ بدنی میطبید و طبیعتا خیلی از افراد نیز توانایی انجام چنین ورزش هایی را ندارند اما یک سرگرمی دیگر هم وجود دارد که با وجود هیجان بسیاری که دارد بسیار ایمن و آسان است. نام این سرگرمی فوق العاده تیرول میباشد.نحوه ی این بازی بدین شکل است که شما در ابتدا با با یک قلاب مخصوص به یک مفتول سیمی بلند متصل شده و سپس مانند فیلم های هالیوودی مسیری طولانی را با آن قلاب سر خواهید خورد. کاری که البته به جز شهامت به ویژگی خاص دیگری احتیاج ندارد و مطمعنا بسیار هم لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود.مطمعنا شما هم تا به الان به این نتیجه رسیده اید که تور مالزی با توجه به تنوع بالای خدمات و جاذبه های توریستی اش یکی از جدیدترین پدیده های دنیا در صنعت گردشگریست.
ساعات بازدید : ۹ الی ۱۸
آدرس : مالزی ٬ پنانگ ٬ خیابان تلوک باهانگ
هزینه ی ورودی : افراد بزرگسال ۶۰ رینگیت – کودکان ۴۵ رینگیت
 
معبد وات چاییا
معبد وات چاپیا بزرگترین و مهمترین معبد تایوانی جزیره ی پنانگ میباشد و به همین دلیل بسیاری از مراسمات سنتی تایلندی ها در این مرکز برگزار میگردد.ارادت فراوان تایلندی ها به این معبد سبب گسترش و توسعه ی خارق العاده ی آن شد به طوری که این معبد امروزه در بسیاری از زمینه ها تقریبا بی رقیب است.یکی از این زمینه ها که اتفاقا مهمترین آنها نیز میباشد مجسمه های بودا و خدایان تاییست . مجسمه ی ۳۳ متری بودا نیز از جمله ی این مجسمه هاست.این مجسمه سومین مجسمه ی بزرگ بودا در جهان بوده و طبق افسانه های محلی روایتگر آخرین لحظات زندگی بودا قبل از مرگش بوده است.اما داستان به همین جا ختم نمیشد زیرا ویژگی اصلی معبد را در جای دیگری باید جستوجو کرد.این معبد مهمترین معبد تایی از لحاظ رفتارشناسی و پژوهش های دینیست.اگر به دنبال شناخت آیین بودایی و آموزه های دینی آن میباشید این معبد بهترین جای ممکن است.معبد وات چایپا جدای از سابقه ی تاریخی و جایگاه برجسته اش از لحاظ تعداد مجسمه ها و تصاویر مذهبی نیز از مهمترین معابد بوداییست و هر یک از مجسمه های آن به نوعی بیانگر یکی از آموزه های دینی میباشد.حتی مجسمه های قرار گرفته در ورودی و خروجی معبد نیز از یک فلسفه ی خاصی تبعیت میکنند.اینکه چرا در ورودی معابد اژدها قرار گرفته ٬ اینکه چرا مدیتیشن به این اندازه در آیین بوده مهم است و اینکه چرا پیروان بودا به این اندازه اخلاق مدار هستند همه سوالاتی هستند که تا کنون به ذهن بسیاری از ما خطور کرده است.بهترین راهکار برای پاسخگویی به این سوالها حضور در یک معبد بودایی و گفت و گو با کاهنان آن میباشد.به باور بسیاری از اندیشمندان ٬ کشور مالزی بهترین کشور دنیا برای پاسخگویی به پرسش های بنیادیست. دلیل آن هم بسیار سادست : تنوع بالای مذاهب و اندیشه ها. اگر به دنبال حقیقت هستید ٬ تور مالزی بهترین فرصت ممکن برای شماست تا هدف واقعی زندگی خود را پیدا کنید.
ساعات بازدید : ۱۰ الی ۱۸
هزینه ی ورودی : رایگان
آدرس : پنانگ ٬ جورج تاون ٬ خیابان لورونگ بورما
مسجد کاپیتان کلینگ
این مسجد بزرگترین و قدیمی ترین مسجد جورج تاون بوده و به نوعی روایتگر تاریخ پرفراز و نشیب ورود اسلام به مالزیست. هرچند اسلام عمدتا به وسیله ی تجار ایرانی وارد این خطه شد ولی در سده های اخیر این هندی ها بودند که بیشترین سهم را در این زمینه داشتند و بسیاری از مساجد از جمله همین مسجد هم توسط هندی ها ساخته شد.داستان ساخته شدن این مسجد هم اینطور بوده که بعد از ورود نیروهای هندی به این جزیره طبیعتا وجود مکانی برای عبادت مسلمانان ضرورت پیدا میکند.بدین ترتیب اولین مسجد پنانگ در سال ۱۸۰۱ میلادی ساخته میشود.سبک معماری این مسجد  یکی از جلوه های بارز معماری سنتی در مالزی به شمار میرود.گنبدهای پیازی شکل و نمای سفیدرنگ از مولفه های بارز معماری هندیست که در این مسجد به زیبایی هرچه تمامتر به تصویر کشیده شده است.از دیگر ویژگی های بارز مسجد تزیین محراب و مناره های آن با استفاده از هنرهای اصیل اسلامی مانند خوشنویسیست.این هنر که در ایران به اوج خود رسید همواره یکی از مهمترین جلوه های فرهنگ ایرانی ها بوده که در تمامی اعصار تاریخ جزو لاینفک مساجد دنیا بوده است.گذشته از بحثهای تاریخی و قومیتی ٬ این مسجد ۳۵۰۰۰ متری امروزه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری جورج تاون میباشد و همانند تمامی مساجد دنیا شامل مقررت خاصی است که در هنگام ورود حتما باید به آنها توجه کرد.
ساعات بازدید : ۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰
آدرس : پنانگ ٬ جورج تاون ٬ حدفاصل خیابان های بوکینگهام و لبوه پیت
هزینه ی ورودی ندارد


 

پکیج هتل های کوالالامپور-پنانگ

SNG EX DBL EX CHD Nb CHD wb TRP SNG Dbl * Hotel
60 30 80 180 185 370 195 4
4
D majestic place
Copthorne orchid hotel
penang
60 30 80 200 205 385 210 4
4
Furama bukit bintang
Flamingo by the beach
60 30 90 200 215 435 230 4
4
Invite hotel suites
Flamingo by the beach
70 35 90 215 225 430 225 4
4
Novotel
Paradise sandy beach
resort
70 35 100 215 235 470 245 4TOP
4
Concorde hotel
Four points by Sheraton
70 35 105 220 240 480 250 4
4
Impiana hotel Ipon
Four points by Sheraton
80 40 110 240 255 505 265 5
4TOP
Berjaya time square
Holiday inn resort
80 40 115 260 275 560 290 5
4TOP
Fraser residence
Holiday inn resort
100 50 130 275 310 620 320 5
5
Renaissance
Park royal penang resort
100 50 130 275 310 620 320 5
5
Royale chulan
Park royal penang resort
100 50 140 295 325 660 340 5
5TOP
Grand millennium kl
Shangri-la rasa saying
resort
100 50 145 300 335 670 345 5
5
Intercontinental
Park royal penang resort
100 50 170 365 215 825 425 5
5
Jw Marriott
Park royal kuala lumpur
190 95 230 490 555 1095 570 5TOP
5TOP
Shangri-la hotel
Shangri-la rasa saying
resort
ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان