ویزای شینگن

همه چیز درمورد ویزای شینگن

شینگن به‌مجموعه کشورهایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یک‌پارچه‌ای در راستای فعالیت‌های مرزی و مسافرت خود وضع کرده‌اند. منطقه‌ی شینگن از 26 کشور تشکیل شده است که بر سر رفت‌وآمد آزادانه شهروندان خود در این منطقه به عنوان یک کشور واحد توافق کرده‌اند. بیش‌تر کشورهای اروپا به‌غیر از بریتانیا عضو شینگن هستند و کشورهایی همانند رومانی، بلغارستان، قبرس به‌زودی بخشی از این پیمان خواهند شد. شایان ذکر است که کشورهای دیگری همانند نروژ، سوئیس، ایسلند و فلاند که عضو اتحادیه‌ی اروپا نیستند، بخشی از شینگن محسوب می‌شوند. شهروندان کشورهایی که عضو این منطقه به‌شمار نمی‌آیند می‌بایست ویزای شینگن را اخذ نمایند.

انواع ویزای شینگن:

این ویزا که خود در سه فرم A و B و C صادر می‌شود، متقاضیان را قادر می‌سازد که مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن را برای مدتی ۳ ماهه اخذ کنند. گفتنی‌ست که ویزای توریستی شینگن هم در همین دسته‌بندی جای می‌گیرد. اما بهتر است که پیش از هر چیز با این ویزاها آشنا شویم:

  • ویزای شینگن نوع A: در توضیح این ویزا تنها یک عبارت کفایت می‌کند: «ویزای شینگن فرودگاهی»! این ویزا به منظور تعویض پرواز در کشورهای حوزه شینگن صادر می‌گردد و به همین دلیل، شخص دریافت‌کننده، حق خروج از فرودگاه را ندارد. این ویزا معمولاً به راحتی به دست می‌آید و در صدور آن سخت‌گیری خاصی به متقاضی تحمیل نمی‌شود.
  • ویزای شینگن نوع B: ویزای نوع B هم همانند نوع A ویزایی عبوری و تزانزیتی‌ست؛ با این تفاوت که این بار شخص دریافت‌کننده حق دارد مدت زمانی ۵ روزه را در کشورهای عضو شینگن بگذراند و سپس خروج کند. به عبارت دیگر، این ویزا مناسب کسانی‌ست که سفری زمینی‌شان، از کشورهای حوزه شینگن می‌گذرد.
  • ویزای شینگن نوع C: ویزای نوع C در واقع همان ویزای توریستی شینگن است که اجازه اقامتی چند ماهه را برای متقاضی صادر می‌کند و مسافران آن دسته از تورهای اروپاکه در حوزه شینگن برگزار می‌شوند، باید برای اخذ این ویزا تلاش کنند. ویزای نوع C خود به سه دسته Single entry ، Double entry و Multiple entry تقسیم می‌شود که متقاضیان می‌توانند با استفاده از مشاوره کارشناسان ویزای شینگن سالیان سفر، نسبت به اخذ آن‌ها اقدام کنند.

ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV)

Limited Territorial Validity Visasیا ویزای منطقه محدوده، ویزایی‌ست که به منظور تردد در مناطقی مشخص صادر می‌شود؛ به این معنی که شخص دریافت‌کننده این ویزا (معمولاً پناهندگان) اجازه خروج از منطقه مشخص‌شده در زمان اخذ ویزا را ندارد.

مراحل دریافت ویزای شینگن

قبل از اقدام جهت دریافت ویزای شینگن، لازم است مشخص نمایید از طریق کدام کشور می خواهید درخواست دهید. این مسئله که شانس موافقت با ویزای شما در کدام کشور بیشتر خواهد بود بسیار حائز اهمیت است.

البته مواردی همچون دسترسی به سفارت‌خانه کشور مورد نظر و هزینه‌های مربوطه نیز بسیار مهم است.

بعد از تعیین کشور مورد نظر، سه مرحله اصلی را می بایست طی نمایید:

  • تعیین وقت‌سفارت جهت مصاحبه
  • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن
  • تکمیل مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای شینگن

متقاضیان ویزای شینگن برای اطلاع از مدارک موردنیاز و شرایط و ضوابط این ویزا، می‌توانند با سالیان سفر تماس بگیرند.

Call Now Button