تور ترکیه
پرگ :

این شهر باستانی در ۳۵۰۰ سال پیش در جایی که امروزه به آناتولی معروف است پایه گزاری شد سپس توسط هخامنشیان در ۲۹۰۰ سال پیش اشغال و بعد از حمله ی اسکندر به پایتختی سلوکیان انتخاب گردید.رومی ها ۲۰۰ سال بعد این شهر را تسخیر کرده و شروع به ساخت و سازهای عطیمی در این شهر کردند.تقریبا بیشتر بناها و سازه هایی که شما در این شهر میبینید به جای مانده از رومی هاست.آمفی تئاتر بزرگ با گنجایش ۱۵۰۰۰ نفر٬حمام رومیان٬ میدان عمومی ٬ ورزشگاه و قبرستان شهر همگی از شاهکارهای روم باستان است.کشفیات تازه ی باستان شناسی بیش از پیش شکوه و عظمت این شهرتاریخی را آشکار کرده است.۱۳ مجسمه ی باستانی شامل تندیس کامل امپراطور روم باستان کاراکالا٬ سلن خدای ماه ٬ نمسیس الهه ی عذاب ٬ آفرودیت الهه ی عشق ٬ آتنا الهه ی هوش و دیگر خدایان باستان تنها گوشه ای از شگفتی های این شهر باستانیست.
تور ترکیه

میرا:

طبق اظهارات استرابو جغرافیدان شهیر یونانی ٬ میرا در قرون ۱ و ۲ قبل از میلاد از مهمترین شهرهای حکومت لیسیان بوده است.وجود سازه های رومی آکروپلیس ٬ آمفی تئاتر و حمام رومی درکنار دو مقبره ی باستانی به شکل صورتکهای سنگی بر روی صخره ها از برجسته ترین آثار به جای مانده ازحکومتهای باستانی این شهر است.این اشکال شامل ۱۱ صورتک در اندازه های واقعیست که معروفترین آنها نقش برجسته ی شیر آرامگاه میباشد.اما چیزی که باعث شهرت جهانی میرا شده کلیسای معروف نیکلاس مقدس اسقف اعظم قرن چهارم میلادی است که امروزه همگان او را با عنوان بابانوئل میشناسنیم.
تور ترکیه

مکانی که در ادامه قصد معرفی آنرا دارم مکانی مهیج و وهم آلود است.اگر به اندازه ی جسور هستید که بتوانید مسیری صخره ای با شیب ۹۰ درجه ای را از داخل جنگل آنتیندر طی کنید سرانجام به صومعه ی سوملا خواهید رسید.قصه ی ساختن این صومعه نیز مانند مکان ساخته شدنش عجیب و شگفت انگیز است.این صومعه با سبک معماری بیزانسی در قرن چهارم میلادی توسط دو کشیش آتنی به نام های برنابا و سفرونیوس ساخت شده است.داستان از اینجا شروع میشود که این دو کشیش هنگام گذشتن از این جنگل نشانه ای از مریم مقدس دریافت میکنند.طبق گفته ی این دو کشیش٬ لوقا(از حوازیون مسیحی) حاوی پیامی از جانب مریم مقدس برای آنها بوده است.این صومعه ی مقدس اکنون به یک موزه ی بسیار زیبا در دل صخره ها ی رعب آور تبدیل شده است.اگر به دنبال ماجراجویی و کشف مکانهای شگفت انگیز هستید این صومعه ی بسیار زیبا را از دست ندهید.
تور ترکیه

تور ترکیه

ترکیه به عنوان شاهراه و محل تلاقی تمدن های بزرگ همواره مورد توجه جهانیان بوده و امروزه نیز به عنوان پل ارتباطی اوراسیا نقشی مهم در تجارت و صنعت توریسم دنیا دارد.این کشور از لحاظ تاریخی محل تلاقی تمدن های بزرگ یونان٬ ایران٬ هیتی ها ٬ فینیقی ها و لیسیاها بوده است.و امروزه جزء گروه G20 و از کشورهای صنعتی و توریستی دنیا میباشد.جالب است که بدانید درآمد حاصل از صنعت گردشگری ترکیه به تنهایی دو برابر فروش نفت ایران بوده و همه ی اینها باعث شده که کشور ترکیه در نزد ما ایرانی ها از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.وهمین جایگاه برجسته باعث شده که دولت ترکیه تسهیلات ویژه ای را برای ایرانی ها با عنوان تور ترکیه در نظر بگیرد که در ادامه با طرح یک سوال به بررسی آن میپردازیم.

چرا تور ترکیه ؟

۱ - برای آندسته از هموطنانمان که قصد سفر به ترکیه و شرکت در تور ترکیه را دارند بسیار مسرت بخش است که بدانند دولت ترکیه هیچ وجهی در قبال صدور ویزا از ایرانی ها دریافت نمیکند
۲ - دولت ترکیه در حمایت از گردشگران و به خصوص ایرانی ها هیچ مالیاتی به هنگام خرید پوشاک ترکیه از شما دریافت نمیکند و شما میتوانید با ارائه ی قبض خرید خود در فرودگاه به ماموران گمرکی ماوالتفاوتی را که به هنگام خرید پوشاک به عنوان مالیات پرداخت کرده اید را دوباره از ماموران گمرکی دریافت کنید.
۳ – شرکت های هواپیمایی ترکیه در حمایت از مشتری و صنعت پوشاک این کشور ظرفیت حمل بار هر مسافر را نسبت به قبل افزایش قابل ملاحظه ای داده اند.به عنوان مثال در کلاس نرخی M یا O شما میتوانید ۴۰ کیلوگرم بار را به صورت رایگان با هواپیما در طی تور ترکیه خود حمل کنید. واین بیشترین مقدار بار مجاز نسبت به تمام ایرلاین های دیگر است.
۴- قدمت تاریخی٬ آثار باستانی ٬ شاهکارهای معماری قرون میانه ٬ فرهنگ ٬ آداب ورسوم و جاذبه های طبیعی ترکیه که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

قدمت تاریخی

از لحاظ تاریخی ٬ ترکیه بهترین کشور برای رصد اتفاقات و تحولات بزرگ تاریخیست.گزافه نیست اگر بگوییم کتاب بزرگ تاریخ بشر را تنها میتوان در ترکیه ورق زد.کشوری را که امروزه به نام جمهوری ترکیه میشناسیم زمانی محل قدرت نمایی تمدانهای بزگ گذشته از یونانی ها و هیتی ها و فینیقا ها گرفته تا اورارتوها و ایرانیان بوده است.در تحولات تاریخی دوران میانه آناتولی بسیار مهم و حائز اهمیت است.منطقه ی آناتولی ابتدا توسط اسکندر بزرگ فتح و شهر بیزانتیوم (استانبول) به عنوان مرکز آناتولی انتخاب شد تا اینکه در قرن چهارم میلادی توسط امپراطوری رم تصرف شد و به قسطنطنیه تغییر نام یافت.در پایان قرن چهارم به دنبال تقسیم شدن امپراطوری رم به دو قدرت مجزا ٬ قسطنسیه به عنوان پایتخت روم شرقی انتخاب شد.با انتخاب شدن قسنطنیه به عنوان پایتخت روم بیزانس ٬ این شهر به یکی از مهمترین و بزرگترین شهرهای اروپا برای قرنهای متوالی تبدیل شد.
تور ترکیه

آثار باستانی

تا قبل از کشف تپه ی گوبکلی در سال ۱۹۶۳ تصور بر این بود که استون هنج در انگلستان قدیمی ترین مکان ساخته ی دست بشر برای پرستش در روی زمین بوده است اما بعد از این کشفیات مشخص شد که تپه ی گوبکلی با قدمتی ۱۲۰۰۰ ساله قدیمی ترین معبد جهان بوده است.کتیبه های هیروگلیف با نقوش حیوانات کشف شده در این مکان حتی از نقوش سومری ها نیز قدیمی تر بوده و تازه این تنها پنج درصد از کشفیاتی که تا به حال انجام گرفته و مطمعنا در آینده خبرهای عجیب تری از این مکان شگفت انگیز به گوش جهانیان خواهد رسید.
تور ترکیه

شهر افسوس:

این شهر در زمان امپراطوری رم باستان پایتخت آسیای صغیر بوده و جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰۰۰ نفر ائم از برده و آزاد را در خود جای می داده است.اوج شکوه این شهر بین سالهای ۱۰۰ و ۲۰۰ پس از میلاد بوده و کاوش های ۱۵۰ ساله ی باستان شناسان منجر به کشف یکی از کاملترین شهرهای کلاسیک فرنگی جهان شد.معبد این شهر که محل پرستش آرتمیس خدای یونان باستان بوده یکی از عجایب هفتگانه ی دوران باستان میباشد. بنابراین جای هیچ تعجبی نیست اگر افسوس از طرف یونسکو به عنوان میراث بشر شناخته شود.
تور ترکیه
 

پارک آبی آکوا فانتزی کوش آداسی


مجموعه : تفریحات کوش آداسی , کوش آداسی   
کوش آداسی یک شهر کاملا تفریحی ست ، از جمله تفریحات کوش آداسی   میتوان به پارکهای آبی کوش آداسی اشاره کرد . کوش آداسی دارای ۳ پارک آبی ست . دو تای آنها در میان بزرگ ترین پارک های آبی اروپا قرار دارند . پارک آدالند در ۴ کیلومتری و آکوا فانتزی در ۶ کیلومتری کوش آداسی قرار دارند و لانگ بیچ آکواریزورت در ۵ کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است . پارک آبی این هتل به اندازه دوتای دیگر بزرگ نیست. اگر محل اقامت شما ازمیر است ، بهتر است بدانید پارک آبی ادالند در فاصله ۸۰ کیلومتری ازمیر واقع شده است و مطمئنا تفریح در یکی از بزرگترین پارکهای آبی اروپا ارزش طی کردن این مسیر را دارد .
 
پارک آبی آکوا فانتزی کوش آداسی Aqua Fantasy Aquapark Kusadasi
پارک آبی آکوا فانتزی در نزدیکی کوش آداسی و به سمت ساحل افسس قرار دارد . شما میتوانید در میان آبهای درخشان و تمیز این پارک آبی  که از مهم ترین پارکهای آبی کوش آداسی ست ، لحظات مفرحی را تجربه کنید . هزینه ورودی پارک آبی آکوا فانتزی کوش آداسی ۲۰ یورو ست . ساعت کار این پارک از نیمه اردیبشهت تا نیمه خرداد( ۱۵ مه – ۱۴ ژوئن ) هر روز از ۱۰٫۰۰-۱۸٫۰۰ و از نیمه خردا د تا نیمه مهر ( ۱۵ ژوئن – ۳۰ سپتامبر ) هر روز ۱۰٫۰۰-۱۹٫۰۰  می باشد .  این پارک دارای بازیهای مختلفی ست و سرزمین عجایب این پارک دارای استخر موج سواری و آبشار است همچنین در این پارک امکانات ورزشهای آبی همچون  والیبال ساحلی، واترپلو ، والیبال آبی و سالن آب در دسترس می باشد .
از ویژگی های  استخر موج  این پارک این است که ده نوع مختلف از امواج با نامهایی چون دعوت به تندر سیاه  ، آناکوندا و شگفت انگیز و … در آن ایجاد می شود . یکی از محبوب ترین بخشهای آن بخش حصیر شتاب است که میتوانید در مسیر آن با دوستان خود مسابقه دهید . از جذاب ترین بخشهای این پارک ، رودخانه تنبل است .  این رودخانه در خارجی ترین قسمت پارک و دورتا دور آن قرار دارد . برای یک استراحت دلچسب می توانید در یک حلقه لاستیکی لم بدهید و در مسیر رودخانه به آرامی حرکت کنید . در این پارک تعداد زیادی استخر کم عمق برای کودکان قرار دارد . از بخشهای بسیار جذاب برای کودکان ، جزیره گنج است که بچه ها در تونل دزدان دریایی میتوانند  بر روی برگهای زنبق پیاده روی نمایند و تمرین تعادل کنند .
روزانه مسابقاتی مثل فوتبال، مسابقات رقص ، یدک کش و … در پارک برگزار می شود و برای کسانی که می خواهند برای خنک کردن خود ، نوشیدنی های استوایی بنوشند ، کافه ها و رستورانهایی در اطراف پارک وجود دارد .
 

پارک آبی دلفین ها  آنتالیا

موقعیت دلفینلند در کنار آکوا پارک در کنییالتی است. این مرکز همه روزه از ساعت 11 تا 14:30 باز است. اجرا این دلفین ها حدودا یک ساعت طول می کشد.
اجراها شامل نمایشهای غیر معمول و ایجاد توازن میان توپ و پریدن از طریق حلقه ها میباشد و دلفین ها با برخی جهش های چشمگیر در هوا و ضربه زدن به توپهای سرگردان با بینی یا دم همه را به هیجان می آورند. البته بچه ها بسیار زیاد آنها را دوست دارند و با کف زدن آنها را تشویق میکنند و دلفین ها به همراه مربی خود به انجام حرکات میپردازند.
همچنین، یک نهنگ بلوگا در پارک آنتالیا وجود دارد و هر چند آن به مانند دلفین ها حرکات زیادی انجام نمیدهد اما جذابیت خاصی دارد و معمولا آن را به عنوان ستاره برنامه نشان می دهند و نمایش به پایان میرسد.
همچنین فرصت برای شنا کردن با دلفین ها نیز وجود دارد. این تفریح در حدود 60 یورو میباشد (این اطلاعات 2013 به روز رسانی شده است) و شما می توانید 2 دور استخر با دلفینها که شما را همراهی میکنند شنا کنید، اما از طرف دیگر و بخش جدی تر شنا کردن با دلفینها، این است که، برای افراد مبتلا به طیف وسیعی از بیماریها شنا کردن با آنها میتواند موثر در درمان بیماریها باشد.
شنا کردن با دلفینها ثابت شده است که به شادی، آرامش ذهن، بهبود سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیر گذار است و اجازه می دهد تا کودکان غیر فعال، احساس شفقت و اعتماد به نفس پیدا کنند. دلفین درمانی، تسریع یادگیری را تا ده برابر تاثیر گذارتر میکند، که بسیار قابل توجه است.
 

اگر به فکر توری باکیفیت مهیج و درعین حال مقرون به صرفه هستید؟ اگر میخواهید از مقرون به صرفه ترین رستورانها و هتل ها آگاهی پیدا کنید؟ اگر در جست وجوی بهترین زمان ممکن برای سفر به ترکیه هستید؟ کافیست تنها با ما تماس گرفته و از توصیه های رایگان کارشناسان ما بهره مند گردید.سالیان سفر با سابقه ی بسیار درامربرگزاری تورهای ارزان قیمت و مهیج آماده است تاهر آنچه را که شما از یک تور جهانگردی انتظار دارید برآورده سازد.
بهترین و ارزانترین زمان ممکن برای تور استانبول چه موقعیست؟ چه ایامی از سال پروازها هتل ها در پایینترین سطح قیمت قرار دارند؟ در نمودارهای زیر میتوانید اطلاعات ارزشمندی از نرخ پروازها و هتل ها در ایام مختلف سال داشته باشید.
 
تور ترکیه
 
در ادامه به معرفی مقرون به صرفه ترین و در عین حال مهیج ترین جاذبه های توریستی ترکیه میپردازیم.پروازهای ارزان ٬ حمل ونقل لوکس و در عین حال باصرفه٬ بازارهای سنتی ٬ تفریحات مهیج و مقرون به صرفه و جاذبه های توریستی کاملا رایگان نمونه هایی هستند که در ادامه آورده شده است.
 

کاپادوکیه شهر جادوگران

تور ترکیه

خوشبختانه کاپادوکیه آنقدر معروف و منحصر به فرد است که هر کسی حداقل یک بار آنرا در برنامه های مستند دیده است.غارهای ترسناک٬دودکش های اجنه٬ پناهگاه های باستانی ٬ شگفتی های زمین شناسی و جشنواره ی بالن ها این منطقه از ترکیه را آنقدر زیبا و جذاب ساخته است که تورترکیه ی بدون کاپادوکیه عملا تصورکردنی نیست.تصور من قبل از رفتن به کاپادوکیه ٬ بازدید از شاهکارهای زمینشناسی از پشت میله های بلند آنهم با قیمتهای بسیار بالا بود ولی چیزی را دیدم که نمیتوان در قالب کلمات توصیف کرد.شما میتوانستید غارهای بسیار ارزشمند و باستانی را از نزدیک لمس کنید ٬ در آن راه بروید ٬ عکس بگیرید و جالبتر از همه اینکه حتی ریالی هم از شما گرفته نمیشد.ولی زیباترین و چشمگیرترین ویژگی کاپادونیه بالن سواری بر فراز این منطقه ی افسانه ایست.چشم اندازهایی که نفسها را در سینه حبس میکرد و خاطراتی که هیچ گاه فراموش نخواهید کرد.کاپادوکیه مطمعنا روزی قطب توریستی زمینشناسی ترکیه خواهد شد.

ورزش های مفرح با قیمتهای باورنکردنی

تور ترکیه
برای بیشتر افراد تور ترکیه صرفا مکانی تاریخی ٬ فرهنگی و ارزان قیمت برای استراحت و گذران تعطیلات تابستانیست اما ترکیه را میتوان بدون اغراق اولین مقصد برای ورزش های مهیج و ترسناک توصیف کرد.غواصی در دریای مدیترانه در یکی از زیباترین مناطق ساحلی دنیا و با قیمتی بسیار کمتر نسبت به مناطق اروپایی ٬ از معدود فرصتهاییست که تنها میتوان در تور ترکیه تجربه کرد.مسافرتهای دریایی ٬ قایق سواری ٬ چتر بازی و دوچرخه سواری در کوهستان از دیگر ورزش های مهیج سواحل مدیترانه ای ترکیه میباشد که بی گمان حتی برای توریست های مستقل نیز وسوسه کننده است.تور ترکیه با گستره ای باورنکردنی از ورزش های آبی بی شک بهترین فرصت برای دوستداران ورزش های آبیست تا در محیطی بسیار زیبا و فوق العاده خاطره ای فراموش ناشدنی را رقم بزنند.

تعداد بسیار زیاد آثار باستانی

تور ترکیه
پانصد ساله و حتی دویست ساله مایه ی شگفتی و تعجب است ولی ترکیه کشوریست که به معنای واقعی کلمه چهار راه و مهد تمدنهای چندهزار سالست.ویرانه های معروف رمی قطعا قابل تحسین و ستایش هستند ولی در ترکیه و در هر گوشه ی این این کشور پهناور میتوانید یک اثر چند هزار ساله را پیدا کنید.آمفی تئاترهای باستان ٬ تابوت و ستونهای یونانی ٬ کتیبه ها و شهرهای باستانی و هزاران اثر تاریخی دیگر را میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای مشاهده کنید.این همه اثر تاریخی حتی برای آندسته از افرادی که علاقه ی چندانی به تاریخ ندارند ٬تور ترکیه فرصتی ممتاز و استثناییست تا کلکسیونی از آثار چند هزار ساله را به طور رایگان و بدون هیچ محدودیتی مشاهده کنند.

شرکت های هواپیمایی ترکیه:

هواپیمایی تور ترکیه

نرخ بلیط پروازهای استانبول بر خلاف بسیاری از کلانشهر های دنیا مقرون به صرفه و متناسب است.گزافه نیست اگر بگوییم که شرکت های هواپیمایی ترک ارزانترین خطوط هوایی را در اختیار دارند.شما میتوانید درحین اینکه از پروازی ارزان و مطمعن بهره مند شوید٬نگرانی ای از جهت حجم بارهای خود نداشته باشید زیرا ترکیه در راستای حمایت از صنایع دستی و پوشاک خود ظرفیت مجاز بار مسافر را به اندازه ی قابل توجهی افزایش داده است.

بخش آسیایی ترکیه

تور ترکیه

مطمئنا شهر زیبای استانبول ارزش چند روز گشتن و بازدید از شاهکارهای معماری را دارد ولی استانبول با وجود آثار و ابنیه ی شگفت انگیز به هر حال گرانترین شهر ترکیه میباشد.هنگامی که استانبول را جهت بازدید دیگر مناطق شگفت انگیز ترکیه ترک میکنید کم کم متوجه این نکته میشوید که شگفتی ترکیه در جای دیگری نهفته شده.تور ترکیه باسطح پایین قیمت ها در کنار کیفیت ممتازشان مطمعنا شما را شگفت زده خواهد کرد.کاپادوکیه ٬ سلجوق ٬ شهر مدیترانه ای کاس و حتی آنتالیا شهرهایی ارزان و در عین حال بسیار زیبا و شگفت انگیز هستند.شما میتوانید به راحتی با ۶۰ الی ۷۰ هزار تومان یک اتاق زیبا با چشم اندازی بسیار عالی اجاره کرده و حتی از یک وعده صبحانه ی رایگان و فوق العاده نیز بهره مند شوید.با ۶ یا ۷ هزار تومان یک ساندویچ اعلا برای ناهار سفارش دهید و با تنها ۱۸۰۰۰ تومان یک وعده ی مفصل شام نوش جان کنید.

اتوبوس های لوکس و ارزان 

تور ترکیه
مسافرت با اتوبوس همواره مورد استقبال جهانگردان مستقل بوده و هست اما ترکیه جایی است که ممکن است  ذهنیت شما در این زمینه به طور کلی تغییر کند زیرا مسافرت با اتوبوس های لوکس ترک در جاده های بسیار زیبا و کوهستانی علاقه مندان بسیاری دارد و توریست های بسیاری ترجیح میدهند عوض استفاده از ایرلاینها از سیستم های حمل ونقل عمومی ارزانتر و مهیجتر جهت تور ترکیه استفاده کنند. ترکیه شبکه ی ریلی گسترده و مجهزی دارد هر چند بسیاری از آنها جهت تعمیرات طولانی تعطیل هستند.پس بهتر است قطار را به طور کلی فراموش کرده ودر عوض با اتوبوس سفرکنید.خوشبختانه شبکه ی اتوبوس ترکیه بسیار مدرن و راحت بوده و شما میتوانید از سرویسهای روزپیما و یا شب پیما جهت مسافرت استفاده کنید.برای سفرهای ۸ الی ۱۰ ساعته ای مبلغی در حدود ۲۵ دلار از شما دریافت میشود.نوشیدنی و تنقلات رایگان و توقف و استراحت کوتاه به ازای هر دوساعت ٬ از دیگر ویژگی های استفاده از تورهای زمینی ترکیه میباشد.
 

 

ویزای تضمینی کانادا
وقت سفارت تور ارمنستان