قوانین ورود به مالزی

08/10/1397
نکات سفر

با شروع فصل سرما و ورود به پاییز و زمستان، بهترین گزینه‌های سفر به کشورهای خارجی را می‌توان در میان کشورهای استوایی و گرمسیری یافت. کشورهایی که زمستان، هوای برفی و یخبندان در آن‌ها جایی ندارد و جذابیت‌های ویژه‌ای را در تمامی فصول در دل خود جای داده‌اند. از محبوب‌ترین مقاصد برای ایرانیان که آب و هوای گرمسیری دارد، می‌توان به کشور مالزی اشاره کرد. خوب است پیش از آنکه راهی کشور سرسبز مالزی شوید، نگاهی به قوانین کشور مالزی داشته باشیم تا سفری دل‌چسب را تجربه کنیم. تمامی اطلاعات از سایت بین‌المللی یاتا (انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی) گرفته شده است.

  • قوانین ورود و خروج ارز

برای ورود رینگیت (واحد پول مالزی) و یا هر ارز خارجی دیگری به مالزی یا خروج از این کشور هیچ محدودیت وجود ندارد؛ اما برای مبالغ بیش از 30000 رینگیت یا 10000 دلار، شما باید در هنگام ورود یا خروج، پول همراه خود را به مامور گمرک اعلام نمایید و آن را ثبت کنید.

قوانین ورود به مالزی
قوانین ورود به مالزی
  • اقلام ممنوعه

ورود مواد مخدر به مالزی غیرقانونی است و مجازات سختی را در پی دارد. به‌علاوه ورود هرگونه کالایی از کشورهای آفریقای جنوبی و اسرائیل و کالاهایی حاوی عکس، اسکن، پرینت از هر واحد پول و اسکناس هر کشوری ممنوع است.

  • مالیات فرودگاهی

هیچ‌گونه مالیاتی در هنگام ورود مسافران در فرودگاه‌های کشور مالزی تعلق نمی‌گیرد.

  • قوانین ورود حیوانات خانگی

اگر قصد ورود حیوانات خانگی را به کشور مالزی دارید، باید هفت روز پیش از سفر گواهی سلامت برای حیوان خانگی شما صادر شده باشد. همچنین باید گواهی واکسن ضد هاری و میکروچیپ نیز با خود به همراه داشته باشد. جالب است بدانید فرودگاه مبدا شما وظیفه دارد با مدیر ایستگاه خط هوایی در فرودگاه مقصد ارتباط برقرار کرده و مبدا، مقصد، نوع و تعداد حیوان های خانگی را اعلام کند.

قوانین ورود به مالزی
قوانین ورود به مالزی
  • ترخیص بار از گمرک

در فرودگاه مقصدتان در مالزی، بار شما مراحل ترخیص بار از گمرک را طی خواهد کرد؛ مگر آن که شما از پروازهای ترانزیت استفاده و موقتا در مالزی توقف کرده باشید. در این صورت تنها تا ۴۸ ساعت مهلت دارید تا در محوطه پروزهای ترانزیت فرودگاه بمانید.

در این مقاله قوانین ورود به کشور مالزی را بررسی کردیم تا شما در تور مالزی سفری بدون دغدغه و دل‌چسبی را تجربه کنید. آیا تا به‌حال در طی سفرتان به مالزی با مشکلی مواجه شده‌اید؟ دیدگاه‌ها و خاطرات خود را با ما و دیگران در سالیان سفر به اشتراک بگذارید.

Call Now Button